دسته بندی

کابلشو آلومینیومی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

کابلشو آلومینیومی

مهمترین و اصلی ترین وظیفه کابلشو ها اتصال دو کابل و ایجاد ایمنی در بین تجهیزاتی که مورد استفاده انسان قرار میگیرد، میباشد. به طور کلی باید گفت، از کابلشو ها بیشتر در جریان برق و الکتریسیته و هدایت آن ها استفاده میشود.

البته که میزان و مقدار جریان برق و الکتریسیته به سایز کابلشویی که استفاده میشود بستگی دارد.

مطابق با نیاز و در شرایط متفاوت میتوان از انواع کابلشو های مختلف موجود استفاده کرد که هر کدام از جنس های مختلف و در اندازه های مختلف ساخته شده اند.

همان طور که گفته شد کابلشو ها انواع مختلفی دارند و از نظر جنس و اتصال به چند دسته تقسیم میشوند. در ادامه مقاله به انواع آن ها میپردازیم.

خرید کابلشو آلومینیومی

انواع کابلشو از نظر اتصال

همان طور که در ادامه مقاله نیز اشاره شد، کابلشو به وظیفه اتصال کابل برق به نقاط اتصال متفاوت مانند کلید فیوز را بر عهده دارد.

کابلشوها از منظر اتصال به ۳ گروه دسته بندی می شوند:

این ۳ گروه شامل:

کابلشو پرسی: که از رایج ترین نوع کابلشوها میباشد

کابلشو لحیمی: که در این نوع، کابل ها در سر کابل به هم لحیم شده و در درون کابل جمع نمیشوند.

کابلشو پیچیدر: که در  این مدل کابلشو، محل قرار گیری کابل توسط دو پیچ در اطراف کار میکند.

دسته بندی دومی که کابل شو ها بر اساس آن تقسیم بندی میشوند، عبارت است از انواع کابلشو از نظر جنس.

کابلشوها از جهت نوع جنس به ۳ گروه دسته بندی می شوند که شامل:

کابلشو مسی: که به کابلشویی گفته میشود که برای اتصال کابل های مسی مورد استفاده قرار می گیرد.

کابلشو بی متال: زمانی از این نو کابلشو استفاده میشود که جنس هادی کابل و محل اتصال یکسان نباشد، پس به جهت  اینکه گزش ایجاد نشود، از این نوع از کابلشو استفاده می شود.

مورد سوم از انواع کابلشو از نظر جنس که در این مقاله اختصاصا در مورد آن صحبت میکنیم، کابلشو های آلومینیومی هستند: این کابلشو ها زمانی که کابل و محل اتصال از جنس آلومینیوم ساخته شده باشند، استفاده میشوند. همچنین برای کابل های مسی نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

کابلشو های آلومینیومی دارای دسته های گوناگونی نیز هستند. این دسته ها عبارتند ازکابلشو آلومینیومی استاندارد، کابلشو آلومینیومی دوسوراخه، کابلشو آلومینیومی چهار سوراخه، کابلشو آلومینیومی زاویه دار و کابلشو آلومینیومی پیچی. لازم به ذکر است که این دسته بندی با توجه به سطح کابلشو ها انجام شده است. در برخی از موارد بر روی کابلشوهای آلیمینیومی، لایه ای از جنس PVC جهت پوشش و حفاظت از دستگاه در مقابل برق گرفتگی و یا نوسان در اتصالات کشیده می شود.

سطح مقطع  مورد استفاده در کابلشو های آلمینیومی، از 10 تا 400 میلی متر مربع میباشد.

کابلشو آلیمینیومی غالبا به دو صورت استاندارد و سفارشی قابل تولید است. اندازه استاندارد آن ۶ تا ۳۰۰ و اندازه سفارشی آن نیز از سایز ۴۰۰ تا ۶۳۰ قابل تولید در صنعت است. شکل ظاهری کابلشو ها با توجه به جنسی که دارند
 متفاوت است و کابلشو آلیمینیومی مشابه با سایر نمونه ها نیست.

خرید کابلشو آلومینیومی

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید