دسته بندی

میخکوب و منگنه کوب

مشاهده فیلترها

منگنه کوب

انواع منگنه کوب چیست؟ از این دستگاه چه می‌دانید؟ منگنه کوب در چه جاهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ نکات مهم در هنگام کار کردن با این دستگاه چیست؟ هنگام رخ دادن مشکلات احتمالی این دستگاه چه کار باید کرد؟ امروز در این مقاله گام به گام با ما همراه باشید تا به منگنه کوب و سوالات پیش رو بپردازیم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

شارژیش

خرید منگنه کوب

منگنه کوب چیست؟

اگر شما هم در کارهای فنی تبحر دارید و آن‌ها را خودتان انجام می‌دهید پس قطعا می‌دانید منگنه کوب چیست. باید بگوییم منگنه کوب ابزاری است که بسیار کاربردی و پر استفاده بوده و در کارهای فنی و تعمیراتی از آن استفاده می‌شود. حتی شما می‌توانید در کارهای خانه از این دستگاه استفاده کنید.

شاید وقتی بفهمید چه کارهایی را می‌توانید با این یک ابزار انجام دهید شگفت زده شوید. از این دستگاه می‌توانید برای نصب روکش‌های صندلی، وصل کف پوش، نصب تاسیسات، تعمیر کردن درب‌های توری و… استفاده کنید.

انواع منگنه کوب

امروزه از این دستگاه در نجاری‌ها و صنعت و همچنین در کارهای خانه بسیار از آن استفاده می‌شود. این دستگاه منگنه‌های فلزی را درون چوب، پلاستیک و مواد دیگر می‌کوبد.

منگنه کوب‌ها به سه دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند.

خرید منگنه کوب

منگنه کوب دستی

این منگنه کوب ارزان‌تر از بقیه بوده و بیشتر در کارهای خانه از آن استفاده می‌شود. منگنه کوب دستی نیاز به قدرت بدنی بالا داشته ولی کار کردن با آن آسان است و شما می‌توانید تنها با فشردن دسته منگنه از این دستگاه استفاده کنید. از انواع منگنه کوب دستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: منگنه کوب چکشی، منگنه کوب چند منظوره، منگن کوب نصب کابل، منگنه کوب کارتن و…

این منگنه کوب بیشتر در کارهایی مانند موقع پرس کاری این دستگاه روکش را ثابت نگه می‌دارد و در حرفه روی کوبی کاربرد دارد.

منگنه کوب بادی

این دستگاه با هوای فشرده شده کار کرده و یکی از انواع منگنه کوب می‌باشد. از کمپرسور این دستگاه هوای فشرده شده وارد این منگنه کوب شده و نیروی لازم را برای منگنه کوبی فراهم می‌سازد. این منگه کوب بیشتر در کار نجاری کاربرد داشته و از بقیه منگنه کوب‌ها از قدرت بیشتری برخوردار می‌باشد. تولید کننده‌های مبل، برق‌کاران و… از این دستگاه در حرفه خود استفاده می‌کنند. این دستگاه مزایایی مانند وزن کم، داشتن سیستم ایمنی برای جلوگیری کردن از اشتباه زدن سوزن منگنه و طول عمر بالا دارد.

خرید منگنه کوب بادی

منگنه کوب شارژی یا برقی

این منگنه کوب یکی از انواع آن بوده و همانند منگنه کوب دستی می‌باشد تنها تفاوتی که دارد در منبع انرژی دستگاه می‌باشد. منگنه کوب شارژی با باتری و برقی با برق کار می‌کند. این دستگاه نسبت به منگنه کوب دستی از قیمت بیشتری برخوردار می‌باشد.

منگنه کوب شارژی

سوزن منگنه

سوزن منگنه مهم‌ترین وسیله برای منگنه کوبی است. این سوزن قطعه نازک فلزی بوده که از هر دو طرف آن خمیدگی با زاویه ۹۰ درجه دارد.

خرید سوزن منگنه

تفاوت میخ کوب و منگنه کوب چیست؟

باید بگوییم بسیاری افراد میخ کوب و منگنه کوب را با هم اشتباه می‌گیرند که این دو با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند. میخ کوب از منگنه کوب وزن کمتری داشته و سرعت بیشتری نیز دارد. منگنه کوب برای آنکه بهتر و محکم‌تر است در مبلمان و رویه کوبی کاربرد دارد.

انواع رفتارهای پر خطر در استفاده از منگنه کوب چیست؟

به هیچ وجه برای ترساندن، شوخی و… به سمت اطرافیان خود شلیک نکنید حتی در زمانی که مطمئن هستید منگنه در دستگاه نیست. در زمان تمام شدن کار خشاب را از منگنه خالی کنید و پمپ باد را از آن جدا کنید.

آماده کردن منگنه کوب قبل از انجام کار

شما باید اگر دمای هوا ۰ یا زیر ۰ است این دستگاه را برای کارایی بهتر گرم کنید. برای این کار شما باید دستگاه را از منگنه خالی کرده و هر ۴ ثانیه شلیک کنید و پس از ۱۵ بار شلیک کردن دستگاه شما آماده است. یک نکته وجود داشته و آن این است که اگر از این دستگاه هر روزه و به مدت طولانی استفاده می‌کنید هر روزه قبل از شروع کار ۳ الی ۴ قطره روغن مخصوص را از قسمت ورودی هوا به داخل دستگاه بچکانید.

جاگذاری و خارج کردن سوزن منگنه کوب به چه صورت است؟

شما باید در هنگام خارج کردن و یا حتی جاگذاری دماغه دستگاه را به سمت پایین گرفته تا اگر شلیک احتمالی صورت گرفت به صورت شما برخورد نکند.

مشکلات احتمالی منگنه کوب را چگونه حل کنیم؟

ما در این قسمت می‌خواهیم مشکلاتی را که احتمال می‌رود در هنگام کار با این دستگاه با آن مواجه شوید را بررسی کرده و راه حل آن را به شما بگوییم.

دستگاه شلیک را انجام داده ولی منگنه از آن خارج نمی‌شود:

علت این مشکل فشار باد نامناسب است و شما باید فشار را بر روی ۷۰ تا ۱۲۰ تنظیم کنید.

گیر کردن منگنه در دستگاه:

در پاسخ به این مشکل باید بگوییم شاید منگنه شما زنگ زده و یا حتی مناسب برای دستگاه شما نمی‌باشد. امکان آن نیز وجود داشته که پیستون منگنه کوب شما کثیف بوده و یا حتی نیاز به روغن کاری دارد.

منگنه کوب شما کار نمی‌کند:

اگر دلیل این مشکل نرسیدن باد به دستگاه باشد باید واشر سوپاپ را تعویض کنید ولی اگر ایراد از آن نبود نباید ریسک کرده و باید آن را به تعمیرکار بسپارید.

رد کردن منگنه یا شلیک‌های نامنظم:

این مشکل می‌تواند به دلایلی مانند فشار باد نامناسب، استفاده از منگنه نامناسب، قرار نگرفتن صحیح منگنه در دستگاه و پاره بودن واشر پیستون باشد.

دستگاه در شلیک‌های معمولی خوب عمل می‌کند ولی در سرعت بالا نه:

این مشکل نیز به علت فشار باد نامناسب و قطر کم شلنگ داخلی باد رخ می‌دهد.

قیمت منگنه کوب

سوالات متداول

منگنه کوب چیست؟

منگنه کوب ابزاری برای انجام کارهای فنی می‌باشد که استفاده های مختلفی از آن صورت می‌گیرد که در طول مقاله به‌صورت مفصل به آن اشاره شده است.

انواع منگنه کوب کدامند؟

انواع این دستگاه شامل مدل‌های دستی، برقی و شارژی و بادی می‌باشد که در طول مقاله هرکدام از آنها به صورت جداگانه معرفی شده‌اند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید