دسته بندی

موف ( دو راهه ) آلومینیومی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

دو راهه (موف) آلومینیومی

موف یا دوراهه‌ها تجهیزات برقی هستند که برای اتصال دو کابل یا سیم و محکم نمودن آن‌ها به کار می‌روند. روش‌هایی که موف را به کابل محکم می‌کنند، سه نوع و شامل پرس کاری، پیچی و لحیم کاری است. در بین این سه روش، نوع پرس کاری بیشترین کاربرد را دارد.

مهمترین دسته بندی موف یا دو راهه‌ها، مربوط به جنس آن‌هاست. از این نظر انواع موف شامل موارد زیر می‌شود:

  • موف (دو راهه) مسی
  • موف (دو راهه) آلومینیومی
  • موف (دو راهه) بیمتال (دو فلزه)

در این مقاله موف آلومینیومی را برایتان معرفی می‌کنیم.

قیمت موف الومینیوم

موف (دو راهه) آلومینیومی چیست؟

رسانایی جریان الکتریسته در فلز آلومینیوم بیشتر از فلز مس است. در نتیجه برای اینکه عبور جریان از طریق موف در طول مسیر، مقاومت برابر و یکسانی داشته باشد، لازم است از موف آلومینیومی برای اتصال دو کابل آلومینیومی استفاده کرد.

موف آلومینیومی به منظور وصل کرن دو کابل (به روش پرس کاری) که از جنس آلومینیوم هستند، استفاده می‌شود.

برای تولید و ساخت این نوع موف، از فلز آلومینیوم با خلوص بیشتر از 99 درصد استفاده می‌کنند. موف آلومینیومی را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که با وجود ضخامت زیاد لوله آلومینیومی، دو راهه عملکرد خوبی در عبور جریان‌های زیاد داشته باشد.

کاربرد دو راهه آلومینیومی مانند دیگر موف‌ها، برای اتصال مفصل‌های کابل زمینی است. این محصول را براساس استاندارد DIN46267 تولید می‌کنند. در نتیجه بعد از پرس شدن درز و شکافی روی آن، به وجود نمی آید. برای آسان بودن نصب دوراهه، درون موف آلومینیومی، نشانگر یا سنبه قرار می‌دهند.

علامت حک شده روی دوراهه آلومینیومی به چه معناست؟

  • مقطع مورد نیاز برای موف
  • علامت اختصاری برند تولیدکننده
  • علامت اختصاری موف یا دوراهه.

خرید موف الومینیوم

سایز موف (دو راهه) آلومینیوم چقدره؟

موف ( دو راهه) آلومینیومی را براساس سایزهای استاندارد: (6، 10، 16، 25، 35، 50، 70، 95، 150، 185، 240، 300، 400، 500 ) تولید می‌کنند که براساس سطح مقطع و سایز کابل می‌توان هرکدام از موف‌ها را استفاده نمود.

قیت دو راهه (موف) آلومینیومی چقدره؟

قیمت دوراهه آلومینیومی به نوع دوراهه، سایز آن، سطح مقطع و برند شرکت تولید کننده بستگی دارد. می‌توان گفت موف‌های تولید شده توسط برندهای معروف قیمت بالاتری نسبت به برندهای دیگر دارند.

امروزه به علت نوسانات اقتصادی کشور، نمی توان یک قیمت ثابت برای انواع موف درنظر گرفت. بهتر است جهت استعلام قیمت با نمایندگی‌های فروش تجهیزات برقی تماس بگیرید.

نکاتی برای خرید موف آلومینیومی

برا خرید دو راهه آلومینیومی باید ابتدا نوع کابل، سایز و سطح مقطع آن را شناسایی کنید. زیرا از موف آلومینیومی نمی توان برای اتصال کابل مسی استفاده کرد.

جهت خرید این دو راهه‌ها می‌توانید به صورت حضوری به فروشگاه‌های که در زمینه تجهیزات الکتریکی فعالیت می‌کنند، مراجعه کرده و یا به خرید خود را به صورت اینترنتی از سایت‌های معتبر انجام دهید. امروزه خرید اینترنتی کاربردی‌ترین نوع خرید موف آلومینیومی است.

قیمت و خرید موف الومینیوم

حرف آخر

به وسیله موف یا دو راهه آلومینیومی، به روش پرس کاری، دو کابل یا سیمی را که جنسی از آلومینیوم دارند به هم وصل می‌کنند. این موف‌ها بدون هیچ گونه درز و شکافی تولید می‌شوند. همچنین سایزهای متنوعی داشته و از کوچک تا بزرگ در بازار وجود دارند.

عمده‌ترین عاملی که روی قیمت دوراهه‌ها تاثیر می‌گذارد، برند تولید کننده است. فراموش نکنید که دوراهه‌های تولید داخل هم کیفیتی برابر با موف‌های خارجی دارند. در عین حال از قیمت دو راهه آلومینیومی ایرانی کمتر از نمونه‌های خارجی است.  بابت مطالعه این مطلب از شما سپاسگزاریم.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید