دسته بندی

پمپ آب سیرکولاتور

مشاهده فیلترها

پمپ سیرکولاتور چیست

پمپ سیرکولاتور زیر مجموعه پمپ‌های سانتریفیوژ قرار می‌گیرد و برای سیرکوله کردن آب یعنی به گردش درآوردن ان استفاده می‌شود. پمپ سیرکولاتور یا پمپ آب در گردش که به عنوان پمپ آب گرم نیز شناخته می‌شود برای گردش سیال موجود در محفظه بسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پمپ در دسته پمپ‌های سانتیفیوژ قرار می‌گیرد و قادر است سیالات را تا دمایی بین 100 تا 130 درجه سانتی‌گراد پمپاژ کند. اغلب پمپ سیرکولاتور برای گرم کردن آب در سیستم‌های گرمایشی مرکزی کاربرد دارد. هنچنین گردش آب داغ در سیستم گرمکن‌های خانگی مانند شوفاژ نیز وابسته به این دستگاه است. پمپ سیرکولاتور به دلیل مصرف بهینه انرژی و مزایای دیگر یکی از دستگاه‌های مهم برای مصرف در بخش‌های صنعتی، تجاری و خانگی محسوب می‌شود. اگر قصد خرید این محصول مهم را دارید پیشنهاد می‌شود ابتدا با کارکرد و ویژگی‌ها آن آشنا شوید. برای کسب اطلاعات جامع در این زمینه لطفا با ما همراه باشید.

خرید پمپ سیرکولاتور

ساختار و جنس پمپ سیرکولاتور

 • بدنه: برای ساخت بدنه این محصول معمولا از چدن یا فلز استیل استفاده می‌شود.
 • پروانه: جنس آن می‌تواند از جنس چدن، استیل یا برنج باشد. با توجه به جنس پروانه، کاربرد پمپ سیرکولاتور مشخص می‌شود.
 • دهانه تخلیه
 • دینام
 • واسطه
 • کاسه نمد
 • پروانه
 • یاتاقان
 • الکتروموتور
 • دهانه مکش
 • شفت
 • کوپلینگ

ویژگی‌های پمپ سیرکولاتور

این پمپ به دلیل کم‌صدا بودن و پایین امدن میزان آلودگی صوتی، یکی از پرطرفدارترین محصولات برای گردش سیال است.

دور موتور پمپ سیرکولاتور بین 1500 تا 3000 است

این محصول فاقد مکش منفی است

انرژی‌های مختلف را به صورت بهینه مصرف می‌کند و به طور کلی رده مصرف آن بین A و B است.

نصب راحت و هزینه کم برای نگهداری از آن از دیگر ویژگی‌های محصول است.

این محصول در سایزها و مدل‌های مختلف تولید می‌شود به همین دلیل خریدار حق انتخاب وسیعی خواهد داشت.

در انواع مختلف تک‌فاز، سه فاز، تک دور و دو دور، سه دور و چهار دور تولید می‌شوند.


قیمت پمپ سیرکولاتور

انواع پمپ سیرکولاتور

 • پمپ آب گرم: اگر برای گرم شدن آب مصرفی از مبدل حرارتی یا منبع کوئلی استفاده شود لازم است از یک پمپ آب گرم برای تامین گرمای آب در حال گردش در شوفاژ استفاده شود. در چنین مواردی پمپ آب گرم کاربرد دارد.
 • پمپ برای گردش آب شوفاژ: برای به گردش درآوردن آب گرم در دستگاه گرمایش مرکزی از این پمپ استفاده می‌شود.
 • پمپ برگشت آب گرم مصرفی: این پمپ برای به گردش درآوردن آب گرم در داخل لوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث می‌شود آب گرم همیشه در نزدیک‌ترین نقطه در دسترس باشد. به عبارت دیگر در صورت استفاده نشدن آب گرم برای برگشت دادن ان از طریق لوله‌ها، پمپ برگشت آب گرم نصب می‌شود.
 • پمپ سیرکولاتور خطی (هوایی): این پمپ روی مدار قرار می‌گیرد. این نوع از پمپ سیرکولاتور به صورت تک قلو یا دوقلو در مدار قرار می‌گیرد. بدنه ان نیز از چدن یا استیل ساخته شده است. پروانه داخل پمپ برای جلوگیری از زنگ‌زدگی و اکسید شدن ان از جنس چدن است. محور پمپ خطی از طریق سیل‌بند مکانیکی بسته می‌شود. محفظه آب‌بندی آن نیز با توجه به نوع کاربرد ودمایی که پمپ در آن کار می‌کند، نصب خواهد شد. در پمپ سیرکولاتور خطی ممکن است از کوپلینگ استفاده شده باشد یا این واسطه از اجزای داخل پمپ حذف شده باشد.
 • پمپ سیرکولاتور زمینی: در مواردی که لازم است آب با فشار زیاد منتقل شود، نصب پمپ زمینی توصیه می‌شود. این پمپ را می‌توان به دونوع اتابلوک و الکتروپمپ تقسیم کرد. که تفاوت آن‌ها درمحل نصب و کاربردشان هست. در نوع اتابلوک‌، پمپ و الکتروموتور در داخل یک محفظه از طریق یک رابط متصل قرار داده می‌شوند اما الکتروپمپ با استفاده از کوپله و شاسی به هم متصل می‌شوند. از انواع پمپ سیرکولاتور در ساختمان‌ها متناسب با اندازه آن‌ها استفاده می‌شود.

پمپ سیرکولاتور ایرانی

برخی از مشتریان خرید محصولات ایرانی را که بعضأ از نظر قیمت در مقایسه با نوع خارجی مقرون به صرفه‌تر هستند؛ ترجیح می‌دهند. از بین محصولات ایرانی نیز برندهایی هستند که می‌توان ان‌ها را جزء پمپ‌های باکیفیت معرفی کرد. اکثر مشتریان، پمپ‌های ایرانی را صرفأ به دلیل قیمت پایین‌تر انتخاب می‌کنند اما پیشنهاد ما این است که اگر قصد نصب پمپ در بخش‌های مهم صنعتی یا واحدهای مسکونی و تجاری بزرگ را دارید بهتر است در زمان خرید، به کیفیت پمپ توجه ویژه داشته باشید. زیرا در مواردی مشاهده شده است که برخی از پمپ‌های بی‌کیفیت بلافاصله پس از نصب با مشکل مواجه شده‌اند. از پمپ‌های سیرکولاتور ایرانی بیشتر در محل‌های مسکونی حداکثر دو تا سه واحد استفاده می‌شود.

پمپ سیرکولاتور صنعتی

نصب پمپ سیرکولاتور صنعتی در مکان‌هایی مانند کارخانه‌جات یا کارگاه‌هایی که به امر تولید اشتغال دارند و آب جزء مواد اولیه در تولید محصولات آن‌ها به شمار می‌آید بسیار مهم است. به طور مثال کارخانجات نساجی یا تولید مواد غذایی همچنین بخش‌های صنعتی مانند تولید فولاد و آهن جزء این دسته از مناطق صنعتی با اهمیت هستند. استفاده از پمپ باکیفیتی که بتواند اب را با حداکثر سرعت و حفظ فشار مناسب در مناطق وسیع به گردش در بیاورد یکی از موضوعات مهم در مناطق صنعتی است. به همین دلیل برای صاحبین این مراکز خرید و نصب پمپ سیرکولاتور باکیفیت جزء ضروریات تولید به حساب می‌آید. ما در این فروشگاه با درک این موضوع و شرایط مناطق صنعتی به عرضه محصولاتی باکیفیت و متناسب با محیط‌های مذکور پرداخته‌ایم. بدیهی است که برای تمام کارخانجات یا تأسیسات صنعتی نمی‌توان تحت عنوان کلی منطقه صنعتی از یک نوع پمپ استفاده کرد. شما با مراجعه به فروشگاه یا سایت ما می‌توانید در صورت نیاز با گرفتن راهنمایی از فروشندهف محصول مناسب را خریداری کنید.

پمپ سیرکولاتور مرکزی

پمپ سیرکولاتور مرکزی پمپی است که در تأسیسات مرکزی ساختمان‌ها برای پمپاژ آب گرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع برای این که آب گرم به طور مداوم در لوله‌ها جریان داشته باشد، پمپ سیرکولاتور مرکزی در بخش تأسیسات نصب می‌شود. این نوع پمپ قادر است آب را با دمای بین منفی 10 تا 130 درجه سانتی‌گراد به گردش در بیاورد. پمپ سیرکولاتور مرکزی در محیط‌های مختلف مانند استخر، ساختمان و محل‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موارد استفاده از پمپ سیرکولاتور

اگر قصد استفاده از سیستم گرمایش از کف  برای ساختمانی دارید، پمپ سیرکولاتور یکی از وسایلی است که حتما از آن استفاده خواهید کرد.

در سیستم‌های شست‌و‌شو برای مکان‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر تهویه مطبوع محل برای شما اهمیت دارد باید از پمپ سیرکولاتور استفاده کنید.

در صنعت تاسیسات جزء پرکاربردترین محصولات است

برای استفاده از پکیج و شوفاژ نیز می‌توان پمپ سیرکولاتور را نصب کرد

محل نصب پمپ سیرکولاتور

در اغلب موارد پمپ سیرکولاتور در مسیر بازگشت آب از مدار نصب می‌شود. اما به طور کلی محل نصب ان در سیستم گرمایشی و سیستم‌های سرمایشی متفاوت است. در سیستم گرمایشی قبل از دیگ حرارت نصب می‌شود و در سیستم سرمایشی جای آن قبل از چیلر است. در واقع در سیستم‌های گرمایشی، آب پس از خروج از پمپ وارد رادیاتور می‌شود و سپس در فن‌کویل‌ها توزیع می‌شود. در سیستم‌های سرمایشی نیز آب پس از خروج از پمپ وارد بخشی به نام اپراتور چیلر می‌شود و بعد از ان وارد فن کویل می‌گردد.

هواگیری پمپ سیرکولاتور

هواگیری برای هر دستگاه گرمایشی و سرمایشی امری ضروری است. ضرورت هواگیری پمپ به این دلیل بازمی‌گردد که پمپ سرکولاتور دارای هد پایین و دبی بالایی است و اگر هوا بین این دو بخش حبس شود از رسیدن انرژی سرمایشی یا گرمایشی به مبدل حرارتی یا همان رادیاتور جلوگیری می‌کند. همین فرایند باعث می‌شود دستگاه در تابستان باد گرم و در زمستان باد سرد تولید کند. موارد زیر باعث ایجاد هوا در پمپ می‌شود:

 • پمپ باید در مسیر برگشت قرار بگیرد.
 • قطع شدن پمپ در اثر قطع ناگهانی برق
 • عدم نصب سیستم هواگیری جزئی در داخل پمپ
 • عدم تناسب بین مسیر رفت و برگشت آب

فشار پمپ سیرکولاتور

فشار پمپ سیرکول اتور یکی از عوامل موثر در انتخاب محصول است که با متغیرهایی مانند شبکه اب شهری و گرفتگی علم شیر آب در ارتباط است. در واقع اگر با کمبود فشار آب فقط در یک یا چند بخش مواجه شدید باید علم شیر آب را چک کنید زیرا گرفتگی در آن، فشار آب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین بروز مشکلاتی در شبکه اب شهری مانند ترکیدگی لوله در بعضی از نقاط می‌تواند باعث افت فشار آب بشود. بنابراین موارد مذکور با کیفیت کارکرد پمپ ارتباطی پیدا نمی‌کنند.

هد پمپ سیرکولاتور

هد یا  حداکثر ارتفاع پمپ آب، در واقع بیشترین ارتفاعی است که پمپ قادر به پمپاژ سیال به ان است. پارامتر هد بر روی نمودار درج شده روی بدنه هر پمپ مشخص است. اگر هدف از نصب پمپ در مکانی مثل اماکن صنعتی، پمپاژ مایع غلیظ به ارتفاع بالا باشد؛ گرانروی یا ویسکوزیته یکی از موارد مهمی است که در انتخاب پمپ باید به ان دقت داشته باشید. اگر سیالی روی یک سطح صاف قرار بگیرد هر چه مدت زمان بیشتری برای پخش شدن ان روی سطح نیاز باشد، ویسکوزیته سیال بیشتر خواهد بود. همچنین هد پمپ سیرکولاتور با قدرت ورودی مورد نیاز پمپ و مواد و ابزار به کار رفته در پمپ در ارتباط است. در واقع هرچه موتور پمپ قوی‌تر و باکیفیت‌تر باشد قدرت پمپاژ سیال به ارتفاع بالاتر را خواهد داشت.

در مورد محاسبه هد پمپ سرکولاتور باید به این نکات دقت داشته باشید:

 • سیکل سیستم گرمایش یا سرمایش

 • فشار در سیستم بسته ایجاد نمی‌شود چرا که سیال در این سیستم‌ها فقط برای گردش در مسیر لوله‌کشی طراحی شده است.

پمپ سیرکولاتور بی‌صدا

یکی از مواردی که در زمان خرید پمپ سرکولاتور برای مشتریان اهمیت زیادی دارد بی‌صدا بودن پمپ است. به خصوص در آپارتمان‌ها صدای پمپ در زمان روشن بودن ان می‌تواند باعث برهم خوردن آرامش ساکنین شود. تولیدکنندگان با توجه به این موضوع، نوعی از پمپ را طراحی کرده‌اند که با تولید آلودگی صوتی کم‌ توانسته است رضایت مشتریان را جلب کند. این دسته از پمپ‌ها که به عنوان پمپ سرکولاتور بی‌صدا بی‌صدا شناخته می‌شوند اغلب به شکل بشقابی یا مدل خورشیدی هستند و برای تولید صدای کم در زمان روشن بودن پمپ، به جنس استیل پروانه آن اهمیت داده می‌شود. لازم به ذکر است که محل قرار گرفتن پمپ نیز در تولید صدا نقش زیادی دارد بنابراین توصیه می‌شود در زمان نصب، ان را روی یک پایه قرار بدهید.

انتخاب پمپ سیرکولاتور چیلر

برای انتخاب پمپ سرکولاتور چیلر باید به هد و دبی پمپ توجه داشته باشید. هد پمپ به افت فشار آب در مسیر رفت و برگشت ان در مسیر لوله‌کشی گفته می‌شود. شما در زمان انتخاب محصول باید به این موضوع دقت داشته باشید که با توجه به طول مسیر رفت و برگشت آب، پمپ تا چه حد قادر است از افت فشار آب جلوگیری کند. دبی پمپ نیز برابر است با بار سرمایی ساختمان تقسیم بر حسب BTU تقسیم بر 5000.

قیمت و خرید انواع پمپ سیر کولاتور

قیمت پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکولاتور به دلیل کاربرد فراوان در بخش‌های مختلف صنعتی و غیره محصولی است که در انواع مختلف و بالتبع با قیمت‌های متفاوت تولید می‌شود. قیمت محصول جزء مواردی است که در کنار کیفیت، برای مصرف‌کننده اهمیت زیادی دارد و شاید مواجه شدن با قیمت‌های متعدد در ذهن هر خریدار سوالاتی را ایجاد کند. برای ایجاد اطمینان لازم به توضیح است که قیمت پمپ سیرکولاتور با توجه به عوامل متعددی از جمله قیمت مواد اولیه، برند شرکت تولیدکننده و نوسانات بازار مشخص می‌شود. ما در این مجموعه با به روزرسانی قیمت‌ محصولات بر اساس قیمت بازار آزاد، قیمت ارائه شده در بورس و سایر روش‌ها، درصدد ایجاد شفافیت برای مشتریان خود هستیم.

جمع‌بندی

اگر در جست‌و جوی محصولی با کیفیت هستید گام اول پیدا کردن فروشنده یا تولیدکننده معتبر است. ما در این مجموعه با تلاش برای ارائه محصولات متنوع و مرغوب، در طی سال‌های اخیر به یکی از انتخاب‌های اول مشتریان تبدیل شده‌ایم. در واقع کسب رضایت مشتری جزء اهدافی است که ما در عمل و با عرضه محصولات باکیفیت آن را دنبال می‌کنیم. در صورت تمایل برای خرید می‌توانید سفارش خود را در سایت ثبت کنید. در این صورت با انتخاب محصول از داخل کاتالوگ و پرداخت قیمت به صورت آنلاین، خریدی سریع و مطمئن را تجربه خواهید کرد. البته امکان مراجعه حضوری به فروشگاه نیز فراهم است و شما در صورت تمایل می‌توانید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید