دسته بندی

موف مسی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

دو راهی مسی

موف یکی از اتصالات برقی است که برای وصل کردن و ایجاد پیوند محکم بین دو سیم و کابل، کاربرد دارد. از روش پرس کردن، پیچ و زدن و لحیم کاری برای متصل نمودن موف (دو راهه) به سیم استفاده می‌ کنند. می‌توان گفت انواع موف را از نظر اتصال به سه دسته پرسی، پیچی و لحیمی تقسیم می‌ کنند. در بین این سه روش، پرس‌ کاری رایج‌ تر است. همچنین از موف یا دوراهه معمولا برای اتصال در کابل‌ های زمینی استفاده می‌کنند.

 انواع موف را از نظر نوع فلز نیز به سه دسته تقسیم می‌کنند که شامل موارد زیر است:

  • موف مسی یا دو راهه مسی
  • موف (دو راهه) آلومینیومی
  • موف (دو راهه) بیمتال (مس و آلومینیوم)

برای اینکه بتوانیم نوع دو راهه را انتخاب کنیم، باید از نوع سیم و کابل، جنس و سطح مقطع آن شناخت داشته باشیم. همچنین در مورد ویژگی و خصوصیات موف اطلاعات کسب کنیم. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی موف مسی بپردازیم.
همان طور که مشخص است دو راهه یا موف مسی (رابط مسی) را از فلز مس می‌ سازند. استفاده از این دو راهی زمانی کاربرد دارد که جنس سیم و کابلی که به هم وصل می‌ شوند، هردو از مس باشد. در واقع برای اتصال و محکم کردن سیم‌ های مسی از موف مسی استفاده می‌ کنند.
موف یا دو راهه مسی نباید هیچ گونه درزی داشته در نتیجه برای تولید، فلز مسی را به کار می‌ برند که میزان خلوص آن 95/99 درصد باشد.

قیمت موف مسی

سایز موف یا دو راهه مسی

از آن جایی که لازم است موف مسی متناسب با سایز کابل باشد، این دو راهه را در اندازه‌ های مختلف تولید و روانه بازار می‌ کنند. از جمله سایز های موف (دو راهه) مسی شامل: (16، 25، 35، 50، 70، 95، 120، 150، 185، 240، 300، 400، 500، 630) می‌شود.

خرید موف مسی یا دو راهی

قیمت موف مسی

قیمت دو راهی مسی به سایز موف، سطح مقطع، کیفیت محصولات، مقاومت و درصد خلوص فلز مس بستگی دارد. برند سازنده نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت است. البته در شرایط امروزی کشور، نوسانات ارزی، موجب تغییر مداوم قیمت‌ ها می‌ شود. در نتیجه بهتر است قبل از خرید، قیمت انواع موف مسی را از نمایندگی‌ های فروش استعلام کنید.

نکاتی برای خرید دو راهه یا موف مسی

قبل از خرید موف مسی باید ابتدا جنس کابل و سایز آن را بررسی کنید. زیرا دو راهه مسی، برای کابل‌های مسی یک اندازه کاربرد دارد.
امروزه راحت ترین و پر کاربردترین روش برای خرید کالاها از جمله موف مسی، روش اینترنتی است. به این صورت که به کمک جستجو گر گوگل و نوشتن کلمه "موف مسی" انواع دو راهه با سایز های مختلف و برند های متفاوت را مشاهده کرده و با مقایسه قیمت آن‌ ها بدون نیاز به مراجعه حضوری، می‌ توان موف مسی مورد نیاز را خریداری کنید.

قیمت و خرید موف مسی

حرف آخر

در این مقاله با موف یا دو راهی مسی و کاربرد آن آشنا شدید. جهت استعلام قیمت و آگاهی از سایز و جنس موف می‌ توانید با نمایندگی فروش تجهیزات الکتریکی تماس بگیرید. سپس با کمک و راهنمایی مشاوران، موف مسی مدنظر خود را انتخاب و خریداری کنید.
امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد. منتظر دریافت پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.
انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید