دسته بندی

کابلشو مسی

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

کابلشو مسی / وایرشو مسی / سرسیم مسی

کابلشو مسی ابزار کوچکی است که از آن برای انتهای کابل‌ها یا بین سیم‌ها استفاده می‌شود. این فلز نقره‌ای رنگ با نام‌های دیگری از جمله سرسیم و یا وایرشو هم نامیده می‌شود. کاربرد اصلی آن‌ها برای اتصال بین کابل‌ها به قطعات الکتریکی است. بنابراین می‌توان گفت این قطعه کاربرد زیادی در صنعت تولید لوازم برقی دارد. اگر می‌خواهید در مورد کابلشو مسی و انواع و کاربرد آن بیشتر بدانید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

خرید کابلشو مسی

کابلشو مسی چیست؟

وایرشو یا کابل شو از جنس فلزاتی تهیه می‌شود که رسانایی بالایی دارند. مس به عنوان سومین آلیاژ (بعد از طلا و نقره) شناخته می‌شود که قدرت رسانای بالایی دارد. به همین دلیل از آن برای سرسیم و اتصال کابل‌ها استفاده می‌شود. این قطعه کوچک فلزی درست مثل یک گیره است که می‌توانید با استفاده از آن کابل‌ها را به یکدیگر متصل کنید.

اگر تا به حال به باطری خودروی خود نگاه کرده باشید، متوجه وجود یک قطعه کوچک در سر کابل آن می‌شوید. در واقع این قطعه همان وایرشو یا کابلشو است.

خرید کابلشو

وایرشو مسی چه کاربردی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم از سرسیم در تولید لوازم الکترونیکی و صنایع خودروسازی، هواپیما و کشتی‌سازی استفاده می‌شود. این ابزار کار کار اتصال سیم و کابل‌ها را راحت کرده است. اتصال کابلشو مسی کار سختی نیست و به راحتی انجام می‌شود. از سوی دیگر برداشتن آن نیز آسان است. به همین دلیل تا حد زیادی باعث سرعت دادن به تولید دستگاه‌ها و تجهیزات الکترونیکی (در اتصال کابل‌ها) شده است.

مهم‌ترین کاربرد سرسیم (علاوه بر اتصال کابل‌ها) عبارت است از:

  • ایجاد پوشش ایمنی بر روی کابل‌ها
  • جلوگیری از ایجاد ضربه و یا آسیب شاخه‌ها و اتصالات کابل.

انواع سرسیم موجود در بازار

سرکابل یا کابلشو با استفاده از آلیاژهای متنوعی تولید می‌شود. در حال حاضر رایج‌ترین نوع کابلشوهای موجود در بازار از جنس مس و یا آلومینیوم هستند. خصوصیات، مشخصات و ویژگی‌های هر نوع از کابلشوهای موجود در بازار عبارتند از:

مشخصات کابلشو مسی

این نوع سرسیم به صورت یک لوله مسی طراحی شده است که در آن هیچ شکافی دیده نمی‌شود. اگر کابل یا محل اتصال از جنس مس باشد، از این نوع سرسیم استفاده می‌کنند. برای تولید چنین کابلشویی از 99.5 درصد مس استفاده می‌شود و دارای استاندارد DIN 46235 است. یکی از مزیت‌هایی که سرسیم‌های مسی دارند، مقاومت در برابر پرس شدن است. به طوری که هیچ شکافی روی آن‌ها ایجاد نمی‌شود.

قیمت کابلشو مسی

کابلشو مسی انواع مختلفی دارد که شامل کابل‌شو مسی استاندارد، کابل‌شو مسی زاویه‌دار، کابل‌شو مسی پیچی، کابل‌شو مسی دو سوراخه و کابل‌شو مسی چهار سوراخه است. صنعت‌گران با توجه به نیاز خود یکی از انواع این سرسیم‌های مسی را انتخاب می‌کنند.

مشخصات کابلشو آلومینیومی

در مقابل سرسیم‌های مسی، نوع دیگری از این محصول با آلیاژ آلومینیومی نیز تولید می‌شود. این نوع سرسیم برای اتصال کابل‌هایی که از جنس آلومینیوم هستند یا محل اتصال کابل‌ها، آلیاژ آلومینیوم باشد، کاربرد دارد. کابلشوهای آلومینیومی به دو شکل در بازار موجودند:

  • سرسیم‌های آلومینیومی با سطح مقطع 10-400 میلی‌متر مربع
  • کابلشو آلومینیومی با سطح مقطع دایره‌ای شکل.

سرسیم‌های بیمتال

نوع سوم کابلشوهای موجود در بازار بیمتال (ترکیبی از مس و آلومینیوم) است. اگر محل اتصال یا کابل از جنس متفاوتی باشد، دیگر کابلشو مسی یا آلومینیومی استفاده نمی‌شود. بلکه سرسیم‌های بیمتال کاربرد دارند. بزرگترین مزیت این نوع سرسیم، جلوگیری از اکسیداسیون کابل‌های از جنس متفاوت است.

قیمت کابلشو مسی

چطور کابلشو مسی مناسب انتخاب کنیم؟

در بازار برندهای مختلفی در زمینه تولید وایرشوهای مسی فعالیت دارند. برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید، در زمان خرید کابلشو مسی این موارد را درنظر بگیرید:

  • کابلشوها اشکال و طرح متفاوتی دارند و بنابراین باید با توجه به نوع کابل و محل اتصال انتخاب شوند.
  • آلیاژ مس بهترین و قوی‌ترین فلز در انتقال جریان برق است. اما باید کابل‌ها یا محل اتصال هم از جنس همین آلیاژ باشد.
  • اگر وایرشو ضعیف عمل کند، افزایش مقاومت در محل اتصال کابل و سیم را به دنبال دارد و حتی ممکن است باعث بروز خطر آتش سوزی هم شود.
  • در زمان خرید کابلشو مسی مواردی مثل علامت شرکت تولیدکننده، مقطع هادی مناسب و قطر حفره مناسب برای پیچ را بخوانید. این اطلاعات برای انتخاب آگاهانه کمک زیادی به شما می‌کند.
نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید