دسته بندی

خرید انواع لامپ و بالاست

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

بعید می‌دانم کسی باشد که درباره‌ی خرید لامپ‌ها نداند یا از لامپ به صورت روزانه استفاده نکند. لامپ‌ها انواع مختلفی دارند؛ که هرکدام دارای کاربردی است و در جای خودش مورداستفاده قرار می‌گیرد. شاید نزدیک‌ترین تصور ما نسبت به لامپ‌ها، همین لامپ‌های شیشه‌ایِ رشته‌ای باشد. لامپ‌هایی که از سالیان پیش تا به امروز بخشی از روشنایی خانه و کاشانه‌ی ما را تأمین کرده است. البته امروزه استفاده از لامپ‌های رشته‌ای کمتر شده و انواع دیگر لامپ‌ها مثل لامپ‌های کم‌مصرف، LED، هالوژن، فلئوروسنت و ... در بازار، خریداران بیشتری دارند.

آشنایی با انواع لامپ‌ و کاربرد آن‌ها

صحبت درباره‌ی لامپ‌ و کاربرد آن نیازی به مقدمه‌چینی ندارد. در اغلب موارد از لامپ برای تأمین روشنایی محیط استفاده می‌شود. اگرچه برخی از مدل‌های خاص ممکن است جنبه‌ی تزئینی داشته باشند؛ و در طراحی داخلی خانه‌ها مورداستفاده قرار بگیرند. با این وجود، حتا دسته‌ی دوم نیز نقش مهمی در روشنایی ساختمان‌ها یا معابر ایفا می‌کنند.

و اما انواع لامپ‌ها! وقتی صحبت از لامپ می‌شود، اغلب یاد نمونه‌های قدیمی لامپ‌ها می‌افتیم یا نهایت شکلی از لامپ‌های کم مصرف در ذهنمان نقش می‌بندد. درحالی‌که امروزه لامپ‌ها در مدل‌های متنوع و برای کاربردها و مکان‌های متفاوتی تولید می‌شوند. برای مثال شما از لامپ هالوژن نمی‌توانید برای تأمین روشنایی ساختمان کمک بگیرید. همین‌طور که استفاده از لامپ‌های بخار جیوه برای تزئینات دکوراسیون خانه عجیب‌ و غریب به نظر می‌رسد. در ادامه درباره‌ی هرکدام از دسته‌بندی‌ها و کاربردشان بیشتر گفت‌وگو می‌کنیم.

لامپ LED، ساده و پرکاربرد

خرید لامپ ال ای دی

خیلی صادقانه برویم سر اصل مطلب. هدف اصلی از تولید لامپ‌های نسل جدید، از جمله لامپ‌های LED، کاهش میزان مصرف انرژی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها بوده است. این دسته از لامپ‌ها نوری با کیفیت و روشنایی بیشتر را تولید می‌کنند. به همین خاطر مورد توجه خریداران و تولیدکنندگان قرار دارند.

واژه‌ی LED مخفف عبارت LIGHT EMITTING DIODE است؛ که می‌توانیم آن را «دیود ساطع کننده نور» ترجمه کنیم. از دیگر مزیت‌های لامپ LED، ایمنی بیشتر و سمی نبودن مواد داخل آن است. نکته دیگر اینکه برای خرید لامپ LED نیازی نیست هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید. نمونه‌های ارزان‌قیمت این لامپ‌ها حدود 15 تا 20 هزار تومان قیمت دارد و در مدل‌های پیشرفته‌تر و خاص ممکن است این قیمت تا حدود یک میلیون تومان هم بالا برود. که البته اگر کارایی و عمر طولانی این لامپ‌ها را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که خرید لامپ LED کاملاً به‌صرفه و اقتصادی است.

لامپ کم مصرف، انتخابی برای خریداران صرفه‌جو

همین‌طور که از ظاهر و باطن این اسم برمی‌آید، داریم درباره‌ی لامپ‌هایی با مصرف بهینه و ارزان‌قیمت صحبت می‌کنیم. لامپ‌های کم مصرف که گاهی با نام لامپ CFL نیز خوانده می‌شوند، یکی از انواع متداول لامپ‌ها برای تأمین روشنایی ساختمان‌های مسکونی است. این لامپ‌ها در مدل‌های متنوع و با توان‌های متنوعی تولید می‌شوند؛ که کاربرشان را بیشتر نیز می‌کند.

اگرچه خرید لامپ کم مصرف روشی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خرید اولیه و ثانویه است، اما در نظر داشته باشید که گاز فلئوروسنت موجود در این لامپ‌ها سمی بوده و در صورت شکستن یا ترک برداشتن شیشه، ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.به همین خاطر لامپ‌های LED گزینه‌ی بهتری برای خرید و روشنایی ساختمان هستند.

لامپ مهتابی، روشنایی کافی برای ساختمان شما

یکی دیگر از انواع لامپ‌ها که احتمالاً با آن آشنایی دارید، لامپ مهتابی یا همان لامپ فلورسنت است. این مدل از لامپ‌ها برای روشنایی ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری کاربرد دارند. و به خاطر قیمت پایین و نورپردازی مناسب، در اغلب موارد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با اینکه استفاده از لامپ‌ مهتابی امروزه کمتر شده، اما همچنان خرید لامپ مهتابی جزء انتخاب‌های اولیه مشتریان است. به خصوص چون قیمت بالایی ندارند. گران‌ترین مهتابی‌های بازار نهایتاً دویست تا سیصد هزار تومان قیمت دارند و مدل‌های ساده‌تر قیمتشان به ده هزار تومان هم می‌رسد.

طراحی داخلی ساختمان با لامپ هالوژن

قیمت و خرید انواع لامپ هالوژن

لامپ‌های هالوژن انواع مختلفی دارند. از مدل‌های سوزنی گرفته تا مدل‌های کاسه‌ای و شمعی را در این بین می‌توانیم نام ببریم. از این مدل لامپ‌ها بیشتر جهت طراحی داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. برای مثال از لامپ‌های هالوژن کاسه‌ای می‌توانید در طراحی دکور، طراحی اپن آشپزخانه و مواردی از این دست بهره برد. همچنین در طراحی داخلی فروشگاه‌ها نیز این مدل از لامپ‌ها بسیار به چشم می‌آیند.

لامپ‌های هالوژن موجود در بازار توانایی تولید سه نوع نور سفید، مهتابی و آفتابی را دارند؛ که به شما در طراحی داخلی و دکوراسیون ساختمان کمک می‌کنند.

لامپ‌ بخار جیوه

به دنبال یک روشنایی قوی می‌گردید، بهترین گزینه خرید لامپ بخار جیوه است. البته این لامپ‌ها اگرچه توان بالایی دارند، اما مصرفشان هم بالاتر از لامپ‌های LED و کم‌مصرف است. با این حال برای سالن‌های بزرگ و فضاهای باز گزینه‌ی خوبی به حساب می‌آیند. به این فکر کنید که جای چندین لامپ LED از یک لامپ بخار جیوه استفاده کنید. خب تا حدی هزینه‌ی خرید لامپ و همچنین هزینه‌ی مصرفی آن را توجیه می‌کند.

انواع دیگر لامپ‌ها

در کنار مواردی که به صورت خاص به آن‌ها پرداختیم، لامپ‌های دیگری نیز در بازار موجود هستند. لامپ بخار سدیم، لامپ متال هالید، لامپ‌های حرارتی و یو وی از جمله دیگر مدل‌های معروف بازارند؛ که هرکدام کاربرد خودشان را دارند. برای مثال خرید لامپ حرارتی بیشتر برای طراحی داخلی فروشگاه‌ها کاربرد دارد. یا از لامپ‌ متال هالید برای تأمین روشنایی فضاهای ورزشی و یا نورپردازی نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شود. قیمت انواع لامپ‌ها وابسته به تکنولوژی ساخت و توانشان متفاوت است.

لوازم جانبی لامپ‌

اگرچه لامپ‌ها هستند که وظیفه‌ی تأمین روشنایی محیط را بر عهده دارند؛ اما راه‌اندازی و محافظت از آن‌ها نیاز به یک سری وسایل جانبی دیگر هم دارد. برای مثال می‌توانیم به بالاست و استارتر اشاره کنیم. بالاست قطعه‌ای الکترونیکی است که لامپ‌ها را از وارد شدن شدت جریان بالاتر از حد مجاز محافظت می‌کند. این قطعه را ممکن است با نام استارتر مهتابی نیز بشناسید. اما از استارترها برای راه‌اندازی دیگر لامپ‌ها نیز می‌توان کمک گرفت.

ایگنایتور یکی دیگر از همین قطعات الکترونیکی است. خرید ایگنایتور برای راه‌اندازی لامپ‌های گازی همواره لازم است. در لامپ‌های بخار سدیم و متال هالید باید از یک ایگننایتور استفاده کرد؛ که با اعمال ولتاژ جرقه‌ای را ایجاد می‌کنند و نتیجه‌ی این اتفاق راه‌اندازی این لامپ‌هاست.

خرید ایگنایتور

خرید لامپ ارزان قیمت

اگر به دنبال خرید انواع لامپ هستید، می‌توانید به فروشگاه نید صنعت اعتماد کنید. تنوع محصولات، قیمت مناسب و تضمین خرید از جمله ویژگی‌هایی است که نید صنعت بر روی آن پایه‌گذاری شده است. قبل از اینکه به سراغ خرید لامپ بروید، پیشنهاد می‌کنیم نسبت به بازار و تفاوت انواع لامپ‌ها کمی تحقیق کنید. سپس متناسب با نیازی که دارید دست به انتخاب لامپ بزنید. در این کار می‌توانید از متخصصین و همچنین مشاوران ما در نید صنعت کمک بگیرید.

پس از اینکه به نتیجه‌ی مشخصی رسیدید، می‌توانید در بین دسته‌های سایت بچرخید، مدل‌های متنوع ما را ببینید و در پایان به راحتی دست به خرید بزنید. اطمینان داشته باشید که صنعت بهترین گزینه برای خرید شماست.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید