دسته بندی

دوراهی (موف) آلومینیومی

مشاهده فیلترها

دو راهه (موف) چیست؟

موف یا دو راهه‌ ها تجهیزات برقی هستند که برای اتصال دو کابل یا سیم و محکم نمودن آن‌ ها به کار می‌ روند. روش‌ هایی که موف را به کابل محکم می‌ کنند، سه نوع و شامل پرس کاری، پیچی و لحیم کاری است. در بین این سه روش، نوع پرس کاری بیشترین کاربرد را دارد.

مهمترین دسته بندی موف یا دو راهه‌ ها، مربوط به جنس آن‌ هاست. از این نظر انواع موف شامل موارد زیر می‌ شود:

  • موف (دو راهه) مسی
  • موف (دو راهه) آلومینیومی
  • موف (دو راهه) بیمتال (دو فلزه) (مس و آلومینیوم)

در این مقاله موف آلومینیومی را برایتان معرفی می‌ کنیم.

قیمت موف الومینیوم

موف (دو راهه) آلومینیومی

رسانایی جریان الکتریسته در فلز آلومینیوم بیشتر از فلز مس است. در نتیجه برای اینکه عبور جریان از طریق موف در طول مسیر، مقاومت برابر و یکسانی داشته باشد، لازم است از موف آلومینیومی برای اتصال دو کابل آلومینیومی استفاده کرد.
موف آلومینیومی به منظور وصل کردن دو کابل (به روش پرس کاری) که از جنس آلومینیوم هستند، استفاده می‌ شود.
برای تولید و ساخت این نوع موف، از فلز آلومینیوم با خلوص بیشتر از 99 درصد استفاده می‌کنند. موف آلومینیومی را به گونه‌ ای طراحی می‌ کنند که با وجود ضخامت زیاد لوله آلومینیومی، دو راهه عملکرد خوبی در عبور جریان‌ های زیاد داشته باشد.
کاربرد دو راهه آلومینیومی مانند دیگر موف‌ ها، برای اتصال مفصل‌ های کابل زمینی است. این محصول را براساس استاندارد DIN46267 تولید می‌ کنند. در نتیجه بعد از پرس شدن درز و شکافی روی آن، به وجود نمی آید. برای آسان بودن نصب دوراهه، درون موف آلومینیومی، نشانگر یا سنبه قرار می‌ دهند.

علائم نوشته شده بر روی دوراهه آلومینیومی 

  • مقطع مورد نیاز برای موف
  • علامت اختصاری برند تولید کننده
  • علامت اختصاری موف یا دو راهه

خرید موف الومینیوم

سایز موف (دو راهه) آلومینیوم

موف ( دو راهه) آلومینیومی را بر اساس سایز های استاندارد: (6، 10، 16، 25، 35، 50، 70، 95، 150، 185، 240، 300، 400، 500 ) تولید می‌ کنند که بر اساس سطح مقطع و سایز کابل می‌ توان هرکدام از موف‌ ها را استفاده نمود.

قیمت دو راهه (موف) آلومینیومی

قیمت دو راهه آلومینیومی به نوع دو راهه، سایز آن، سطح مقطع و برند شرکت تولید کننده بستگی دارد. می‌ توان گفت موف‌ های تولید شده توسط برند های معروف قیمت بالاتری نسبت به برند های دیگر دارند.
امروزه به علت نوسانات اقتصادی کشور، نمی توان یک قیمت ثابت برای انواع موف در نظر گرفت. بهتر است جهت استعلام قیمت با نمایندگی‌ های فروش تجهیزات برقی تماس بگیرید.

نکاتی برای خرید موف آلومینیومی

برای خرید دو راهه آلومینیومی باید ابتدا نوع کابل، سایز و سطح مقطع آن را شناسایی کنید. زیرا از موف آلومینیومی نمی توان برای اتصال کابل مسی استفاده کرد.
جهت خرید این دو راهه‌ ها می‌توانید به صورت حضوری به فروشگاه‌ های که در زمینه تجهیزات الکتریکی فعالیت می‌ کنند، مراجعه کرده و یا به خرید خود را به صورت اینترنتی از سایت‌ های معتبر انجام دهید. امروزه خرید اینترنتی کاربردی‌ ترین نوع خرید موف آلومینیومی است.

قیمت و خرید موف الومینیوم

حرف آخر

به وسیله موف یا دو راهه آلومینیومی، به روش پرس کاری، دو کابل یا سیمی را که جنسی از آلومینیوم دارند به هم وصل می‌ کنند. این موف‌ ها بدون هیچ گونه درز و شکافی تولید می‌ شوند. همچنین سایز های متنوعی داشته و از کوچک تا بزرگ در بازار وجود دارند.
عمده‌ترین عاملی که روی قیمت دو راهه‌ ها تاثیر می‌گذارد، برند تولید کننده است. فراموش نکنید که دو راهه‌ های تولید داخل هم کیفیتی برابر با موف‌ های خارجی دارند. در عین حال از قیمت دو راهه آلومینیومی ایرانی کمتر از نمونه‌ های خارجی است.  بابت مطالعه این مطلب از شما سپاسگزاریم.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید