دسته بندی

پنکه سقفی و دیواری

مشاهده فیلترها

پنکه سقفی

پنکه های سقفی نوعی از پنکه های معمولی هستند که اثر خنک کنندگی ایجاد می کنند و محیط را خنک می کنند. پنکه های سقفی برای به گردش درآوردن هوا، از پره های چرخشی که از فلز یا پلاستیک ساخته شده اند استفاده می کنند. بسیاری از پنکه های سقفی به گونه ای ساخته شده اند که می توان از آنها برای گرمایش یا سرمایش استفاده کرد. این محصولات اغلب دارای یک کلید برق برای تغییر جهت جریان هوا هستند. پنکه های سقفی با ریموت ها و کنترل های راه دور نیز قابل کنترل هستند.

خرید پنکه سقفی

آشنایی با محصول پنکه سقفی

پنکه سقفی چیست؟ پنکه سقفی دستگاهی است که از سقف آویزان شده یا به سقف نصب می شوند و دارای تیغه های چرخشی است که هوا را به گردش در می آورد و در نتیجه یک اثر خنک کنندگی در محیط ایجاد می کند. اکثر پنکه های سقفی دارای یک کلید الکتریکی هستند که به فرد اجازه می دهد جهت چرخش پره ها را معکوس کند. پنکه های سقفی، یک پنکه مکانیکی است که معمولاً با نیروی برق کار میکند و از سقف اتاق آویزان میشود و از پره های چرخشی برای گردش هوا استفاده میکند. یک پنکه سقفی بسیار آهسته تر از یک پنکه برقی رومیزی می چرخد. حرکت آهسته پنکه سقفی هوای محیط را به طور موثری خنک می کند و باعث گردش هوا وجریان هوا در محیط می شود. پنکه ها برخلاف سایر تجهیزات تهویه ی هوا ، انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند.

ویژگی های پنکه سقفی

پنکه های سقفی در انواع مختلف و اندازه های مختلف تولید شده و روانه بازار می شوند که ویژگی های مثبت ومنفی زیادی دارند. کاهش مصرف انرژی، استفاده به عنوان اکسسوری های تزیینی، استفاده آسان، تهویه وافزایش گردش جریان هوا، خنک کردن هوا از جمله کاربرد پنکه سقفی و ویژگی های آن است.

خرید پنکه سقفی

معایب پنکه سقفی

۱. پنکه های سقفی دمای اتاق را به مقدار بسیار زیاد کاهش نمی دهند. در واقع، موتور فن مقدار کمی گرما تولید می کند. یکی از راههای کاهش گرمای اضافه، خرید و انتخاب پنکه هایی است که با جریان DC کار میکند و نسبت به نسخههای متداول AC از نظر انرژی کارآمدتر هستند.

۲. برخی از پنکههای سقفی پر سر و صدا هستند، اگرچه مدلهای گرانتر معمولاً کمصدا هستند. همچنین، صدای فن با گذشت زمان افزایش مییابد، زیرا ممکن است پیچها شل شوند و با افزایش عمر موتور، این صداها بیشتر شود. فن ها وپنکه های سقفی  DC معمولاً کم صداتر هستند زیرا از موتورهای کوچکتر و کارآمدتر استفاده می کنند. فراتر از سر و صدای موتور، زمانی که تیغه ها در هوا حرکت می کنند، انتظار کمی صدای "باد" داشته باشید.

۳. پنکه های سقفی می توانند رنگ جدیدی را به اتاق اضافه کنند و بسیاری از آنها شامل کیت های سبک هستند. با این حال، از نظر گزینه های روشنایی، یک پنکه سقفی محدودتر خواهد بود و ممکن است در مقایسه با بسیاری از چراغ های سقفی اختصاصی، فضا را با نور پر نکند.

۴. تمیز نگه داشتن پنکه ها نیز می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر روی سقف های بلند نصب شده باشند. از آنجا که آنها هوا را حرکت می دهند، تیغه ها و محفظه موتور آلودگی وگرد و خاک را به خود جذب می کنند و باید مرتباً تمیز شوند.

مزایای پنکه سقفی نسبت به پنکه معمولی

۱. کاهش مصرف انرژی؛ پنکه های سقفی نسبت به پنکه های معمولی، انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند که باعث می شود بسیار ارزان تر شوند. یک پنکه سقفی که با سرعت بالا کار می کند به طور متوسط ​​کمتر از یک لامپ 100 وات مصرف می کند و حتی می تواند در مقایسه با سایر وسایل خنک کننده تا 47 درصد صرفه جویی کند. علاوه بر این، خرید این پنکه ها نیز بسیار مقرون به صرفه تر است.

۲. نصب و نگهداری آسان؛ سایر دستگاه های خنک کننده مستلزم نصب کانال ها، دستگاه های خارجی و غیره است، نصب پنکه های سقفی بسیار آسان تر است. آنها فقط به یک پریز برق نیاز دارند. همه انواع پنکه های سقفی به گونه ای طراحی شده اند که کمترین مصرف انرژی را داشته باشد.

۳. وسیله تزئینی در طراحی داخلی ساختمان؛ یک پنکه سقفی می تواند به عنوان یک عنصر تزئینی در داخل ساختمان ها عمل کند. پنکه های سقفی برخلاف سایر دستگاه های خنک کننده، می توانند در هر مکانی از خانه نصب شوند که آن را به یک گزینه خنک کننده بسیار همه کاره تبدیل می کند. توجه داشته باشید که پنکه سقفی نه تنها برای تابستان مناسب است، بلکه می تواند در زمستان نیز از آن برای گرمایش محیط نیز استفاده کرد.

۴. دارای تنوع مدلی ؛ پنکه های سقفی نسبت به پنکه های معمولی دارای تنوع و طرح های مختلفی هستند که بسته به نوع فضا مورد استفاده قرار می گیرند.

۵. پنکه های سقفی انتخاب سالم تری نسبت به پنکه ها وخنک کننده های قدیمی هستند؛  اگر سلامت و تندرستی کاربرانی که از یک یا روش دیگر خنک کننده فضا استفاده می کنند در اولویت باشد، واضح است که پنکه های سقفی کمتر تهاجمی هستند و خطرات کمتری برای سلامتی دارند.

مزایای پنکه های سقفی نسبت به پنکه های معمولی زیاد است و به این موارد خلاصه نمی شوند. پنکه های سقفی می توانند گزینه فوق العاده ای برای تهویه و افزایش گردش جریان هوا و نیز روشنایی آن نیز باشند.

قیمت پنکه سقفی

نکات مهم برای خرید بهترین پنکه سقفی

هنگام انتخاب و خرید پنکه سقفی خود، ابتدا باید تصمیم بگیرید که می خواهید آن را در چه فضایی نصب کنید. به هنگام خرید پنکه های سقفی ، پنکه هایی را انتخاب کنید که به جریان هوای بیشتری نیاز دارند. فضایی که برای نصب پنکه انتخاب میکنید بر اندازه کلی پنکه ای که باید بخرید و همچنین لوازم جانبی مورد نیاز شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید پنکه خود را در فضایی با سقف بلند قرار دهید، ممکن است به دنبال پنکه ای باشید که بتواند از میله پایینی آویزان شود (یک میله فلزی که فن را به زمین پایین می آورد) و هوا را به طور موثرتری به گردش درمی آورد.

نکته دیگری که باید به هنگامخرید پنکه سقفی به آن توجه کنید عملکرد اصلی پنکه سقفی شماست. آیا میخواهید از آن برای ایجاد هوای خنکیا هوای گرمفضای خود، اضافه کردن نور یا صرفاً افزایش فضای  خود استفاده کنید. بسته به عملکرد مورد نظر، باید به تعداد پره ها، چرخش و جهت فن، تنظیمات سرعت و انواع لوازم جانبی مورد نیاز پنکه سقفی توجه کنید. تعداد پرههای پنکه سقفی صرفاً جنبه زیبایی دارد، اما چرخش و جهت فن میتواند بسته به شیب سقف و فضای نصب پنکه، جریان هوای بهتری را  به شما ارائه بدهد. همچنین میتوانید کیتهای سبک، میلههای پایین رونده یا حتی یک کنترل از راه دور به پنکه سقفی خود اضافه کنید، که اگر سقفهای بلندی دارید، این راهکارها میتواند مفید واقع شود.

به هنگام خرید پنکه سقفی، پنکه ای را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد، بازده بالایی داشته باشد و سبک کلی فضای شما را تکمیل کند. هنگام انتخاب و خرید پنکه های سقفی باید به فاکتورهای زیادی توجه کرد. از جمله ؛ مشخصات محصول شامل طول پره های فن، مساحت سطح پره ها، سرعت چرخش، ارتفاع فن نسبت به سقف و نسبت سطح تیغه به تغذیه هوا.

انتخاب وخرید پنکه های سقفی همچنین  باید عواملی مانند ارتفاع تجهیزات یا دفتر کار و همچنین رطوبت نسبی و دمای هوای محیط را در نظر بگیرد.

خرید پنکه سقفی

مراحل نصب پنکه سقفی

۱. برقی را که به دستگاه میرسد را خاموش کنید.

۲. پیچ های قدیمی را از سقف باز کرده و سیم ها را جدا کنید.

۳. مطمئن شوید که جعبه برق به یک پایه سقفی یا تکیه گاه قوی دیگر متصل است. اگر به یک جعبه برق جدید نیاز دارید، می توانید به طور خاص برای پنکه های سقفی خریداری کنید.

۴. دو روش مختلف برای بستن پنکه به سقف وجود دارد. میتوانید آن را هم سطح با سقف نصب کنید یا با استفاده از یک میله، پنکه را از سقف آویزان کنید. دستگاه نصب ترجیحی را به جعبه برق بچسبانید و مطمئن شوید که محکم بسته شده است و سیم ها از طریق دهانه قرار گرفته اند.

۵. سیم های رنگی را به سیم های رنگی مربوطه پنکه سقفی وصل کنید. اکثر فن ها دارای یک قلاب موقت هستند که به شما امکان می دهد در حین اتصال سیم ها، فن را از سقف آویزان کنید.

۶. محفظه فن و موتور را با استفاده از پیچ های ارائه شده به دستگاه نصب وصل کنید.

۷. برق را دوباره روشن کنید و مطمئن شوید که همه اتصالات شما به درستی کار می کنند. اگر به نظر می رسد همه چیز درست کار می کند، برای اتمام کار، برق را خاموش کنید.

۸. تیغه های فن را با استفاده از پیچ های ارائه شده روی محکم کنید.

۹. بیشتر پرههای فن برگشتپذیر هستند، بنابراین مطمئن شوید که تیغهها را با نمایان شدن سمت درست وصل کنید.

۱۰. برق را دوباره روشن کنید تا بررسی کنید که فن درست کار می کند.

قیمت و خرید پنکه سقفی

جمع بندی

در این مقاله به معرفی پنکه سقفی، ویژگی ها و مزایا ومعایب آن پرداختیم. همانطور که به آن اشاره کردیم، پنکه های سقفی، شکل بزرگتری از پنکه های معمولی هستند که با نیروی مکانیکی کار می کنند و بر روی سقف فضاهای مختلف نصب می شوند و باعث افزایش گردش جریان هوا، تهویه مطبوع و نیز خنک تر شدن هوا می شوند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید