دسته بندی

چمن مصنوعی مدرسه

مشاهده فیلترها

چمن مصنوعی حیاط برای حیاط مدرسه

در هنگام ورود به خانه های ویلایی و حیاط دار، اولین جیزی که توجه افراد را جلب می کند، حیاط منزل است. افرادی که چنین خانه هایی دارند، اغلب توجه زیادی به حیاط داشته و کارهای زیادی برای زیباسازی آن انجام می دهند. اجرای ایده های نوآورانه و استفاده از المان های مختلف، تاثیر بسیار زیادی بر جلوه بصری حیاط، میگذارد. یکی از این ایده ها، اجرای چمن مصنوعی حیاط است. از چمن مصنوعی علاوه بر استفاده در حیاط منازل، در حیاط ساختمان های مختلفی مانند حیاط ویلاها، چمن مصنوعی مهد کودک و غیره نیز استفاده می شود. اجرای چمن مصنوعی حیاط مدرسه، مزیت های زیادی را شامل می شود. یکی از این مزایا این است که چمن های مصنوعی در صورت کثیفی به راحتی قابل شستشو هستند و  شیوه تمیز کردن آن ها بسیار آسان است.

چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه

چمن مصنوعی در حیاط

 به کارگیری چمن مصنوعی در حیاط به زیباسازی فضا کمک شایانی کرده و جلوه بصری محیط را دگرگون می کند. علاوه بر این، اجرای چمن مصنوعی حیاط، به عنوان بستری مناسب جهت پوشش حیاط استفاده می شود و می تواند محل مناسبی برای بازی کودکان، نشستن و غیره باشد و با استفاده از چمن مصنوعی ورزشی فضای امنی برای بازیگوشی بچه ها باشد. با به کارگیری و اجرای چمن مصنوعی حیاط، فضای نازیبا و مرده حیاط که با سنگ و آسفالت و کاشی پوشیده شده است را به فضایی زیبا و زنده تبدیل می کند که می تواند انرژی مثبت و آرامش ایجاد کند. پیش از اجرای چمن مصنوعی حیاط، بهتر است در وهله اول نوع کاربری و قصد خود را مشخص کنید. چرا که این چمن ممکن است در محیط های مختلفی اجرا شود. پس اول باید نحوه کارکرد آن مشخص شود. برای چمن مصنوعی حیاط، توصیه می شود چمن مصنوعی با تراکم و دیتکس بالا، استفاده شود. چرا که حیاط منازل محلی است که میزان تردد و رفت و امد در آن بالا است و ممکن است با رف و آمد مداوم، تراکم چمن مصنوعی کاهش یابد. به کارگیری چمن های مصنوعی ۲۵ و ۳۵ میلیمتری گزینه ی مناسبی برای این فضا است.

چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه

چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه

یکی از مهم ترین مشکلات و مسائلی که پیرامون دانش آموزان و کودکان وجود دارد، کمبود زمین های بازی و زمین های ورزشی و امکانات مناسب مرتبط برای دانش آموزان در مدارس است. به همین دلیل است امروزه اکثر کودکان درگیر بازی های کامپیوتری شده و تحرکی ندارند. به همین منظور بهتر است که در مدارس که بیشتر ساعات کودکان در آن سپری می شود، در کنار درس و تدریس به ورزش و بازی کودکان نیز توجه شود. امروزه در برخی از مدارس، مسئولین به طور جدی به این مورد توجه کرده  و فضاهایی مناسب و زیبا برای ورزش و بازی کودکان ایجاد کرده اند. برای ایجاد فضاهایی مناسب برای این منظور می توان از چمن مصنوعی فوتبال برای حیاط مدرسه استفاده کرد.

از چمن مصنوعی مدارس برای موارد مختلفی مانند پوشش حیاط مدرسه، پوشش کف کلاس ها، ایجاد فضای بازی و غیره استفاده کرد. اولین نکته ای که در خرید چمن مصنوعی برای مدرسه باید به آن توجه شود، نوع کاربری آن است. به این معنا که مشخص شود که چمن مصنوعی صرفا جهت زیباسازی فضا خریداری می شود یا از آن برای محل استراحت، ورزش و بازی دانش آموزان نیز استفاده خواهد شد. طبیعی است که اگر چمن مصنوعی مدرسه جهت پوشش زمین بازی و زمین ورزشی خریداری می شود، باید تراکم بالایی داشته باشد. چرا که میزان تردد و رفت و آمد بر روی آن زیاد خواهد بود.

چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه

مزایای چمن مصنوعی برای مدرسه

صرفه جویی در بودجه مدرسه: با توجه به قیمت چمن مصنوعی و از آنجایی که چمن های مصنوعی، بر خلاف چمن های طبیعی به نگهداری زیاد و آبیاری نیاز ندارند و همچنین عمر مفید آن ها بسیار طولانی است، به سرعت خراب نشده و نیاز به تعمییر و تعویض ندارند. به همین دلیل است که استفاده از چمن مصنوعی برای حیاط مدرسه، یک امر مقرون به صرفه بوده و منجر به صرفه جویی در هزینه ها و بودجه مدارس می شود.

کاهش و جلوگیری از آسیب های احتمالی در حین ورزش و بازی

از آنجایی که چمن های مصنوعی در مقایسه با چمن های طبیعی، نرم تر هستند، ایمنی بیشتری داشته و از آسبیب های احتمالی که ممکن است در هنگام بازی و ورزش و برخورد با زمین برای دانش آموزات پیش بیاید، جلوگیری می کند. چرا که در هنگام نصب چمن مصنوعی، یک لایه ضربه گیر یا همان لایه ژئوتکستایل نیز نصب می شود که از بروز آسیب جلوگیری می کند

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید