دسته بندی

موتور برق

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

موتور برق

موتور برق یا ژنراتور برق به طور کلی به وسیله ای که نوعی از انرژی (عموما انرژی درونی سوخت) را به الکتریسیته تبدیل می کند گفته می شود، این وسیله با احتراق سوخت و تبدیل انرژی شیمیایی آن به مکانیکی و در نهایت تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریسیته کار می کند.

نیاز به موتور برق ها در زمان قطعی برق در مکان های خاص مانند بیمارستان ها، ادارات، در مکان هایی که منبع برق در دسترس نیست و محل هایی که به برق شهری متصل نیستند بیشتر احساس می شود.

موتور برق بنزینی

قیمت موتور برق

قیمت موتوربرق را علاوه بر قابلیت ها و کیفیت ساخت آن، عرضه و تقاضا نیز تعیین می نماید، بنابراین برای آنکه بتوانید موتور برق با قیمت مناسب تهیه کنید بایستی نیازهای خود را در نظر بگیرید و انتخابی درست و هوشمندانه داشته باشید.
نید صنعت طیف وسیعی از موتور برق های با کیفیت موجود در بازار کشور را در اختیار شما قرار داده است تا با توجه به میزان قابلیت های مورد نیاز و بودجه ای که در اختیار دارید بتوانید موتور برق مناسب خود را انتخاب نمایید.
قیمت موتور برق هیوندای، قیمت موتور برق لانسین، قیمت موتور برق رونیکس، قیمت موتور برق واکسون، قیمت موتور برق جیانگ دانگ، قیمت موتور برق هوندا المکس، قیمت موتور برق گرین پاور، قیمت موتور برق کنزاکس،قیمت موتور نویگیتور، قیمت موتور برق کاما و بهترین برند موتور برق که در بازار ایران موجود است در فروشگاه اینترنتی نید صنعت در دسترس می باشد.
موتوربرق قیمت مشخصی دارد که مهمترین عامل تاثیرگذار در آن کیفیت ساخت است، هزینه موتور برق با کیفیت برای شما در واقع سرمایه گذاری است، قیمت موتور برق با کیفیت را از ما بخواهید.

موتور برق

انواع موتور برق را می شناسید؟

موتور برق ها را از نظر نوع سوخت، توان تولیدی، تعداد فاز خروجی، نوع راه اندازی دسته بندی می شوند.

موتور برق بر اساس نوع سوخت

برای راه انداختن موتور برق سوخت های مختلفی از جمله بنزین، گاز، نفت و گازوئیل وجود دارد. موتور برق ها با یک یا دو نوع از این سوخت ها کار می کنند.

 • موتور برق بنزینی

رایج ترین نوع ژنراتورهای برق، موتور برق بنزینی است که می توان یکی از دلایل آن را دردسترس بودن این سوخت دانست، قیمت موتور برق بنزینی نسبت به دیزلی به صرفه تر می باشد.

 • موتور برق دیزلی

این دسته از موتور برق ها یعنی موتور برق های دیزلی همانطور که از نامشان پیداست با گازوئیل کار می کنند، این ژنراتور از نظر عملکرد شبیه به دیزل ژنراتور می باشد فقط ابعال این موتور برق کوچک تر می باشد.
صدای این موتور برق، بالا می باشد که آلودگی صوتی زیادی دارد و برای محیط های بسته و مسکونی مناسب نمی باشد و اکثر در مکان های صنعتی و کارگاهی از آن استفاده می کنند
از مزایای این موتور برق می توان گفت جنس بدنه موتور برق گازوئیلی از آلیاژ چدن می باشد و دارای دوام و عمر طولانی می باشد و نسبت مصرف سوخت و آلایندگی کمتری دارد، از این موتور برق برای برق ماینر استفاده می شود.

 • موتور برق گازی

درصورتی که در مکانی قرار داشته باشید که دسترسی به گاز وجود داشته باشد موتور برق گازسوز گزینه مناسبی برای خرید است. از مزایای این موتور می توان به دردسترس بودن سوخت آن، آلودگی کمتر، عدم تولید NOx، آسیب کمتر به دستگاه توسط سوخت و قیمت مناسب آن نسبت به سایر سوخت ها اشاره کرد.
این موتور برق بخاطر استفاده از گاز شهری به عنوان سوخت کاربرد زیادی دارد و قیمت موتور برق گازسوز نسبت به سایر موتور برق ها بیشتر می باشد  یکی از مزیت های آن بی خطر بودن آن می باشد، طول عمر آن از موتور برق بنزینی بیشتر می باشد.

 • موتور برق نفتی

با توجه به ارزان بودن نفت استفاده از موتور برق نفتی نیز مقرون به صرفه است.

موتور برق(زنراتور) گاز سوز

موتور برق بر اساس نوع راه اندازی

موتور برق ها بر اساس نوع راه اندازی به سه دسته زیر تقسیم می شود:

 • موتور برق هندلی

همانطور که از نام این موتور برق مشخص می باشد با کشیدن هندل آن موتور به حرکت در می آید و نیاز به باطری ندارد، که بیشتر موتور برق های بنزینی کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

 • موتور برق استارتی

این موتور برق از سیستم الکتریکی و باطری استفاده می کند و برعکس هندلی برای موتور برق های بزرگ کاربرد دارد و البته در اکثر موتور برق های استارتی سیستم هندلی نیز وجود دارد

 • موتور برق اتوماتیک (ATS)

این موتور برق دارای سیستم سوئیچ اتوماتیک می باشد، در مواقعی که برق قطع می شود این موتور برق در مدت معینی روشن می شود، از این موتور برق در ساختمان ها و مراکز درمانی که نیاز به برق اضطراری دارند استفاده می شود.

 • موتور برق ریموت دار

موتور برق ریموت دار که از نامش پیداست، دارای یک ریموت می باشد که از زمانی که از موتور برق فاصله داریم آن را خاموش و روشن کنیم از نظر شباهت به موتور برق اتوماتیک باید شیر بنزین دار حتما باز کنید.

موتور برق استارتی

موتور برق بر اساس شاسی

موتور بر اساس شاسی به دو دسته کانوپی دار و بدون کانوپی تقسیم می شود.

 • موتور برق کانوپی دار یا اتاق سایلنت

موتور برق کانوپی که نام دیگر آن اتاق سایلنت نیز می باشد که برای جلوگیری از صدای منتشر شده هنگام روشن بودن موتور برق می باشد که آلودگی صوتی زیادی دارد، آن را به موتور برق سایلنت تبدیل می کند.

 • موتور برق بدونی کانوپی یا کاور

این موتور برق ها در توان هایی 15 کیلو ولت در موارد صنعتی کاربرد دارند و این موتور برق ها کاور نیز ندارندف زمان که در فاصله 7 کیلومتر قرار میگیرد نیاز به اتاق سایلنت ندارد و صدای آن تا حد امکان پایین می آید.

انواع موتور برق بر اساس برق تولیدی

 • موتور برق تک فاز

این موتور برق ها برای تامین برق خانگی و دستگاه های تک فاز مانند کولر آبی و کولر گازی مناسب هستند و اکثر آن ها علاوه بر خروجی VAC 220  داری خروجی 12 VDC نیز می باشند.

 • موتور برق سه فاز

برای تامین برق دستگاه های سه فاز مانند آسانسور و پمپ و کفکش سه فاز بایستی موتور برق سه فاز تهیه نمایید. خروجی این موتور برق ها سه فاز 380 ولت می باشد ولی هر فاز به تنهایی 220 ولت است. اگر هم مصرف کننده تک فاز و هم مصرف کننده سه فاز داریم می توانید موتور برق سه فاز خریداری کرده و مصرف کننده های تک فاز را به صورت مساوی و متعادل بین سه فاز تقسیم نمایید.

موتور برق گاز سوز

چند نکته مهم برای خرید موتور برق

قدم اول؛ برق مورد نیاز

برای خرید موتور برق مناسب ابتدا لازم است بدانید که موتور برق باید چند کیلووات توان را برای شما تولید کند و این مقدار به صورت متاوب است یا تنها برای زمانی موقت مانند قطعی برق به این موتور نیاز دارید.

قدم دوم؛ نوع سوخت

در ادامه باید از دو نظر سوخت مورد نیاز دستگاه را بررسی کنید:

 • قیمت سوخت
 • دسترسی به سوخت

درصورتی که هزینه ای که باید برای این دستگاه بپردازید برایتان تفاوتی ندارد پس باید بررسی کنید که تامین کدام سوخت برای شما ایمن تر، سریع تر و راحت تر است تا درصورتی که نیاز فوری به دستگاه داشتید دردسر تامین سوخت را نداشته باشید.

قدم سوم؛ ظرفیت مخزن سوخت

ابتدا باید بدانید که لازم است دستگاه شما به چه صورت کار کند پس از آن که این ویژگی مشخص شد می توانید ظرفیت مخزن هم مشخص کنید. موتورهایی که برای کار در بازه زمانی طولانی تری هستند بالطبع به مخزن بزرگتر با ظرفیت بیشتری هم نیازخواهند داشت.

قدم چهارم؛ محل کاربرد دستگاه

قدم بعدی برای خرید موتور برق مناسب آگاهی از محل استفاده از آن است. زمانی که شما به یک دستگاه پرتابل برای تامین برق در فضاهای غیر شهری نیاز دارید و این دستگاه باید قابل حمل باشد پارامتر وزن یکی از پارامترهای موثر است. اما در صورتی که بخواهید از این دستگاه برای تامین برق یک ساختمان در زمان قطعی برق استفاده کنید درصورتی که وزن دستگاه هم بالا باشد دردسری برای شما ایجاد نخواهد کرد.

قدم آخر؛ آلودگی صوتی

درصورتی که موتور برقی که تمایل به خرید آن دارید نزدیک محل استراحت قرار گیرد (به عنوان مثال بالکن) میزان تولید صدای آن ممکن است باعث آزار شود به همین دلیل در چنین حالاتی بهتر است محصولی را انتخاب کنید که یک پوسته عایق صدا داشته باشد یا آلودگی صوتی کمتری ایجاد کند.

 

خرید موتور برق

کاربرد موتور برق

از موتور برق برای تولید برق مورد نیاز دستگاه ها و تجهیزات مختلف می توان استفاده نمود، برای انتخاب موتور برق مناسب برای باغ و ویلا، موتور برق مناسب جوشکاری، موتور برق مناسب کفکش، موتور برق مناسب کولر گازی، موتور برق مناسب کفکش، برای دستگاه سی ان سی، موتور برق مناسب ماینر به توان تولیدی نامی موتور برق و میزان مصرف برق دستگاه ها توجه فرمایید.
برای تامین برق کارگاه های عمرانی، هیئت های مذهبی و مزارع می توانید از موتور برق های پرتابل یا قابل حمل استفاده کنید، برای استفاده از موتور برق در محل کار، مغازه، دندانپزشکی که آرامش محل کار مهم است می توانید از موتور برق مسافرتی، کیفی یا موتور برق بی صدا استفاده نمایید.

کاربرد موتور برق

اجزاء موتور برق

موتور برق دارای اجزای مختلفی می باشد که در موارد زیر به مهمترین موارد آن اشاره کرده ایم:

 • موتور: یکی از اصلی ترین اجزای موتور برق می باشد این قسمت وظیفه تامین انرژی مکانیکی می باشد که نیروی محرکه از این قسمت تولید می شود.
 • مولد برق یا آلترناتور: این قسمت وظیفه تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی دارد.
 • سیستم سوخت: قسمت سوخت رسانی هر موتور برق بنا بر نوع آن متفاوت می باشد، موتور برق بنزینی و دیزلی باید جوری طراحی شده باشد که حداقل مدت زمان 10 ساعت کار کند، موتور برق گازی منبع سوخت ندارد.
 • تنظیم کننده ولتاژ (AVR): این قسمت وظیفه اش تنظیم جریان خروجی از دستگاه می باشد و تبدیل AC به DC و بلعکس می باشد.
 • سیستم روغن: برای پیشگیری از ساییدگی و پوسیدگی قطعات موتور برق از روغن استفاده می کنند که در موتور برق های بنزینی و گازسوز از روغن هایی مدل W40 10 و W20 50 پیشنهاد می شود.
 • سیستم خنک کاری: این سیستم دارای دو نوع هواخنک و آب خنک می باشد که اثر موتور برق ها دارای سیستم هوا خنک می باشند و وظیفه آن خنک کردن اجزای موتوربرق می باشد.

اجزای موتور برق

نحوه محاسبه توان موتور برق

برای انتخاب و خرید موتور برق باید به عوامل مختلفی توجه نمود برای مثال:
اگر از موتور برق برای تامین برق دستگاهای برقی که از الکتروموتور استفاده می کنن مانند کولر آبی، کولر گازی و پمپ آب باید توان موتور برق را دو برابر حساب کرد.
زمانی که توان مورد نظر را جمع کردید و مقدار مشخصی را بدست آوردید بهتر است موتور برقی را انتخاب کنید که 20 در صد توان آن بیشتر باشد
حاکثر قدرت موتور برق بنا بر سطح دریا آزاد حداکثر تعیین می شود، پس هرچه از سطح دریا بالاتر برویم از قدرت موتور برق کاسته می شود.

بهترین برند موتور برق

موتور برق هیوندای، موتور برق هوندا المکس(Honda Elemax)، موتور برق رونیکس (Ronix)، موتور برق لانسین (Loncin)، موتور برق کنزاکس (Kenzax)، دی سی ای، موتور برق جیانگ دانگ، موتور برق نویگیتور، موتور برق آروا و موتور برق کنزاکس، موتور برق روبین و کیپور از بهترین موتور برق های موجود در بازار ایران هستند. 

بهترین برند موتور برق چینی

موتور برق دارای انواع برند های چینی و ژاپنی می باشد که این دو مدل همیشه باهم در حال رقابت می باشند در پاراگراف از بهترین برند ها در زمینه موتور برق اشاره کردیم، بهترین موتور برق چینی به برندهایی همچون، موتور برق جیانگ دانگ، موتور برق واکسون، موتور برق استریم، موتور برق آگرو، موتور برق راتو، موتور برق لانسین می باشد.

بهترین برند موتور برق

موتور برق دست دوم

موتور برق دستگاهی الکتریکی و حساس است که نگهداری مناسب و سرویس بموقع آن در افزایش طول عمر و کیفیت برق تولیدی آن موثر است.
برای اینکه با خیال راحت بتوانید از موتور برق استفاده کنید پیشنهاد ما این است به جای استفاده از موتور برق دست دوم از موتور برق های با کیفیت ولی ارزان بازار مانند موتور برق های واکسون استفاده نمایید.

قیمت موتور برق بنزینی

موتور برق بنزینی دارای قیمت ها متفاوتی می باشد، نسبت به نوع برند که کیفیت و طول عمر آن را تضمین و ولتاژ خروجی بستگی دارد، قیمت موتور برق بنزینی نسبت به دیزلی و گازسوز دارد و طرفدار بیشتری نسبت به سایر موتور برق دارد.

خرید موتور برق

ژنراتور برق

موتور مولد برق در واقع یک نوع  ژنراتور برق است، ژنراتور برق دستگاهی است که با حرکت دورانی برق تولید می کند و موتور تک بنزینی، موتور تک دیزلی یا ژنراتور گازی وظیفه ایجاد این حرکت دورانی را دارد.
قیمت ژنراتور برق یا قیمت مولد برق متاثر از برند و کیفیت ساخت اجزای مختلف آن است،اجزای اصلی این سیستم عبارتند از: موتور، دینام، سیستم سوخت رسانی، رگلاتور، سیستم خنک کاری، اگزوز، سیستم روانکاری و فریم اصلی می باشد.

قیمت ژنراتور برقی

قیمت ژنراتور برق یا قیمت مولد برق به پارامترهای زیادی بستگی دارد، برندهای مختلف کیفیت و آپشن های مختلفی را در اختیار مشتریان قرار می دهند. بهترین قیمت ژنراتور برق را می توانید از کارشناسان نیدصنعت استعلام کنید.

قیمت دستگاه ژنراتور برق متاثر از تغییرات نرخ ارز متغییر است، قیمت ژنراتور 220 ولت یا همان موتور برق نیز روزانه مشخص می شود، بنابراین فروش ژنراتور همواره با چالش قیمت و موجودی همراه بوده است که نید صنعت با شفافیت قیمت ها سعی نموده این چالش را حل نماید.

موتور برق خانگی

موتور برق ها از نظر کاربرد به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می شود، موتور برق های بنزینی و ژنراتور برق کوچک کاربرد بسیاری در صنایع کوچک و مصارف خانگی دارد.
موتور برق 3 کیلو ولت برای مصارف خانگی مناسب می باشد البته این موتور برق برای کولر گازی مناسب نمی باشد، از ژنراتور برق خانگی برای تامین برق تجهیزات برقی همچون: روشنایی منزل، تامین برق کامپیوتر، یخچال های درب های برقی در خانه مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت موتور برق خانگی

قیمت موتور برق خانگی بنا بر توان خروجی دستگاه، برند موتور برق بستگی دارد، برای خرید موتور برق خانگی هماکاران ما در فروش شما را راهنمایی می کنند.
موتور برق بنزینی به دلیل دسترسی راحت و جابجایی این سوخت کاربرد دارد، از موتور برق گازسوز بدلیل دسترسی به گاز شهری استفاده نمود گزینه مناسبی برای مصرف خانگی می باشد.
در خرید ژنراتور برق خانگی باید به آن توجه نمایید که موتور برق انتخاب شده  20 درصد توان خود کار کند بیشتر کار کند زیرا وسایل برقی همچون یخچال در زمان شروع اولیه کار به ولتاژ بیشتری نیاز دارد.
موتور برق صنعتی دارای وزن و سایز بزرگتری نسبت به موتور برق های معمولی دارد، که برای صنایع کارخانه ها بسیار کاربردی می باشد که در دو دسته بنزینی، دیزلی وجود دارد، پس قیمت موتور برق صنعتی نسبت به خاگی گران تر می باشد.

 

 

 

خرید موتور برق خانگی

نمایندگی فروش موتور برق

نید صنعت نمایندگی موتور برق از برندهای معتبر می باشد، ما برای اینکه بهترین قیمت موتور برق و موتور برق با کیفیت را به شما رائه دهیم واسطه ها را حذف نموده و با تولید کنندگان و وارد کنندگان دست اول ارتباط داریم تا در واقع مرکز فروش موتور برق معتبر کشور باشیم.
با ارائه محصولات خود در این فروشگاه و حذف واسطه ها می توانید موتور برق با کیفیت خود را با قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی برسانید. فروش موتوربرق با کیفیت و فروش ژنراتور برق مطمئن دغدغه اصلی ماست..

فروش موتور برق

مشاوره در انتخاب موتور برق

اگر برای انتخاب موتور برق مناسب با توان پایین مانندمی توان به راهنمایی و مشاوره نیاز دارید بهترین کار تماس با کارشناسان فروش نید صنعت است. ما گام به گام شما را تا انتخاب موتور برق مناسب خود راهنمایی می نماییم.
موتور برق مناسب باغ، موتور برق مناسب کولر گازی، موتور برق مناسب پمپ آب، موتور برق مناسب کفکش، موتور برق مناسب جوشکاری یا موتور برق مناسب بتونیر نیاز دارید؟ لطفا با ما تماس بگیرید.

مقایسه موتور برق بنزینی با گازسوز

 • موتور برق بنزینی از نظر هزینه تعمیر آن نسبت موتور گازی کمتر می باشد
 • روشن شدن موتور برق بنزینی با هندل و استارت نسبت به موتور برق گازی راحت تر می باشد.
 • قیمت موتور برق بنزینی نسبت به گازسوز مناسب تر می باشد.
 • مقدار سوخت مصرفی در موتور برق گازسوز کمتر از موتور برق بنزینی می باشد.

نکات مهم جهت نگهداری از موتور برق

به دلیل اینکه موتور برق ها از سوخت های قابل اشتعال استفاده می کنند پس هنگام اضافه کردن سوخت باید مراقب باشید استفاده از آن ها باید نکات ایمنی در نظر گرفت که دستگاه خاموش و خنک باشد سپس سوخت مورد نظر را اضافه کردید.
موتور برق را زیر باران و مکان های مرطوب قرار ندهید باعث پوسیگی و زنگ زدگی می شود، موتور برق ها گاز هایی همچون مونوکسید کربن و دی اکسید کربن تولید می کند که در صورت گذاشتن دستگاه و استفاده در محیط بسته و نامناسب باعث خفگی و گازگرفتگی می شود.

برای تعمیر موتور برق آن را باید به متخصص آن سپرد ولی قبل از آن باید نکانی دانست اولین نکته این است که موتور برق را تمیز و خشک کنید و فیلتر هوا و روغن  آن را بررسی کنید.
روغن موتور برق برای اولین بار که در در مخزن میریزید پس از 50 ساعت کار یا یکماه باید تعویض شود و باقی روغن ها پس از هر 100 ساعت یعنی هر 6 ماه تعویض گردد.

نحوه نگهداری موتور برق

تفاوت موتور برق با دیزل ژنراتور

موتور برق و دیزل ژنراتور هر دو برای تامین برق مورد استفاده می شود ولی تفاوت آنها به عبارت زیر می باشد:

 • سهولت در حمل و نقل موتور برق نسبت به دیزل ژنراتور.
 • وزن دیزل ژنراتور نسبت به موتور برق بیشتر می باشد که جابه جایی آن به سختی و فقط با کمک چرخ در زیر شاسی می توان جابه جا شود.
 • دیزل ژنراتور برای جریان های بالا و خروجی سه فاز (380 ولت) می باشد.
 • دیزل ژنراتور توانشان بر حسب کاوا می باشد ولی موتور برق برحسب کیلو وات می باشد.
نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید