دسته بندی

ژنراتور برق (موتور برق)

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

موتور برق یا موتور ژنراتور برق به طور کلی به وسیله ای که نوعی از انرژی (عموما انرژی درونی سوخت) را به الکتریسیته تبدیل می کند گفته می شود. این وسیله با احتراق سوخت و تبدیل انرژی شیمیایی آن به مکانیکی و در نهایت تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریسیته کار می کند.

نیاز به موتور برق ها در زمان قطعی برق در مکان های خاص مانند بیمارستان ها، ادارات، در مکان هایی که منبع برق در دسترس نیست و محل هایی که به برق شهری متصل نیستند بیشتر احساس می شود.

اجزای اصلی این سیستم عبارتند از: موتور، دینام، سیستم سوخت رسانی، رگلاتور، سیستم خنک کاری، اگزوز، سیستم روانکاری و فریم اصلی

موتور برق(زنراتور) گاز سوز

 

انواع موتور برق را می شناسید؟

موتور برق ها را از نظر نوع سوخت، توان تولیدی، تعداد فاز خروجی، نوع راه اندازی دسته بندی می شوند.

توان تولیدی

توان موتور برق ها نشان دهنده ی مقدار الکتریسیته  (کار) تولیدی موتور است.

نوع سوخت

برای راه انداختن موتور برق سوخت های مختلفی از جمله بنزین، گاز، نفت و گازوئیل وجود دارد. موتور برق ها با یک یا دو نوع از این سوخت ها کار می کنند.

موتور برق بنزینی

رایج ترین نوع ژنراتورهای برق، موتور برق بنزینی است که می توان یکی از دلایل آن را دردسترس بودن این سوخت دانست.

موتور برق دیزلی

این دسته از موتور برق ها همانطور که از نامشان پیداست با گازوئیل کار می کنند.

موتور برق گازی

درصورتی که در مکانی قرار داشته باشید که دسترسی به گاز وجود داشته باشد موتور برق گازسوز گزینه مناسبی برای خرید است. از مزایای این موتور می توان به دردسترس بودن سوخت آن، آلودگی کمتر، عدم تولید NOx، آسیب کمتر به دستگاه توسط سوخت و قیمت مناسب آن نسبت به سایر سوخت ها اشاره کرد.

موتور برق نفتی

با توجه به ارزان بودن نفت استفاده از موتور برق نفتی نیز مقرون به صرفه است.

موتور برق گاز سوز

چند نکته مهم برای خرید موتور برق مناسب

قدم اول؛ برق مورد نیاز

برای خرید موتور برق مناسب ابتدا لازم است بدانید که موتور برق باید چند کیلووات توان را برای شما تولید کند و این مقدار به صورت متاوب است یا تنها برای زمانی موقت مانند قطعی برق به این موتور نیاز دارید.

قدم دوم؛ نوع سوخت

در ادامه باید از دو نظر سوخت مورد نیاز دستگاه را بررسی کنید:

  • قیمت سوخت
  • دسترسی به سوخت

درصورتی که هزینه ای که باید برای این دستگاه بپردازید برایتان تفاوتی ندارد پس باید بررسی کنید که تامین کدام سوخت برای شما ایمن تر، سریع تر و راحت تر است تا درصورتی که نیاز فوری به دستگاه داشتید دردسر تامین سوخت را نداشته باشید.

قدم سوم؛ ظرفیت مخزن سوخت

ابتدا باید بدانید که لازم است دستگاه شما به چه صورت کار کند پس از آن که این ویژگی مشخص شد می توانید ظرفیت مخزن هم مشخص کنید. موتورهایی که برای کار در بازه زمانی طولانی تری هستند بالطبع به مخزن بزرگتر با ظرفیت بیشتری هم نیازخواهند داشت.

قدم چهارم؛ محل کاربرد دستگاه

قدم بعدی برای خرید موتور برق مناسب آگاهی از محل استفاده از آن است. زمانی که شما به یک دستگاه پرتابل برای تامین برق در فضاهای غیر شهری نیاز دارید و این دستگاه باید قابل حمل باشد پارامتر وزن یکی از پارامترهای موثر است. اما در صورتی که بخواهید از این دستگاه برای تامین برق یک ساختمان در زمان قطعی برق استفاده کنید درصورتی که وزن دستگاه هم بالا باشد دردسری برای شما ایجاد نخواهد کرد.

قدم آخر؛ آلودگی صوتی

درصورتی که موتور برقی که تمایل به خرید آن دارید نزدیک محل استراحت قرار گیرد (به عنوان مثال بالکن) میزان تولید صدای آن ممکن است باعث آزار شود به همین دلیل در چنین حالاتی بهتر است محصولی را انتخاب کنید که یک پوسته عایق صدا داشته باشد یا آلودگی صوتی کمتری ایجاد کند.

ژنراتور بنزینی

بهترین قیمت ژنراتور برق در نید صنعت

از برندها مطرح در زمینه تولید ژنراتورهای با کیفیت می توان به رونیکس، ای پی ان، هیوندای، کنزاکس، دی سی ای و روبین اشاره کرد. شما می توانید پس از بررسی انواع ژنراتور برق و مقایسه ویژگی های مختلف آن در بازار اینترنتی نید صنعت با اطمینان از بهترین قیمت و اصالت کالا، محصول موردنظر خود را تامین کنید.