دسته بندی

قیمت سه راهی و چندراهی برق | خرید محافظ برق تلویزیون و یخچال

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

 

محافظ‌ برق برای جلوگیری از صدمه دیدن وسایل برقی در برابر نوسانات جریان الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اهمیت استفاده از محافظ برق در چیست؟

یکی از مهمترین دلایل خرابی وسایل برقی، نوسانات جریان الکتریکی می‌باشد که می‌تواند، آسیب‌های بسیاری را به تجهیزات الکتریکی وارد کند، به همین دلیل است که محافظ‌های برقی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شیوه کلی محافظتی این دستگاه‌ها به این شکل است که اگر ولتاژ ورودی به دستگاه‌های برقی از یک حدی کمتر و یا بیشتر شود، محافظ مسیر برق خروجی را قطع می کند و تا زمانی که ولتاژ به سطح عادی نرسد اجازه ورود ولتاژ به دستگاه را نمی‌دهد.اما محافظ‌های برق تنوع بالایی دارند که ما در ادامه مطلب به آن ها اشاره می‌کنیم.

از چه محافظ‌هایی در چه تجهیزاتی استفاده کنیم؟

این سوالی است که شاید بسیاری از شما در ذهنتان باشد،  ما در ادامه به این سوال شما پاسخی کاربردی خواهیم داد:

  • محافظ های فریزر و یخچال

این دسته از وسایل برقی چون به صورت دائم به برق متصل می‌باشند، بهتر است که از محافظ‌هایی استفاده شود که فاقد کلید قطع و وصل هستند. 

  • محافظ لوازم صوتی و تصویری (کامپیوتر)

محافظ های برقی کامپیوتر یا سایر وسایل برقی مشابه به آن، باید دارای کلید قطع و وصل باشند، چون ممکن است به مدت طولانی نیازی به استفاده از این قبیل وسایل نباشد و ما به صورت کلی برق ورودی را به وسیله کلید قطع نماییم.

  • محافظ‌های پشت کنتور

محافظ های پشت کنتور در مسیر ورود برق به کنتور قرار می‌گیرند، و از همان لحظه ورود برق به ساختمان میزان ولتاژ ورودی به برق ساختمان را کنترل می‌کنند. در واقع در صورت استفاده از این مدل محافظ برق دیگر نیاز به استفاده از مدل‌های دیگر محافظ، برای سایر دستگاه‌های برقی نیست.

و در آخر یک نکته مهم وجود دارد که حتما باید مورد توجه قرار گیرد، کارخانه‌های سازنده متناسب با توان محافظ برق، تعداد پریز را لحاظ می کنند. پس توجه کنید در هر مکان با دقت به این موضوع که چه تعداد پریز مورد نیازتان است، محافظ را خریداری کنید. چون در غیر این صورت با وصل کردن چند راهی به محافظ، این محافظ است که خارج از توان ولتاژ را تحمل کرده، و صحت عملکرد خود را از دست می‌دهد.

معیارهای انتخاب و تفاوت محافظ برق وچندراهی

از جمله معیارهای مهمی که در خرید محافظ و چندراهی می‌توان به آن اشاره کرد، دارا بودن نشان استاندارد و همچنین جنس بدنه محافظ برق است که باید ضد آتش (abs) باشد. جنس پریز نیز باید سرامیکی باشد.

بسیاری از افراد محافظ برق و چندراهی را دو تجهیز مستقل از هم نمی‌دانند، که این امر بسیار نادرست است. چون چندراهی فقط دارای چند پورت خروجی برق است و هیچ‌گونه عمل محافظتی را انجام نمی‌دهد. در صورتی که این موضوع در رابطه با محافظ برقی اینگونه نیست و محافظ برق عمل کنترل ولتاژ ورودی را برای ایمنی دستگاه‌های برقی انجام می‌دهد.

قیمت و خرید محافظ برق

شما می‌توانید برای خرید محافظ‌های برق و چندراهی از برندهای پارت الکتریک، بهداد الکتریک، پارسا، شیوا امواج، میکرومکس را بعد از مشاهده و بررسی مشخصات دقیق فنی، به راحتی و با صرفه‌جویی در زمان و هزینه به صورت اینترنتی و تلفنی از فروشگاه اینترنتی نید صنعت خرید نمایید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید