دسته بندی

پمپ آب طبقاتی

مشاهده فیلترها

پمپ آب طبقاتی

پمپ آب طبقاتی از انواع پمپ های صنعتی محسوب شده و در زیر گروه پمپهای دینامیکی قرار میگیرد. در این نوع پمپ ها فرایند کار به این شکل است  که معمولا انرژی الکتریکی از الکترو موتور به شفت دستگاه و از طریق آن به پمپ منتقل میگردد. سپس با چرخش پروانهها  انرژی مکانیکی ایجاد شده به سیالات منتقل میشود و در نهایت فشار دستگاه برای انتقال سیالات افزایش پیدا میکند. در پمپ آب طبقاتی که از نوع سانتریفیوژی یا گریز از مرکز هستندو انتقال انرژی به سیالات دائمی و بدون وقفه است و تا زمانی که الکترو موتور فعال باشد این روند ادامه مییابد.

خرید پمپ اب طبقاتی

فرایند کار پمپ های طبقاتی چگونه است؟

پمپ آب طبقاتی از نوع پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژی هستند که در چهار چوب پمپهای دینامیکی قرار میگیرند. روال کار در پمپهای سانتریفیوژی یا پمپ های جابجایی غیر مثبت به این شکل است که با چرخش پروانه انرژی به سیالات منتقل میشود.

 میزان فشار این نوع انرژی به حدی است که بتواند علاوه بر انتقال سیالات از فشار لازم برای انتقال آنها به سمت بالا و خلاف جاذبه زمین برخوردار باشد که در واقع هد دستگاه محسوب میشود.

در واقع روند کار در سیستم گریز از مرکز این نوع از دستگاه عبارت است از انتقال انرژی از یک پروانه دوار به سیالات جهت تولید فشار لازم برای انتقال آن ها به سمت هدف که ممکن است از ارتفاع یا هد نسبتا زیادی برخوردار باشند. پمپ های طبقاتی از نوع سانتریفیوژی هستند.

 

خریسد پمپ اب طبقاتی

انواعپمپ طبقاتی

الکترو پمپ آبطبقاتی عمدتا به شکل عمودی و افقی طراحی و تولید میشوند. پمپ طبقاتی عمودی با نام پمپ طبقاتی ایستاده هم  شناخته میشوند.

 این نوع پمپ به دلیل کم حجم بودن و جا نمایی کاملا فشرده در مکان نصب، از شرایط بهتری برای استفاده در فضاهای مختلف برخوردار بوده و پرکاربردتر هستند.

البته باید توجه داشت که الکترو پمپ های طبقاتی افقی برای نصب در فضاهایی که از ارتفاع کمی برخوردار هستند مناسب تر میباشند.

 

قیمت و خرید پمپ اب طبقاتی

پمپ های طبقاتی چه ویژگی هایی دارند؟

پمپهای طبقاتی از نوع سانتریفیوژی هستند که از پر کاربرد ترین پمپ های حوزه صنعت محسوب میشوند. به جرات میتوان گفت که تقریبا سه چهارم پمپهایی که در صنایع مصرف می شوند از نوع سانتریفیوژی هستند.

 از ویژگیهای پمپهای سانتریفیوژی آن است که میزان مشخصی از دبی آب را با یک فشار ثابت و یکنواخت و بدون وقفه در موقعیت های مختلف میتوانند تولید کنند.

خرید پمپ طبقاتی

مشخصات پمپهای طبقاتی

پمپ آب طبقاتی از نظر ساختار  از سایز 1 تا 10 اینچ تولید میشوند. حداکثر فشار وارده از سمت آن ها به سیالات در حدود 35 بار فشار میباشد. دور الکتروموتور پمپ های طبقاتی  بین 1500 تا 3000 دور در دقیقه در نوسان میباشد.

دبی آب این نوع پمپ بالا بوده و بین 45 تا 50 متر بر ساعت در نوسان است.‌ شافت پمپ از جنس استیل است و از بوش نوع سرامیکی جهت کنترل دوران شافت استفاده میشود. پمپ های سانتریفیوژی به دو دسته افقی و عمودی تقسیم میشوند و تفاوت آنها در سطح مقطع آنها است که در نوع عمودی کمتر است و در نتیجه مناسب برای جا نمایی در فضاهای کوچک میباشد.

 معمولا به دلیل جلوگیری از فرسایش و زنگ زدگی جنس بدنه پمپ های طبقاتی معمولا از چدن یا استیل ساخته میشود و بطبع به دلیل فعالیت پروانه ابن نوع پمپها در سیالات، جنس پروانه آنها از چدن یا استیل ساخته می شود تا از ماندگاری بیشتری برخوردار باشند.

خخرید پمپ اب طبقاتی

 

 

پمپ های آب طبقاتی به دلیل ساختار مناسب و نسبتا مستحکم در بخشهای مختلفی چون صنایع تصفیه آب، صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، دیگهای بخار و آب و فاضلاب بخصوص استفاده در برج های مسکونی و آسمان خراش ها از کاربرد وسیعی برخوردار میباشند‌.

برای بالا بردن کیفیت عملکرد پمپ های طبقاتی چه نکاتی باید رعایت شود؟ 

 برای بالا بردن کیفیت عملکرد پمپ های طبقاتی معمولا برخی از پمپ های سانتریفیوژ عمودی را جهت افزایش فشار آب و سیالات به شکل موازی نصب میکنند و یا برای جابجایی آب های شور به دلیل مواد محلول در آن که ممکن است از قابلیت فرسایش بالایی برخوردار باشند معمولا از موتور پمپهای طبقاتی عمودی با بدنه و پایه استیل استفاده میشود.

مزایای و فوائد پمپ طبقاتی

پمپ های طبقاتی به دلیل قیمت مناسب و مقرون به صرفه از نظر اقتصادی مناسب هستند. فضای کمی اشغال می کنند و طراحی سادهای دارند. از تنوع مناسبی در جنس پروانه برای استفاده در فضاهای مختلف برخوردار میباشند.

 این نوع پمپ ها به دلیل ساختار نسبتا ساده و کارآیی مناسب اگر در شرایط مناسبی نگهداری شوند هزینه های جانبی تعمیر و نگهداری آنها پایین می باشد.  

خری

 

نتیجه گیری

پمپ های طبقاتی نوعی از پمپهای صنعتی هستند که در دو دسته افقی و عمودی تولید میشوند. این مدل از پمپها از نوع الکتریکی و سانتریفیوژی هستند که آب و سیالات را از چندین پروانه که به صورت طبقاتی طراحی شدهاند عبور داده و باعث افزایش فشار میشوند.

از این نوع پمپها برای انتقال سیالات با فشار بالا استفاده میشود. به شکلی که میزان فشار در آنها به 40 بار میرسد و میزان انتقال آب در حدود 200 متر مکعب میباشد. پروانه و بدنه این نوع دستگاه از چدن و استیل بوده و از استحکام و ماندگاری بالایی برخوردار میباشند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید