دسته بندی

لیست قیمت موتور تک بنزینی

موتور تک بنزینی

موتور برق به تجهیزی گفته می‌شود که انرژی مکانیکی حاصل از سوخت را به انرژی الکتریسیته و برق تبدیل می‌کند. موتور برق بنزینی یکی از پرکاربردترین و پرفروش‌ترین نوع موتور برق است که از سوخت بنزین تغذیه می‌کند. دلیل محبوبیت این نوع موتور برق، در دسترس بودن سوخت بنزین است. یکی از انواع موتور برق‌های بنزینی، موتور تک بنزینی است که به دلیل وجود یک سیلندر نسبت به سایر موتور برق‌ها از ابعاد کوچک‌تری برخوردار است. این موتور برق نیروی کمتری تولید می‌کند و برای تامین برق تجهیزاتی که به توان کمتر نیاز دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در موتور تک سیلندر، سیلندر محفظه‌ای به شکل استوانه است که عمل احتراق در آن صورت می‌گیرد. موتور از سیلندر، پیستون و شافت انتقال حرکت تشکیل می‌شود که در آن حرکت گردشی پیستون به چرخشی تبدیل می‌شود. برای اطلاع بیشتر از سایر موتور برق ها و قیمت موتور برق به سایت نید صنعت مراجعه کنید.

موتور تک بنزینی 5 اسب بخار روبین مدل EY20

ویژگی‌های موتور تک سیلندر بنزینی

موتورهای تک بنزینی جایگزین مناسبی برای الکتروموتورها در زمان عدم وجود برق هستند. در این موتورها که موتور احتراق داخلی است، مشتعل شدن سوخت به کمک جرقه صورت می‌گیرد. طراحی موتورهای تک بنزینی به گونه‌ای است که نیروی محرکه آن‌ها از احتراق سوخت درون سیلندر به‌دست می‌آید. در اغلب این موتور‌ها، سوخت و هوا قبل از ورود به سیلندر با یکدیگر ترکیب شده و سپس به محفظه احتراق وارد می‌شود. این فرایند در قسمتی به نام انژکتور انجام می‌شود. از آن‌جایی که هزینه نصب انژکتورها بالا است، معمولا از کاربراتور در موتورهای تک بنزینی استفاده می‌گردد. موتورهای تک سیلندر به دلیل اندازه کوچک و بازدهی بالا، انتخاب مناسبی برای استفاده در محیط‌هایی با محدودیت فضا هستند. ساختار این موتور برق‌ها و تامین قطعات مورد آن‌ها در مقایسه با موتورهای چند سیلندر بسیار ساده‌تر است.

نحوه عملکرد موتور تک بنزینی

در موتور تک سیلندر علاوه‌بر قطعاتی مانند فیلتر هوا، باک و مخزن روغن قطعاتی مانند پیستون، سرسیلندر، شمع و سوپاپ قرار دارد. میل‌لنگ به کمک پیستون که به آن متصل است، توسط احتراق کامل به حرکت درمی‌آید. در ادامه چهار عمل اصلی در موتور تک بنزینی را بررسی می‌کنیم:

  • یکی از فرایندهای اصلی در موتور تک سیلندر بنزینی، عمل مکش است. در این فرایند پیستون از بالا به سمت پایین حرکت کرده و با باز شدن سوپاپ مقدار مشخصی از سوخت و هوا وارد سیلندر می‌شود. سپس سوپاپ بسته شده و هوا داخل سیلندر حبس می‌شود.
  • در مرحله تراکم، سوپاپ از پایین به بالا حرکت کرده و سوپاپ‌ها بسته می‌شوند. سپس هوای داخل سیلندر متراکم شده و در اثر این تراکم حرارت هوای داخل سیلندر افزایش می‌یابد.
  • بعد از تراکم با جرقه‌ای که توسط شمع ایجاد می‌شود، در اثر انفجار پیستون به سمت پایین رفته و حرکت حاصل می‌شود.
  • در مرحله تخلیه، پیستون به سمت بالا حرکت کرده و دود حاصل از انفجار از طریق سوپاپ تخلیه خارج می‌شود.

در هر سیکل، این چهار مرحله تکرار شده و میل‌لنگ دوباره به حرکت درمی‌آید. در موتورهای دوزمانه سیکل در دو مرحله تراکم و انفجار صورت می‌گیرد. در این موتورها ورود روغن به پیستون باعث افزایش غلظت دود می‌شود.

موتور تک بنزینی گیربکسی کلاچ دار لانسین G200FB

کاربرد موتور تک بنزینی

موتور تک بنزینی به دلیل ساختار ساده و کارکرد آسان، برای بسیاری از دستگاه‌ها از جمله ماشین‌آلات کشاورزی قابل استفاده است. این موتورها را می‌توان با ژنراتورهای موجود کوپل کرد و متناسب با توان موتور از آن‌ها برای تامین برق مورد نیاز جوشکاری یا در مکان‌هایی که برق وجود ندارد، استفاده نمود. موتور تک بنزینی ارزان اما با بازدهی بالا برای دستگاه‌هایی مانند کارواش‌های خانگی و ژنراتورهای تک فاز قابل استفاده است. موتور تک بنزینی کلاچ دار نوعی موتور است که مشخصه اصلی آن حرکت با افزایش میزان است و در ماشین کارتینگ و موتورباگی کاربرد دارد. موتور تک سمپاش در توان‌های متفاوتی عرضه می‌شود و در اموری مانند سمپاشی استفاده می‌شود. قیمت موتور تک سمپاش براساس توان و برند دستگاه متفاوت است.

قیمت موتور تک سیلندر بنزینی

تفاوت در توان موتور برق در افزایش یا کاهش قیمت موتور برق موثر است. خرید موتور تک بنزینی و بهترین موتور برق باید متناسب با نیاز و دستگاه مورد استفاده باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از لیست قیمت موتور تک بنزینی و یا سایر موتور برق‌ها از جمله موتور برق واکسون از طریق وب‌سایت نید صنعت به جست‌وجو بپردازید و یا با کارشناسان مجرب این مجموعه تماس بگیرید. نید صنعت خدماتی از قبیل پشتیبانی فنی فروش، درج دقیق مشخصات فنی محصولات، توزیع عمده و خرده و ارسال اکسپرس را ارائه می‌دهد.

 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید