دسته بندی

پشم سنگ پتویی

مشاهده فیلترها

پشم سنگ پتویی

اگر با واژه پشم سنگ پتویی رو به رو شده اید، باید به شما بگوییم که پشم سنگ به محصولی گفته می شود که به منظور عایق کاری به کار می رود. پشم سنگ پتویی که به آن ایزو بلانکت هم گفته می شود نوعی عایق حرارتی به شمار می رود که از انعطاف بالایی برخوردار است و امروزه ز انواع پشم سنگ پتویی استفاده زیادی می کنند، به وفور در صنعت ساختمان سازی به کار می رود.

عایق پشم سنگ پتویی

عایق پشم سنگ پتویی دارای انعطاف بالایی است و همین طور از الیاف خام پشم سنگ تولید می شود که با توجه به چگالی و ضخامت به صورت متراکم و چند لایه بدون نیاز به افزودن روغن و ریزن و همراه با سیمی نسوز به توری سیمی اما گالوانیزه گرم دوخته می شود که دارای چشمی 1 یا 0.75 اینچ است.

پشم سنگ پتویی این قابلیت را دارد تا درجه حرارت زیادی را تحمل کند به همین دلیل امروزه به آن عایق پتویی یا ایزوبلانکت هم گفته می شود.

قیمت پشم سنگ پتویی

قیمت یکی از فاکتورهای مهم در خرید است، باید به شما بگوییم که قیمت پشم سنگ پتویی با توجه به یک سری عوامل در بازار متنوع است. چرا که پشم سنگ پتویی با ضخامت و چگالی مخصوص به خود عرضه می شوند و به همین دلیل میزان آن ها و چند لایه و متراکم بودن پشم نیز روی قیمت تاثیر دارد و هر چقدر کیفیت آن ها بیشتر باشد، عایق کاری بهتر انجام می شود. و همین طور پشم سنگ توری دار نیز با بهره گیری از مواد روغنی و ریزینی تولید می شود که با توجه به میزان سیم نسوز استفاده شده دارای ابعاد گوناگونی هستند و آن ها هم روی قیمت محصولات پشم سنگ پتویی نیز تاثیر می گذارد. اما معمولا پیشنهاد می شود، پیش از خرید پشم سنگ پتویی در مورد قیمت آن از فروشگاه ها و مجموعه های عرضه کننده معتبر مشورت و راهنمایی بگیرید.

ویژگی های پشم سنگ پتویی

 • آبگریز بودن پشم سنگ
 • امکان بازیافت
 • طول عمر زیاد
 • مقاوم به خوردگی و ارتعاشات
 • عدم استفاده از آزبست و کلراید
 • دوام زیاد
 • حمل و نقل آسان
 • نصب ساده
 • ضریب حرارتی زیاد
 • دفع رطوبت
 • قیمت مقرون به صرفه
 • عایق حرارتی
 • عایق صوتی

مزایای پشم سنگ پتویی

پشم سنگ پتویی با توجه به مزایایی که دارد، مورد استقبال زیادی قرار می گیرد. پشم سنگ پتویی در فصول تابستان از میزان گرما زدگی می کاهد و پراکندگی هوا نیز در روزهای سرد سال ممانعت می کند. همین طور باعث می شود تا حرارت ثابت باشد و با توجه به ساختار فیبری که دارد، اجازه نفوذ آب را نمی دهد. همین طور استفاده از پشم سنگ پتویی از بروز شعله های آتش و ایجاد دود و گازهای سمی نیز جلوگیری می کند. این پشم از طول عمر بالایی برخوردار بوده و گذشت زمان روی آن تاثیر نمی گذارد؛ بنابراین زمانی که در جایی استفاده شود، می تواند تاثیرات خوبی از نظر گرما و سرما و همین طور عایق صوت در آن محیط بگذارد.

کاربرد های عایق پشم پتویی

 • قابل به کارگیری در مخازن دایره ای و کروی
 • امکان اجرا روی اگزوز های صنعتی، خطوط مکش و دودکش کارخانه ها
 • عایق کاری دیک بخار، فر، اجاق و کوره
 • امکان استفاده در سقف سوله ها، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی
 • امکان اجرا روی سطوح منحنی با حرارت بالا

قیمت عایق پشم پتویی

عایق پشم پتویی دارای قیمت مختلفی در بازار است و با توجه به جنس، لایه، کیفیت و .. .تعیین قیمت می شود. همین طور نوسانات بازار نیز روی قیمت عایق پشم پتویی تاثیر دارد، به همین دلیل شما می توانید قیمت های مختلف را در بازار مشاهده کنید که بهتر است پیش از خرید ابتدا استعلام قیمت بگیرید.

فروش پشم سنگ پتویی

پشم سنگ پتویی از آن جایی که یکی از بهترین عایق های حرارتی است که انعطاف بالایی دارد و با قیمت های متنوعی در بازار به فروش می رسد. تولید پشم های پتویی با استفاده از مواد روغنی و رزینی انجام می شود و هر چقدر کیفیت پشم ها بیشتر باشد، تاثیر آن ها بالاتر است. شما می توانید به منظور مصارف مختلف، آن ها را از فروشگاه های تخصصی که در این زمینه فعالیت می کنند تهیه کنید.  

خرید پشم سنگ پتویی

پشم سنگ به نوعی عایق حرارتی رطوبتی گفته می شود که به عنوان عایق در صنعت ساختمان سازی از آن به وفور بهره می گیرند. پشم سنگ انواع مختلفی دارد که یکی از آن پشم سنگ پتویی یا پشم سنگ توری دار است. شما می توانید با خرید پشم سنگ پتویی و پشم سنگ پتویی صنعتی یک عایق مناسب داشته باشید و از نفوذ آب و رطوبت هم جلوگیری کنید. از دیگر انواع پشم سنگ نیز می توان به پانلی، رولی و عایق لوله اشاره کرد.

معایب و مضرات پشم سنگ پتویی

با توجه به این پشم سنگ پتویی از مزایای بی شماری برخوردار است؛ اما دارای یک سری معایب نیز می باشد. پشم سنگ پتویی به عنوان عایق می تواند در مقابل حرارت حتی تا 750 درجه دوام زیادی بیاورند. از طرفی با توجه به این که پشم سنگ پتویی با محیط زیست نیز سازگار است، اما دارای تاثیرات مخربی هم روی سلامتی انسان می باشد. این عایق می تواند سیستم تنفسی انسان را تحریک کند و به دلیل تماس مستقیم با بخش های بدن می تواند یک سری مسائل و مشکلات را نیز به همراه داشته باشد. همین طور ممکن است پشم سنگ زمانی که با بدن تماس پیدا می کند دچار خارش پوست و سوزش چشم شود.

 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید