دسته بندی

پمپ لجن کش

مشاهده فیلترها

پمپ لجن کش

پمپ های لجن کش، نوعی از پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ با طراحی ویژه  هستند که به مواد جامد اجازه می دهند از پمپ  بدون مسدود شدن آن عبور کنند. هنگامی که پمپ روشن می شود، موتور شروع به چرخش پروانه می کند و فشاری ایجاد می کند که آب را به داخل پروانه فشار داده و به لوله تخلیه می رود. محفظه پمپ که شامل یک موتور و یک پروانه است از چدن ساخته شده که این ویژگی آن را برای استفاده طولانی مدت مناسب کرده است. پمپ لجن کش در انواع اندازه ها و با توان های قدرتی مختلف بسته به نوع استفاده در بازار موجود است که اغلب از توان های بالای این پمپ برای جابجایی لجن های غلیظ و سایر مواد جامد خورنده یا اسیدی استفاده می شود.

قیمت پمپ لجن کش

پمپ لجن کش چیست؟

پمپ لجن کش که در دسته پمپ ها گریز از مرکز یا سانتریفیوژ قرار می گیرد، در انواع مختلفی تولید می شود که بسته به ویژگی های آن در صنعت و مصارف خانگی مورد استفاده واقع می شود. پمپ های لجن کش اغلب برای تصفیه و یا خارج کردن سیالاتی که حاوی مواد جامد هستند استفاده می شوند. این پمپ ها معمولا در درون سازه ها و لوله های منتهی به فاضلاب ها جاسازی می شوند و به همین دلیل به طور مستقیم قابل رویت نیستند که این امر موجب شده در بسیاری از ساخت و سازهای مسکونی و صنعتی از آن ها استفاده شود.

در طی فرآیند تصفیه فاضلاب، سیالات را می توان از یک منطقه به منطقه دیگر از طریق ابزارهای مختلف منتقل کرد. شاید ساده ترین راه برای انتقال مایعات از طریق تخلیه گرانشی و یا استفاده از پمپ لجن کش باشد. با این حال، مواردی وجود دارد که تخلیه های گرانشی کار نمی کنند یا عملی نیستند. در این موارد، سیستم های ایستگاه بالابر پمپ می توانند فاضلاب را از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل کنند. ایستگاه های بالابر پمپ عمودی زمانی استفاده می شود که مواد جامد قابل ملاحظه ای وجود نداشته باشد و فاضلاب باید از یک مخزن به ارتفاع بالاتر پمپ شود. این ایستگاه های بالابر از پمپ های گریز از مرکز عمودی نصب شده بر روی پوشش مخزن برای انتقال فاضلاب استفاده می کنند.

قیمت و خرید پمپ لجن کش

کاربرد پمپ لجن کش

پمپ های لجن کش، فاضلاب های تصفیه نشده (مانند فاضلاب خام) را حمل می کنند. آنها بیشتر در تصفیه خانه های فاضلاب شهری استفاده می شوند، اما همچنین در ساختمان ها و منازل مسکونی شخصی که به دلیل شیب طبیعی زمین نمی توانند به فاضلاب شهری متصل شوند، مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ لجن کش فاضلاب مواد جامد و مایعات فاضلاب را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کند. از پمپ لجن کش علاوه بر انتقال فاضلاب و پساب های صنعتی و خانگی ، در تصفیه آب خانه ها،  برای جمع اوری و انتقال آب و انتقال لجن های غلیظ به مکانی دیگر و نیز انتقال محلول ها و اسیدهای شیمیایی استفاده می شود.

خرید پمپ لجن کش

انواع پمپ لجن کش

پمپ های لجن کش در دونوع خانگی و صنعتی و با اندازه و توان های مصرفی متفاوت در بازار موجود هستند که با توجه به نوع کاربردشان توسط افراد در مکان های مورد نیاز خریداری شده و نصب می شوند.

پمپ های لجن کش در ۴ نوع عمده ، پمپ لجن کش تک پره ای برای شرایط خشک، پمپ لجن کش مستعرق تک پره ای با قابلیت نصب عمودی ، پمپ لجن کش با اتصال نزدیک و پمپ جریان گشتاور با پروانه جریان آزاد، است.

قیمت پمپ لجن کش

مزایای انواع  پمپ لجن کش

انواع پمپ لجن کش از آسیب ناشی از سیل به هنگامی است که باران شدید وارد سیستم فاضلاب می شود، جلوگیری می کند. این پمپ ها همچنین باعث  کاهش خطر ایجاد کپک در داخل آب و استخرها می شود چرا که رطوبت مداوم داخل زیرزمین از آب در استخرهای راکد به رشد کپک کمک می کند و این کپک ها به مصالح ساختمانی آسیب وارد کرده و مشکلاتی برای سلامتی ایجاد می کنند. اما پمپ های لجن کش با تصفیه آب راکد از این عمل جلوگیری می کند.

انواع پمپ های لجن کش همچنین باعث کاهش فشار آب و بیرون راندن اب اضافی ، خطر اتشسوزی به هنگام بالا امدن جریان آب در زیرزمین خانه ها می شود.

قیمت انواع پمپ لجن کش

 

خرید پمپ لجن کش

برای خرید انواع پمپ های لجن کش می توان به فروشگاه ها و نمایندگی های این محصول مراجعه کرد و با راهنمایی و مشاوره نمایندگی ها، محصول مورد نظر را خریداری نمود. اما به هنگام خرید پمپ لجن کش باید به چند نکته توجه کرد: از جمله میزان آبدهی و ارتفاع آبدهی پمپ، جنس بدنه پمپ و طول مسیر و نوع کاربرد پمپ.

در صورت خرید پمپ لجن کش از نمایندگی ها، علاوه بر اینکه محصول را با قیمت پایین تری از بازار خریداری می کنید، همچنین می توانید از خدمات پس از فروش محصول و گارانتی آن نیز بهره مند شوید.

نکات ایمنی استفاده از پمپ های لجن کش

اگر قطع کننده مدار در پریز یا در تابلو برق نصب شده است، از کارکرد آن مطمئن شوید.

گودال را از نظر وجود لجن یا زباله که ممکن است مانع شناور شود یا پروانه پمپ یا لوله تخلیه را مسدود کند، بررسی کنید.

 مطمئن شوید که پمپ را طوری قرار دهید که شناوری که آن را روشن می کند و آزادانه حرکت می کند توسط دیواره های مخزن، لوله های تخلیه یا اشیاء دیگر مسدود نمی شود.

خط تخلیه پمپ را از نظر وجود هر گونه علائم خوردگی، سوراخ، آسیب یا نشتی بررسی کنید.

 تمام مکانیسم های هشدار (در صورت وجود)، قطعات فلزی در معرض و اتصالات را از نظر خوردگی بازرسی کنید.

برای جلوگیری از خوردگی می توانید از یک اسپری ضد آب سیلیکونی استفاده کنید.

از اتصال شیر تخلیه در بالای پمپ اطمینان حاصل کنید.

شکاف هوای بین لوله های تخلیه داخلی و خارجی باید باز و خالی از زباله باشد.

و در نهایت دستگاه باید به صورت سالانه توسط کارکنان نمایندگی محصول، بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر یا سرویس گردد.

قیمت پمپ لجن کش

نتیجه گیری

بسیاری از امکانات ایستگاه پمپاژ، از جمله پمپ ها و تجهیزات برای پمپاژ و انتقال سیالات از یک مکان به مکان دیگر وجود دارد. پمپ ها  برای انواع سیستم های زیرساختی مانند تامین آب کانال ها و حذف یا تصفیه فاضلاب ها استفاده می شوند. پمپ های لجن کش در سیستم جمعآوری فاضلاب ها، برای رسیدگی به فاضلاب خامی که از خطوط لوله زیرزمینی تغذیه میشود، طراحی شده است. این پمپ ها در مصارف خانگی و صنعتی کاربرد دارند و همچنین می توان از آن ها برای تصفیه آب های راکد در استخرها یا تصفیه خانه ها و نیز انتقال مواد شیمیایی استفاده کرد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید