دسته بندی

چکش تخریب

مشاهده فیلترها

دریل تخریب یا هیلتی یکی از ابزارهایی است که برای تخریب دیوار، ساختمان و به طور کلی برای از بین بردن سازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار صنعتی بیشتر در پروژه‌های عمرانی و در عملیات ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر در حوزه ساختمان‌سازی فعالیت دارید برای نصب تجهیزات مختلف مانند پنجره به دیوار بتنی، حتما به دریل تخریب نیاز پیدا می‌کنید. بنابراین برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با ویژگی‌های این ابزار صنعتی و کارایی آن در این مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی‌های دریل تخریب چیست؟؟

 1. هر چکش تخریبی از قدرت مشخصی برای از بین بردن سازه‌ها برخوردار است. چنین قدرتی بر اساس مورد استفاده از این ابزار مشخص می‌شود. معمولا چک تخریب اگر برای بخش‌های صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد از قدرت بیشتری برخوردار خواهد بود.
 2. وزن چکش تخریب نیز بر اساس مورد استفاده از آن مشخص می‌شود.
 3.  چکش تخریب برای مواردی که نیازی به استفاده از ماشین‌آلات برای تخریب نباشد به کار گرفته می‌شود.
 4. از این بزار برای تخریب سطوح غیر فلزی استفاده می‌شود.
 5. معیار برای تشخیص هیلتی باکیفیت تعداد ضرباتی است که دستگاه در یک دقیقه وارد می‌کند.
 6. امکان استفاده از دریل تخریب هم برای مصارف صنعتی و نیز مصارف خانگی وجود دارد.

 انواع چکش تخریب

 1. چکش تخریب بنزینی: در آن از موتور بنزینی برای به کار انداختن چکش استفاده می‌شود.
 2. چکش تخریب برقی: در آن از نیروی برق برای روشن کردن و به کار انداختن چکش استفاده می‌شود. از بین انواع مختلف چکش تخریب، این نوع  پرکاربردتر است. موتور چکش برقی در سایزهای مختلفی از جمله 5.9 تا 29 کیلوگرم تولید می‌شود.
 3. چکش تخریب پینوماتیک: در این مدل، چکش توسط ژنراتورهای بزرگ هوا و از طریق یک موتور دیزل فشرده می‌شود.
 4. چکش تخریب هیدرولیکی: در آن از مایع برای فشرده شدن استفاده می‌شود.
 5. دریل تخریب سه کاره: این نوع دریل قابلیت تخریب، چکش‌کاری و سوراخ کردن سازه‌ها را دارد.
 6. چکش تخریب را از یک جهت دیگر می‌توان به روغنی و گریسی نیز تقسیم کرد. چکش تخریب گریسی قدرت تخریب بالاتری دارد اما در عوض، میزان استهلاک چکش تخریب روغنی کم‌تر است.

 تفاوت بتن‌شکن با دریل تخریب چیست؟

دریل تخریب از قدرت و وزن بالایی برخوردار است زیرا با استفاده از آن سازه‌های مستحکم تخریب می‌شوند اما بتن شکن فقط برای سوراخ کردن سازه‌های بتنی کارایی دارد. در واقع می‌توان گفت موارد استفاده از دریل تخریب در مقایسه با بتن‌شکن بسیار بیشتر است. از بتن‌شکن بیشتر برای امور تاسیساتی و نصب تجهیزات استفاده می‌شود اما دریل تخریب برای از بین بردن آسفالت و هر جسم سختی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 پیکور چیست

پیکور یک اصطلاح کلی است که برای تمام دستگاه‌های تخریب به کار می‌رود. در واقع تمام انواع دستگاه‌های تخریب در خانواده پیکور قرار می‌گیرند. از پیکور برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. در معادن برای تخریب سنگ‌های غول‌پیکر
 2. کندن زمین به منظور تعمیر خطوط برق زیرزمینی و خطوط آب و فاضلاب
 3. انجام عملیات عمرانی در تونل‌ها
 4. از بین بردن سازه‌های بزرگی که نمی‌توان از طریق مواد منفجره آن‌ها را از سر راه برداشت.

دریل تخریب با کیفیت

 1. وزن سبک که باعث می‌شود شخص در زمان استفاده از دریل خسته نشده و به راحتی نیز بتواند از این دستگاه برای تخریب سقف استفاده کند. برای ایجاد چنین ویژگی از گیربکس آلومینیومی در دریل تخریب استفاده می‌شود.
 2. قدرت تخریب زیاد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دریل تخریب با‌کیفیت است. دریلی که در طی یک دقیقه قادر به تخریب بخش کوچکی از سازه باشد باکیفیت محسوب نمی‌شود.
 3. استفاده از کلید یا بلبرینگ ضد غبار برای جلوگیری از ورود خاک و گرد و غبار به داخل دستگاه در زمان استفاده از ان.
 4. چون از دریل تخریب برای مدت زمان طولانی استفاده می‌شود، خوش‌دست بودن آن بسیار مهم است و این ویژگی از طریق آرگونومیک بودن بدنه دستگاه تامین می‌شود. به کار رفتن روکش‌های مخصوص روی بدنه دستگاه نیز به خوش‌دست بودن دریل و لیز نخوردن ان از دست به هنگام کار کمک می‌کند. در برخی از دریل‌ها برای سهولت کار با آن، دسته‌گردان 360 درجه تعبیه می‌شود.
 5. قابلیت کنترل سرعت نیز یکی از ویژ‌گی‌های دریل تخریب باکیفیت است که برای شخص در زمان کار با دستگاه این امکان را فراهم می‌سازد تا با توجه به منطقه‌ای که قرار است تخریب شود، قدرت و سرعت عملکرد دریل تخریب را تنظیم کند.
 6. باید در داخل دستگاه سیستم مته‌گیر تعبیه شده باشد.
 7. کابلی که برای اتصال دریل به جریان برق باید در ان تعبیه شده باشد حدود 5 متر است.
 8. دریل تخریب باکیفیت باید داخل یک کیف حمل و نقل قرار داشته باشد تا در زمان جا به جایی به دستگاه آسیبی وارد نگردد.

 نکاتی راجع به خرید دریل تخریب

برای خرید دریل تخریب به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. دریل باد قفل سوئیچ و قابلیت چرخش به راست و چپ با استفاده از نیروی برق را داشته باشد.
 2. با توجه به قیمت بالای این محصول بهتر است در زمان خرید، محصولی را انتخاب کنید که از خدمات پس از فروش برخوردار باشد. بدین ترتیب شما می‌توانید با خیالی آسوده، محصول مورد نظر را بخرید و با بروز هرگونه ایرادی در مدت گارانتی به تولید‌کننده مراجعه کنید.
 3. در زمان خرید به ابعاد و وزن دریل تخریب توجه داشته باشید زیرا مورد استفاده از ان با وزن و اندازه دستگاه کاملا در ارتباط است.
 4. به این نکته دقت داشته باشید که تحمل و قدرت دست شما برای نگه داشتن دریل به مدت طولانی در زمان کار با آن با زمانی که آن را برای خرید تست می‌کنید متفاوت است پس به توانایی خود و وزن دریل توجه داشته باشید.
 5. به نوع قلم به کار رفته در دریل توجه کنید. این قلم‌ها بر حسب سانتی‌متر مشخص می‌شوند.
 6. در زمان خرید به برند و نام شرکت تولیدکننده توجه داشته باشید زیرا این مرحله خود تا حدود زیادی تضمین‌کننده کیفیت دستگاه است.
 7. به قطر قلم تخریب توجه کنید.
 8. توصیه می‌شود در زمان خرید از تسترهایی برای اطمینان از سالم بودن محصول استفاده کنید. این تسترها معمولا در فروشگاه موجود هستند.

 ساختار دریل تخریب

 1. دسته: همان‌طور که از اسم آن مشخص است برای گرفتن دستگاه از آن استفاده می‌شود که باید از قابلیت چرخش به جهات مختلف برخوردار باشد.
 2. بدنه سنگین
 3. آرمیچر
 4. بالشتک
 5. دنده
 6. اورینگ‌های ضد‌حرارت
 7. دسته جانبی گردان ضد شوک
 8. وجود دنده‌های باکیفیت در دریل که طول عمر این دستگاه را افزایش می‌دهد.
 9. سیستم قلم‌گیر شش گوش
 10. تعبیه ابزاری برای جلوگیری از لرزش دستگاه به هنگام استفاده از آن
 11. سنبه‌های میانی، شاتون و سیلندر
 12. کلید استاندارد TUV و CE
 13. موتور پرقدرت
 14. مجهز به نمایشگر زمان سرویس دستگاه
 15. سیستم گریس برگردان برای جلوگیری از برگشت گریس به دستگاه

 دریل بتن شکن چیست؟

دریل بتن شکن همان‌طور که از نام ان مشخص است برای تخریب سازه‌های بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرد و دو مدل چهار شیار و پنج شیار در بازار عرضه می‌شود. در هر دو نوع دریل، شیارها از سیستم  SPS PLUS برای مته استفاده می‌کنند. اگر قصد استفاده از دریل پرقدرتی دارید که بتوانید به آسانی سازه‌های عظیم را از بین ببرید پیشنهاد می‌شود از دریل بتن شکن پنج شیار استفاده کنید. این نوع دریل قادر به وارد کردن ضربات سنگین به دیوار است. با وجود سیستم میرایی لرزش یا AVS مقدار زیادی از لرزش دستگاه به هنگام کار برطرف می‌شود.

 قیمت دریل تخریب

دریل تخریب به این دلیل که جزء ابزارهای مهم صنعتی محسوب می‌شود و  عملیات‌های بزرگ عمرانی از  طریق ان انجام می‌شود معمولا گران‌قیمت هستند. با این حال قیمت‌های مختلفی برای این محصول در بازار در نظر گرفته شده است که با برند شرکت تولیدکننده و کیفیت محصول در ارتباط است. این محصول در دو نوع تولید داخل و خارج در بازار عرضه می‌شود که مسلما قیمت محصولات خارجی بالاتر است. ما در این مجموعه با عرضه انواع هیلتی و با قیمت‌های متنوع، این امکان را برای مشتریان فراهم کرده‌ایم تا بتوانند  محصول مورد نظر خود را با قیمت‌های شفاف خریداری کنند.

 دریل تخریب را از کجا تهیه کنیم؟؟

برای خرید این ابزار مهم صنعتی، توصیه می‌شود به دنبال خرید یک محصول با کیفیت باشید که اولین گام برای انتخاب آن، پیدا کردن تولیدکننده معتبر است. ما در این مجموعه فقط به عرضه محصولاتی می‌پردازیم که از کیفیت و کارایی آن‌ها اطمینان داریم. در صورت تمایل برای خرید با واحد پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید