دسته بندی

نیپل پنوماتیک

مشاهده فیلترها

نیپل پنوماتیک

نیپل به عنوان قطعه‌ی رابط در واقع  ارتباط دهنده‌ی اتصالات در مسیر انتقال سیال است. چنانچه نیاز به تغییر قطر لوله باشد؛ به عنوان مثال اگر بخواهیم لوله‌ای با قطر کوچکتر را به لوله‌ای با قطر بزرگتر وصل کنیم یا بالعکس از نیپل استفاده می‌شود. نیپل باد پنوماتیک در پایپینگ خطوط لوله  تحت فشار و دمای پایینی استفاده می‌شوند و در دو نوع درزدار و مانیسمان تولید می‌گردد. نیپل‌ها در واقع برش‌هایی از لوله‌‌ها هستند که طی فرآیندهایی رزوه دار شده‌اند. این  اتصال می‌تواند در ابعاد، شکل و متریال مختلف تولید شود.

خرید نیپل باد پنوماتیک

ساختار نیپل باد پنوماتیک

در انتهای انواع مختلف نیپل، رزوه از نوع نری وجود دارد که می‌تواند به صورت مخروطی یا موازی باشد. نیپل شش گوشه از آشناترین انواع آن است که در بخش مرکزی دارای یک شش ضلعی به منظور نصب است. این قطعه‌ی کوتاه رابط، از جنس لوله گالوانیزه یا مانیسان جوشی است و به همین دلیل از نظر ساختار با لوله‌ها مشابهت دارد. نیپل‌ها را با توجه به اینکه هر دو سر دنده داشته باشد یا یک سمت با عناوین نیپل یک سر دنده‌ خور یا دور سر دنده خور نام می‌برند.

انواع نیپل لوله

از آنجا که انواع لوله در سایز‌های مختلفی وجود دارد و همچنین ممکن است نیپل باد پنوماتیک  در قسمت‌های مختلف سیستم به کار رود دارای تنوع خوبی است. به عنوان برخی از انواع نیپل پرکاربرد می‌توان نیپل فنری، نیپل تبدیلی، نیپل دو سردنده، نیپل یکسر دنده را نام برد. همانطور که گفته شد نیپل می‌تواند به صورت اصولی لوله‌ها را به هم وصل کند اما در شرایط ویژه می‌توان از نیپل‌های فشار قوی دنده‌ای نیز استفاده کرد. این نوع نیپل در برابر رسوب، خوردگی، رطوبت و دما  مقوامت خوبی نشان می دهد و همچنین قادر به تحمل وزن‌های بالا می‌باشد.

خرید نیپل باد لوله پنوماتیک

خرید نیپل باد پنوماتیک

با توجه به مطالبی که ذکر شد متوجه شدید که نیپل‌های انواع متفاوتی دارند، بنابراین نیاز است در هنگام انتخاب چندین نکته را در نظر بگیرید. بعد از اینکه متناسب با کاربرد سیستم خود و شرایط محیط  اقدام به خرید نیپل باد پنوماتیک کردید می‌بایست ویژگی‌های زیر را در مورد نیپل مور توجه قرار دهید:

1-قطر نیپل

2-ضخامت نیپل

3-طول

4-نوع دنده

5-جنس نیپل

6-درزدار و مانیسمان بودن

7-پوشش سطحی

شرایط محیط

با توجه به اینکه سیستم تحت چه شرایط محیطی کار می‌کند نوع لوله و نیپل را انتخاب کنید. برای این امر به رطوبت محیط، تماس با مواد شیمیایی، فشار، اتفاقات غیرمرقبه، دما و  ... از مواردی است که برای انتخاب موثر است. به عنوان مثال چنانچه در  سیستمی با مواد شیمیایی  سر و کار دارید بهتر است نوع مانسیان نیپل را انتخاب کنید.

شکل ظاهری نیپل

همانطور که اشاره شد در اغلب موارد در دو انتهای نیپل دنده وجود دارد. البته نوعی از نیپل‌ها هم تولید می‌شوند که در قسمت مرکزی نیز دارای روزه هستند. به طور کلی انتهای نیپل با توجه به نیاز سیستم قابل تغییر است و متناسب با  شکل لوله‌ها می‌تواند تغییر کند.

سایز نیپل لوله

 طول نیپل به همراه طول دنده‌ی آن تعیین می‌شود و می‌تواند در طول‌های مختلفی تولید شود. این طول بر اساس کاربرد یکه از قطعه انتظار می‌رود متغیر است اما معمولا سایز نیپل‌های که عرضه می‌شوند به اندازه‌ی ۱/۲ تا ۳ اینچ است.

جنس نیپل باد پنوماتیک 

در صنعت و سیستم‌های پنوماتیکی از اتصالاتی با جنس‌های مختلفی استفاده می‌شود. جنس قطعات با توجه به نیاز و اهداف کار تعیین می‌گردد به همین دلیل نیپل نیز در جنس‌های متفاوتی تولید می‌شوند که در حین انتخاب باید این مورد را نیز مورد بررسی قرار داد. همچنین جنس روکش سطحی نیز بایستی در نظر گرفته شود تا به خوبی بتواند از قطعه محافظت کند.

علاوه بر موارد فوق، نحوه اتصال، رده، ضخامت نیز در انتخاب نیپل موثر است.

خرید نیپل باد پنوماتیک

قیمت نیپل باد پنوماتیک  

 برای دریافت قیمت نیپل می‌توانید با فروشگاه ها تماس بگیرید یا اینکه به سایت‌ها مراجعه کنید. چرا که قیمت‌ها با توجه به نوسانات معمولا در حال تغییر هستند. از طرفی نوع نیپل و ویژگی‌های آن نیز بر قیمت موثر است. بنابراین نیاز است تا با توجه به مشخصات مورد نظر خود قیمت به روز را دریافت کنید. همچنبن می‌توانید به سایت نیدصنعت مراجه کرده و علاوه بر قیمت مشخصات هر قطعه را نیز بررسی کنید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید