دسته بندی

چمن مصنوعی حیاط

مشاهده فیلترها

چمن مصنوعی حیاط

یکی از متداول ترین ایده ها برای ایجاد فضای زیبا در حیاط خانه و آپارتمان استفاده از چمن مصنوعی حیاط است. استفاده از چمن مصنوعی برای حیاط راهکاری بسیار جذاب است که تغییرات زیادی در فضای حیاط ایجاد می کند. این ایده از حیاط ها با متراژ پایین گرفته تا حیاط ویلاهای بسیار بزرگ به کار گرفته می شود که همین امر هم یکی از عوامل تعیین قیمت چمن مصنوعی می‌شود .
اگر می خواهید ایده های جدید را در فضای منزل خود اعمال کنید توصیه کارشناسان ما استفاده از مدل های جدید چمن مصنوعی حیاط است که از سوی این شرکت ارائه می شود. استفاده از چمن مصنوعی حیاط به جای سنگ و آسفالت منجر به ساطع شدن انرژی مثبت و آرامش می گردد. در دنیای امروزی مشغله زیاد افراد، فرصت استفاده از طبیعت را کم کرده است در نتیجه می توان با این فضا سازی طبیعت را به خانه خود بیاورید و حس آرامش کسب کنید.

بهترین چمن مصنوعی برای حیاط

قبل از انتخاب چمن مصنوعی حیاط، اول لازم است نوع کاربری خود را انتخاب کنید. چمن مصنوعی برای باغچه، ورودی حیاط، محوطه بازی کودکان و… نصب کنید. بنابراین مهم ترین اصل در زمان خرید  چمن مصنوعی مناسب برای حیاط و یا هر محل دیگر محل کاربری چمن است. در واقع انتخاب چمن با تراکم و دیتکس بالا، انتخاب درستی است. در ادامه  با بهترین انواع چمن مصنوعی حیاط آشنا خواهید شد:

مسیر ورودی حیاط، مکانی است که روزانه تردد زیادی در ان صورت می گیرد پس چمن مصنوعی بسیار مناسبی برای این مسیر انتخاب کنید. پیشنهاد می شود برای این مکان از چمن های مصنوعی، ۲۵ و ۳۵ میلیمتری استفاده کنید.
یکی از نمونه چمن های مصنوعی  حیاط می توان به سورن، ویستا و غیره اشاره کرد. این مدل از چمن مصنوعی حیاط، دارای تراکم و دیتکس بالا است و محصولی  مناسب برای قضاها با تردد زیاد محسوب می شود. اگر مسیر ورودی حیاط شما کم تردد است می توانید چمن مصنوعی با تراکم کمتر نصب کنید.

از پرطرفدارترین و محبوب ترین مدل های چمن مصنوعی «استفاده بین سنگ» است. در این مدل، ارتفاع الیاف چمن مصنوعی با توجه به شیار بین سنگ ها تعیین می شود مثلا برای استفاده از چمن مصنوعی ۲۵ میلی متری باید شیار دارای عمق ۱ سانتی متر باشد. به طور کلی انتخاب  چمن مناسب  به میزان تردد بستگی دارد.

چمن مصنوعی حیاط برای بازی کودکان

اکثر خانواده ها سعی دارند  فضایی بازی امن برای فرزندان خود در محیط خانه به وجود بیاورند. پیشنهاد می کنیم برای محل بازی فرزندان خود از چمن مصنوعی استفاده کنید زیرا کودکان در حین بازی ممکن است زمین بخورند در نتیجه، باید از چمن مصنوعی برای ایمن شدن محل بازی ان ها استفاده کرد. الیاف چمن مصنوعی حیاط برای محل بازی کودکان باید دارای الیاف لطیف، نرم و بلند باشد تا از آسیب کودک جلو گیری کند.

ویژگی های چمن مصنوعی حیاط

با توجه به تردد افراد و اتومبیل در حیاط منازل، استفاده از چمن مصنوعی با کیفیت که در برابر این حجم از رفت وآمد دچار استهلاک نشود بسیار مهم است. بنابراین چمن مصنوعی حیاط باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

دیتکس بالا:  جنس نخی که در فرایند تولید چمن مصنوعی استفاده می شود در کیفیت آن تاثیر مستقیم دارد. همانطور که گفته شد حیاط مکانی پر تردد است در نتیجه دیتکس بالا در چمن مصنوعی تضمین کننده استحکام و طول عمر آن است.

تراکم بالا: اگر می خواهید چمنی بخرید که بتوانید برای مدت طولانی از ان استفاده کنید چمن مصنوعی با تراکم بالا را انتخاب کنید. این مدل از چمن ها علاوه بر اینکه در مقابل فرسایش مقاوم است باعث ایجاد زیبای و و طبیعی جلوه دادن چمن مصنوعی حیاط خواهد شد.

زیر ساخت مناسب: محیا کردن یک سطح مناسب برای قرار گرفتن چمن مصنوعی روی ان، مهمترین مسئله است. زیرا هر چه زیر ساخت مناسب تر باشد هم چمن مصنوعی بهتر نصب می شود و هم طول عمر آن افزایش می باید.

مزایا و معایب چمن مصنوعی حیاط

مزایا:

 1. آسان بودن نگهداری: چمن مصنوعی برخلاف چمن طبیعی نیاز به کود، آبیاری و نگهداری‌های پرهزینه ندارد.
 2. استحکام زیاد: چمن طبیعی با قرار گرفتن در معرض نور خورشید از بین می‌رود یا ظاهر زیبا و باطراوت خود را از دست می دهد همچنین چمن طبیعی در اثر تردد زیاد روی ان به سرعت حالت خمیده پیدا می کند این در حالی است که چمن مصنوعی همیشه استحکام خود را حفظ می کند. 
 3. ظاهر زیبا: اگر به ظاهر چمن مصنوعی نصب شده در حیاط توجه کنید متوجه خواهید شد که چمن همیشه براق، زیبا و تمییز به نظر می رسد.به گونه ای که به عنوان چمن مصنوعی بین موزاییک هم استفاده می‌کردد.
 4. رشد نکردن چمن با گذشت زمان: چمن طبیعی به دلیل رشد نیاز به مرتب کردن دارد اما چمن مصنوعی وقت شما را برای اصلاح کردن نخواهد گرفت.
 5. کمک چمن مصنوعی به محیط زیست: اگر در مناطق کم آب زندگی می کنید چمن مصنوعی گزینه بسیار مناسبی برای صرفه جویی در آب است زیرا نیازی به آبیاری ندارد

معایب:

در مقابل مزیت های زیادی که برای نصب  چمن مصنوعی گفته شد استفاده از این محصول معایبی هم دارد که خیلی در مقابل مزیت های آن به چشم نمی آید از این معایب می توان به قیمت بالای نصب اشاره کرد. به علاوه در صورت آسیب دیدن چمن های مصنوعی برای ترمیم ان باید هزینه پرداخت کنید. همچنین اقدامات مراقبتی ان نیز ممکن است برای برخی سخت باشد. یکی دیگر از معایبی که می توان برای چمن مصنوعی بیان کرد این است که در صورت مراقبت نکردن از ان و انداختن کوچکترین ماده اشتعال زا ممکن است ظاهر بخشی از چمن مصنوعی از حالت زیبایی خارج شود. همچنین انجام نشدن نصب ان از سوی اشخاص متخصص می تواند باعث لغزش در بستر چمن شده و ان طول عمر ان را به شدت کاهش بدهد زیرا با ریزش برف و باران آب در بخش زیرین چمن جمع شده و الیاف ان را از بین می برد.

نگهداری از چمن مصنوعی حیاط در فصل زمستان

برخی در زمان نصب چمن مصنوعی این نگرانی را دارند که در فصل زمستان با یخ زدن چمن مصنوعی چگونه می توانند از ان محافظت کنند. خوب است بدانید سرما و برف تاثیری بر روی چمن مصنوعی ندارد. اگر ریزش برف سبک باشد برف خود به خود آب می شود و اصلا نیازی به برف زدایی نیست
اگر بارش برف زیاد باشد، توصیه می شود ابتدا با استفاده از یک پاروی پلاستیکی برف زدایی کنید و بعد با استفاده از جارو بقیه برف را از روی چمن بردازید.  بعد از بارش برف بهتر است بر روی چمن قدم نزنید زیرا بافت چمن که دچار یخ زدگی شده است ممکن است بشکند و آسیب ببیند.

نگهداری از چمن مصنوعی حیاط در فصل تابستان

در فصول  بهار و تابستان تابش نور آفتاب بسیار شدید است و این نگرانی برای بسیاری از افراد در مورد آسیب به چمن مصنوعی وجود دارد. اما لازم است بدانید الیاف چمن های مصنوعی طوری ساخته شده است که با قرار گرفتن  در برابر تابش نور آفتاب آسیب نمی بیند.در واقع در ساخت این محصول با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و به کارگیری تکنولوژی جدید و مدرن محصول نهایی در وضعیتی در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد که امکان استفاده از ان در فصول مختلف سال وجود داشته باشد.

8 نکته طلایی در مورد خرید چمن مصنوعی حیاط

در زمان خرید چمن مصنوعی حیاط لازم است به نکات زیر دقت داشته باشید تا خرید تان متناسب با نیاز و موقعیت مکانی که قرار است چمن در ان نصب شود صورت بگیرد.

 1. در نظر گرفتن مساحت مکانی که قرار است چمن مصنوعی در ان نصب شود.
 2. آشنا بودن با استانداردهای ملی و بین‌المللی که در تولید چمن مصنوعی به کار می رود. لازم به ذکر است که هر نوع چمن مصنوعی استانداردهای خاص خود را دارد که مشتری در زمان خرید باید به آن دقت داشته باشد تا بتواند محصولی متناسب با نیاز را انتخاب کند.
 3. به تراکم الیاف چمن مصنوعی دقت کنید.
 4. در زمان خرید از فروشنده درخواست کنید تا نمونه ای از چمن مصنوعی حیاط را به شما نشان بدهد.
 5. اگر در مورد خرید چمن مصنوعی حیاط اطلاعات چندانی ندارید بهتر است در زمان خرید با شخصی اگاه در این زمینه مشورت کنید به خصوص وقتی قرار است از چمن مصنوعی برای مساحت های زیاد استفاده کنید.
 6. در زمان خرید به یکنواخت بودن پوشش چمن مصنوعی در تمام بخش ها و تمام سطوح توجه داشته باشید. اگر محصول مرغوب نباشد ممکن است در بخش هایی تراکم بیشتر و در بخش هایی کمتر باشد. وقتی چمن روی زمین نصب می شود شما متوجه این نقص خواهید شد.
 7. برای خرید چمن مصنوعی حیاط برندهای معتبر را انتخاب کنید زیرا وقتی با تولید کننده معتبر معامله می کنید این اطمینان خاطر را دارید که رد صورت نقص در محصول امکان تعویض ان با محصول سالم وجود دارد زیرا محصول از گارانتی یا ضمانت پس از فروش برخوردار است. شما در طول مدت گارانتی می توانید هرگونه عیب یا نقص را به تولید کننده اطلاع بدهید.

قیمت چمن مصنوعی حیاط

یکی از مواردی که در تصمیم خریداران برای تهیه چمن مصنوعی حیاط تاثیر به سزایی دارد؛ بحث قیمت است. موارد متعددی در تعیین قیمت این محصول نقش دارند از جمله:

 1. قیمت مواد اولیه‌ای: قیمت مواد اولیه موضوعی است که نه تنها نوسانات بازار داخلی بلکه تغییرات در بازاهای بین‌المللی نیز بر ان تاثیر دارند. به طور مثال، قیمت الیاف یکی از موادی است که قیمت ان به طور روزانه مشخص می‌شود همچنین قیمت تکنولوژی به کار رفته در محصول  می‌تواند قیمت نهایی را تحت تاثیر قرار بدهد.
 2. کیفیت ساخت چمن مصنوعی حیاط نیز که علاوه بر مرغوبیت مواد اولیه به تخصص و مهارت تولیدکننده نیز بستگی دارد یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین قیمت چمن مصنوعی حیاط محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که برخی از مواد اولیه و الیاف از خارج از کشور تهیه می شود و همین موضوع در بحث قیمت تاثیر گذار است.
 3. وجود ضمانت پس از فروش نیز یکی دیگر از موارد افزایش قیمت محصول به حساب می‌آید.
 4. برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا همیشه جزء عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت محصولات بوده است. در سال‌های اخیر به دلیل تحریم شدن ایران در زمینه واردات محصولات، میزان تقاضا افزایش پیدا کرده است و به دلیل کم شدن محصول در بازار قیمت چمن مصنوعی حیاط نیز مانند سایر محصولات با نوساناتی مواجه شده است.

طول عمر چمن مصنوعی حیاط

با توجه به توضیحات مطرح شده در بخش های قبلی طول عمر بیشتر چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی امری بدیهی است زیرا در مراحل تولید این نوع چمن مواد اولیه‌ای به کار می رود که وقتی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار می گیرد مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. همچنین امکان شست‌و شو و نصب ان در مناطق مختلف با شرایط اب و هوایی متفاوت نشان از طول عمر زیاد محصول و سازگاری بالای ان با محیط های مختلف دارد. به طور کلی هر چه از چمن مصنوعی مراقبت کنید و نکات بهداشتی مربوط به نگهداری از ان را رعایت کنید برای مدت زمان طولانی تری می توانید از ان استفاده کنید. چمن مصنوعی حیاط با توجه به کیفیت آن بین 5 تا 10 سال عمر می‌کند.

جنس چمن مصنوعی حیاط

مواد اولیه برای تولید چمن مصنوعی حیاط عبارتند از :

پلی اتیلن: یک ماده پلاستیکی است که علاوه بر ایجاد نرمی و لطافت در چمن، استحکام آن را نیز افزایش می دهد.

پلی پروپیلن: قدرت ارتجاعی چمن را در مقابل ضربه و فشار افزایش می دهد

نایلون: به کار رفتن این ماده در چمن مصنوعی باعث می شود تا بعد از گذشت مدت زمان طولانی محصول همچنان ویژگی استحکام و انعطاف پذیری خود را حفظ کند.

نتیجه‌گیری

چمن مصنوعی حیاط همانند چمن مصنوعی برای بالکن از محصولاتی است که امروزه در اکثر منازل مسکونی از ان استفاده می شود بنابراین انتخاب یک برند معتبر  برای تامین نیازها ضروری است.  ما در این مجموعه در تلاش هستیم تا با ارائه محصول  با کیفیت و البته با قیمت معقول، به نیاز مصرف‌کنندگان با حسن نیت پاسخ بدهیم. شما می توانید با ورود به سایت و در بخش کاتولوگ محصولات، چمن مصنوعی حیاط را انتخاب کنید و با پرداخت آن لاین هزینه فرایند خرید خود را تکمیل کنید. ما در فروشگاه حضوری نیز در خدمت مشتریان گرامی هستیم.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید