دسته بندی

فیتینگ زانویی پنوماتیک

مشاهده فیلترها

فیتینگ زانویی پنوماتیک

به طور کلی سیستم‌های پنوماتیک در تبدیل نیروی مکانیکی به نیروی سیال به کار می‌روند. همچنین می توان گفت مواقعی که نیرو کم و سرعت جریان بالاست بهترین گزینه استفاده از سیستم‌های پنوماتیک است. این سیستم‌ها در کنار کاربرد زیاد، بازدهی بالا و در عین حال طراحی ساده‌ای دارند. استفاده از شیلنگ منعطف موجب شده تا  محدودیت مکانی چندانی برای استفاده از این سیستم نباشد. علاوه بر این اتصالات و فیتینگ‌هایی که زاویه‌دار هستند در به کارگیری بهتر سیستم نقش موثری دارند. فیتینگ‌های ال شکل یا فیتینگ زانویی پنوماتیک یکی از این موارد است که به منظور اتصال 90 درجه 2 شیلنگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دسته از اتصالات نصب آسانی دارند و هم با انواع قطعات به خوبی قابل استفاده می‌باشند.

خرید فیتینگ زانویی

فیتینگ زانويي يا L شكل چه کاربردهایی دارد؟

این نوع فیتینگ از دسته اتصالات فشاری پنوماتیک می باشد. این اتصال دارای شکل زاویه دار و اغلب با زوایه 90 درجه عرضه می شود. همانطور که گفته شد فیتینگ زانویی پنوماتیک برای اتصال انواع شیلنگ‌ها کاربرد خوبی دارد. علاوه بر این به دلیل زاویه‌دار بودن امکان اتصال قطعات مختلف توسط  فیتینگ زانویی پنوماتیک به راحتی میسر است و می‌توان اتصالات دیگر را با مجموعه لوله‌ها تغییر داد. این دسته از فیتینگ برای کار با مواد لوله‌های از جنس نایلون، نایلون پلی اتیلن،  فلور پلیمر  و نایلون نیمه سخت مناسب هستند. به دلیل ابعاد جمع و جور و شکل طراحی می‌توان جهت جریان را در جهت‌های مختلفی تغییر داد. سوراخ‌های شش ضلعی که در برخی از این اتصالات وجود دارد امکان نصب در فضاهای بسیار باریک را ایجاد می‌کند.

قیمت و خرید فیتینگ زانویی

خرید فیتینگ زانویی پنوماتیک

به کارگیری انواع فیتینگ و اتصالات پنوماتیک موجب افزایش سرعت عمل در سیستم‌های پنوماتیکی می‌شود. از طرفی به دلیل اینکه این گونه از سیستم‌ها دارای اجزای مختف با کاربردهای گوناگونی هستند نساز است تا در خرید اتصالات ویژگی‌های متعددی را مورد نظر قرار دهید. همانطور که در لوله‌کشی آب نیز از اتصالاتی چون بوشن، زانویی، ماسوره و غیر استفاده می‌شود.

اولین ویژگی مورد نظر فیتینگ‌های زانویی پنوماتیک جنس ماده  به کار رفته در  تولید آن است. اغلب این قطعات از جنس  مواد پلیمری و فلزی که غالبا آهن با روکش‌های برنجی یا کروم هستند، ساخته می شود.  همچنین قسمت روزه‌ی زانو گردان اورینگی پنوماتیک می‌تواند از جنس آلیاژ باشد اما نوع برنجی از مرغوب‌ترین قطعات به حساب می‌آید.

خرید فیتینگ زانویی

دومین مورد که در خرید فیتینگ زانویی باید به آن توجه گردد ابعاد قطعه است. این اتصالات در ابعاد  و مدل‌های مختلفی طراحی می‌شوند. دلیل این تنوع به کارگیری آنها در دستگاه‌های مختلف از جمله  سیستم‌های بادی، کمپرسورها، صنعت دارو سازی، خودرو، جک‌های پنوماتیک و… است.

میزان تحمل فشار نیز از موراد قابل توجه است. البته اغلب انواع فیتینگ‌ زانویی پنوماتیک این  قابلیت را دارند که  فشار تا حدود  10 یار را تحمل کنند.

نوع نصب قطعه نیز در هنگام خرید بایستی مورد بررسی قرار گیرد. برخی از فیتینگ‌ها  در قسمت رزوه خود دارای اورینگ هستند و بدون نیاز به نوار تفلون، آب‌بندی می‌شوند.

قیمت فیتینگ زانویی پنوماتیک

 در مورد قیمت خرید فیتینگ زانویی باید به نوع قطعه و همچنین ویژگی‌های آن توجه داشت. به طور کلی مواد به کار رفته در تولید و کیفیت قطعه می‌تواند در قیمت آن اثرگذار باشد. خرید عمده یا با واسطه نیز خود به نوعی قیمت را تغییر می‌دهد. اما بهتر است قبل از خرید به مراکز مختلفی مراجعه کنید و لیست قیمت از قطعات مورد نیاز تهیه نمایید. خوب است یادآوری کنیم که استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی برای دریافت قیمت بسیار مناسب است.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید