دسته بندی

موف ( دو راهه ) مسی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

موف یکی از اتصالات برقی است که برای وصل کردن و ایجاد پیوند محکم بین دو سیم و کابل، کاربرد دارد. از روش پرس کردن، پیچ و زدن و لحیم کاری برای متصل نمودن موف ( دو راهه) به سیم استفاده می‌کنند. می‌توان گفت انواع موف را از نظر اتصال به سه دسته پرسی، پیچی و لحیمی تقسیم می‌کنند. در بین این سه روش، پرس‌کاری رایج‌تر است. همچنین از موف یا دوراهه معمولا برای اتصال در کابل‌های زمینی استفاده می‌کنند.

 انواع موف را از نظر نوع فلز نیز به سه دسته تقسیم می‌کنند که شامل موارد زیر است:

  • موف مسی یا دو راهه مسی
  • موف (دو راهه) آلومینیومی
  • موف (دو راهه) بیمتال

برای اینکه بتوانیم نوع دوراهه را انتخاب کنیم، باید از نوع سیم و کابل، جنس و سطح مقطع آن شناخت داشته باشیم. همچنین در مورد ویژگی و خصوصیات موف اطلاعات کسب کنیم. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی موف مسی بپردازیم.

قیمت موف مسی

موف مسی چیست؟

همان طور که مشخص است دو راهه یا موف مسی را از فلز مس می‌سازند. استفاده از این دو راهی زمانی کاربرد دارد که جنس سیم و کابلی که به هم وصل می‌شوند، هردو از مس باشد. در واقع برای اتصال و محکم کردن سیم‌های مسی از موف مسی استفاده می‌کنند.

موف یا دو راهه مسی نباید هیچ گونه درزی داشته در نتیجه برای تولید، فلز مسی را به کار می‌برند که میزان خلوص آن 95/99 در صد باشد.

سایز موف یا دو راهه مسی چقدره؟

از آن جایی که لازم است موف مسی متناسب با سایز کابل باشد، این دو راهه را در اندازه‌های مختلف تولید و روانه بازار می‌کنند. از جمله سایزهای موف (دو راهه) مسی شامل: (16، 25، 35، 50، 70، 95، 120، 150، 185، 240، 300، 400، 500، 630) می‌شود.

خرید موف مسی

قیمت موف مسی چقدره؟

قیمت دو راهی مسی به سایز موف، سطح مقطع، کیفیت محصولات، مقاومت و درصد خلوص فلز مس بستگی دارد. برند سازنده نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت است. البته در شرایط امروزی کشور، نوسانات ارزی، موجب تغییر مداوم قیمت‌ها می‌شود. در نتیجه بهتر است قبل از خرید، قیمت انواع موف مسی را از نمایندگی‌های فروش استعلام کنید.

نکاتی برای خرید دو راهه یا موف مسی

قبل از خرید موف مسی باید ابتدا جنس کابل و سایز آن را بررسی کنید. زیرا دوراهه مسی، برای کابل‌های مسی یک اندازهع کاربرد دارد.

امروزه راحت ترین و پرکاربردترین روش برای خرید کالاها از جمله موف مسی، روش اینترنتی است. به این صورت که به کمک جستجوگر گوگل و نوشتن کلمه "موف مسی" انواع دو راهه با سایزهای مختلف و برندهای متفاوت را مشاهده کرده و با مقایسه قیمت آن‌ها بدون نیاز به مراجعه حضوری، می‌توان موف مسی مورد نیاز را خریداری کنید.

قیمت و خرید موف مسی

حرف آخر

در این مقاله با موف یا دو راهی مسی و کاربرد آن آشنا شدید. جهت استعلام قیمت و آگاهی از سایز و جنس موف می‌توانید با نمایندگی فروش تجهیزات الکتریکی تماس بگیرید. سپس با کمک و راهنمایی مشاوران، موف مسی مدنظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد. منتظر دریافت پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید