دسته بندی

کابل کواکسیال (آنتن)

مشاهده فیلترها

 قیمت کابل کواکسیال

کابل کواکسیال یکی از انواع کابل شبکه است که از آن با نام های کابل آنتن یا کابل هم محور نیز نام برده می شود یکی از پرکاربردترین صنایع پیشرفته است که اغلب در صنعت مخابرات و الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. تکنولوژی پیشرفته ای که در این نوع کابل به کار برده شده از ورود هرگونه نویز در انتقال سیگنال ورودی و خروجی جلوگیری می کند. اگر تصمیم به خرید کابل کواکسیال و یا اطلاعاتی درباره قیمت کابل ماهواره به تلویزیون دارید، در این مقاله تصمیم داریم که علاوه بر معرفی اجمالی این نوع کابل، شرایط خرید و فروش و همچنین فروش سیم و کابل را مورد بحث قرار دهیم. با ما همراه باشید.

خرید کابل کواکسیال - نید صنعت

کابل کواکسیال

کابل آنتن کواکسیال برای انتقال سیگنال و داده در کامپیوتر، ارتباطات رادیویی و تلویزیونی و ماهواره، فرستنده ها و گیرنده ها مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که قیمت کابل کواکسیال تابع نوع جنس متریال استفاده شده در تولید می باشد بهتر است ابتدا آشنایی کلی با متریال استفاده شده در تولید این نوع کابل داشته باشیم. کابل کواکسیال متشکل از یک رسانای داخلی موسوم به هادی در وسط با پوششی عایق از جنس پلیمر (پلی اتیلن)، یک لایه سیم مسی ساده یا قلع اندود به صورت بافت، نوار آلومینیوم فویل(اسکرین) با هدف حذف میدان های الکتریکی خارج و یک لایه روکش پلیمری پی وی سی است. که مهمترین محصول آن کابل کواکسیال rg59 است. برای مطالعه بیشتر درباره راهنمای خرید بهترین کابل کواکسایل و بهترین کابل آنتن به لینک آن مراجعه کنید.

قیمت خرید کابل کواکسیال - نید صنعت

از طرفی قیمت کابل هم محور متاثر از نوع کاربرد کابل نیز می باشد، قیمت کابل کواکسیال ماهواره و قیمت هر متر کابل آنتن و.. متفاوتند. به طور کلی کابل های کواکسیال بر مبنای جنس متریال، امپدانس، قطر و نیاز مربوطه دسته بندی می شوند.
از لحاظ مشخصه امپدانس دو دسته کلی ۵۰ و ۷۵ اهمی از کابل ها را داریم که به اقتضا در سیستم های مداربسته آنالوگ، آنتن دیجیتال خانگی و تلویزیون ‌و آنتن های ماهواره خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این از نظر ساختار و هدف این کابل به صورت کابل ترکیبی و کابل کواکسیال صوتی در بازار عرضه می شوند.

کابل کواکسیال صوتی

کابل کواکسیال صوتی یا دیجیتال در واقع مشابه با رابط RCA یا همان کابل ویدیویی است با این تفاوت که داده های دیجیتالی را به‌جای سیگنال‌های انتقال می دهد. یکی از تفاوت های اصلی علاوه بر نوع کارکرد این دو کابل، در قیمت کابل کواکسیال است. به دلیل ضخامت بالاتر، آلیاژ 99.9 مس و پوشش محافظ کابل کواکسیال قیمت بالاتری و هم چنین کیفیت بهتری نسبت به کابل استاندارد رایج RCA دارد.

کابل کواکسیال ترکیبی

این نوع از کابل هم محور یا همان کواکسیال که در تغذیه دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد، وجود یک زوج سیم برق در کنار کابل کواکسیال است که در واقع این سیم برق امکان تغذیه را فراهم می کند.

قیمت و خرید کابل کواکسیال - نید صنعت

عوامل موثر بر قیمت هر متر کابل کواکسیال

تا این جا به خوبی اطلاعات لازم در مورد کابل هم محور به دست آوردیم و راهکارهای مناسبی در مورد نحوه ­ی خرید و فروش کابل کواکسیال کسب کردیم. همانطور که در بالا به آن اشاره شده قیمت کابل کواکسیال یکی از مواردی است که در هنگام خرید می تواند در نوع انتخاب موثر باشد. بنابراین در این بخش به سراغ عوامل موثر بر قیمت کابل کواکسیال متری می پردازیم.

عوامل متعددی منجر به ایجاد تفاوت در قیمت کابل کواکسیال می شود که از آن جمله می توان موارد زیر را نام برد:

 1. سرعت انتقال سیگنال
 2. پهنای باند
 3. قابلیت جلوگیری از نفوذ تداخلات و نویزها
 4.  متریال استفاده شده و ویژگی ظاهری سیم کواکسیال
 5.  نوع  کاربرد کابل
 6. متراژ و سایز مورد نیاز
 7.  نوسانات بازار
 8.  برند شرکت تولیدی

در بین موارد ذکر شده، مهمترین عامل در تعیین قیمت کابل کواکسیال نوع ماده به کار برده شده در تولید آن است. همانطور که گفته شد عرضه و فروش کابل هم محور در بازار حال حاضر ایران شامل انواع کابل کواکسیال با هادی مسی، کابل با هادی آلومینیومی و کابل با هادی CCAM  می باشد.  در این بین قیمت کابل کواکسیال با هادی مسی از انواع دیگر بالاتر است که این امر متاثر از قیمت مس نیز است.
علاوه بر جنس هادی، میزان کیفیت مواد پلیمری استفاده شده در تولید کابل کواکسیال نقش مهمی را در قیمت هر متر کابل کواکسیال ایفا می کند. مواد نامرغوب و بی کیفیت موجب بروز اختلالاتی در شبکه شده و همچنین از طول عمر مفید کابل می کاهد.

همانطور که ذکر شد نوع کاربرد کابل نیز در قیمت آن موثر است.  به عنوان مثال قیمت کابل کواکسیال ترکیبی نسبت به سایر انواع کابل بیشتر بوده و گاهی افراد به قصد هزینه ی کمتر اقدام به خرید کابل صوتی استاندارد آنالوگ RCA کنند. البته این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که کابل آنالوگ اغلب بدون پوشش بوده و همچنین پهنای باند کمتری دارد.

قیمت کابل کواکسیال را از کجا بگیریم؟

به دلیل نوسان بازار ارز و به تبع آن تغییرات قیمت کالا از جمله انواع فلزات، قیمت کابل کواکسیال متری یا عمده نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تحت تاثیر قرار دارد. بنابراین ممکن است در بازه های زمانی متفاوت با قیمت های مختلفی رو به رو شوید. اما به طور کلی چند درگاه برای تهیه ی لیست قیمت کابل کواکسیال در اختیار خواهیم داشت.

اولین درگاه، مراکز توزیع و عمده فروش سیم و کابل و یا مراجعه به بازارها و نمایندگی های فروش می باشد. در این موارد می توانید به طور مستقیم با فروشندگان یا مشاوران نمایندگی ارتباط گرفته و مشورت کنید تا بتوانید متناسب با نیازتان کابل مناسبی را انتخاب کنید. علاوه بر این قادر خواهید بود تا  قیمت هر متر کابل کواکسیال در انواع  مختلف را دریافت کنید.

راه دیگر استفاده از وب سایت های اینترنتی است. با ورود تکنولوژی به زندگی امروزی بیشتر خریدها از طریق درگاه های ایتنرنتی صورت می گیرد. از طرفی به دلیل رقابت بالایی که در بین وبسایت های فروش وجود دارد اغلب صاحبان مشاغل می کوشند تا بهترین خدمات را در این زمینه ارائه دهند. بنابراین برای دریافت قیمت کابل کواکسیال می توانید به وب سایت فروشگاه ها و نمایندگی ها مراجعه کرده و با انواع کابل کواکسیال و قیمت جدیدترین مدل ها دست یابید.
نکته قابل توجه این است که در خرید اینترنتی طیف گسترده ای از مدل های متنوع کابل را برای بررسی در احتیار خواهید داشت. همچنین  کابل کواکسیال خرید از این طریق می تواند از اتلاف انرژی و زمان شما جلوگیری کند و به راحتی می توانید محصول را درب منزل دریافت کنید. با این حال در خرید از وب سایت می بایست در مورد کیفیت کابل خریده شده اطمینان حاصل کنید. بنابراین بهتر است از فروشگاه های اینترنتی که تخصص فروش اقلام صنعتی و به ویژه کالای الکتریکی و کابل را دارند اقدام به خرید نمایید.

خرید کابل کواکسیال

از انجا که در برخی مراکز فروش کابل کواکسیال باکیفیت پایین و گاها حتی نمونه های تقلبی از برندهای خوب را شاهد هستیم، الزامی است که در خرید کابل کواکسیال نکاتی را مد نظر قرار دهیم. در ذیل به برخی از مهمترین موارد اشاره می کنیم:

 1. استاندارد بودن از مهم ترین فاکتورهای خرید کابل کواکسیال متری است، بنابراین در وهله اول  کیفیت کابل را مورد توجه قرار دهید و به مقایسه ی قیمت آن بپردازید. از طرفی قیمت هر کالایی از کیفیت آن نیز تابعیت می کند و کابلی که از کیفیت خوبی برخوردار باشد دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. اما اطمینان از کالای خریداری شده موجب می گردد تا این قیمت به صورت منطقی پذیرفته شود.
 2.  به متریال استفاده شده در تولید کابل کواکسیال بسیار دقت کنید چرا که سیم کواکسیال با هادی  آلومینیومی، هادی آلومینیومی روکش شده با مس یا CCAM به دلیل اکسید شدن تخریب می شوند که این مساله منجر به اختلال و ضعیف شدن سیگنال و یا قطع شدن تصویر می گردد.
 3. بنابراین توصیه می کنیم از کابل های کواکسیال با هادی مسی استفاده کنید.
 4.  مورد بعدی نوع کاربری مد نظر شما از خرید کابل کواکسیال می باشد. همچنین در انتخاب نوع کابل کواکسیال برای کاربرد انتقال تصویر یا صدا فاصله تجهیزات از یکدیگر را نیز در نظر بگیرید.
 5. برای جلوگیری از تاثیرات میدان مغناطیسی ناشی از منبع تغذیه در کنار کابل کواکسیال بهتر از نوع کابل با شیلد دو لایه باشد.
 6.  اگر برای انتقال سیگنال در فواصل بالا از کابل کواکسیال استفاده می شود حتما کابل با هادی مسی انتخاب شود. البته قیمت کابل کواکسیال مسی نسبت به سایر جنس ها بیشتر است اما در انتقال سیگنال نیز بهتر عمل می کند.
 7. از مراکز معتبر خرید انجام دهید تا از کیفیت و استاندارد بودن کابل اطمینان خاطر داشته باشید. البته تمامی مراکز فروش کابل کواکسیال می بایست اقلامی که با الزامات استاندارد  JIS 3501 تطبیق دارند، ارائه دهند. سیم و کابل پینو تولیدکننده انواع کابل هایی مخابراتی مانند: کابل کواکسیال و شبکه و.. است. 

قیمت و خرید کابل کواکسیال - نید صنعت

جمع بندی

در این مقاله به طور کلی کابل کواکسیال را مورد بررسی قرار دادیم و همچنین عوامل موثر بر قیمت کابل کواکسیال را بررسی کردیم. در وب سایت ما انواع کابل مسی مخابراتی قابل مشاهده و خرید است. به عنوان کلام آخر توصیه می کنیم که هرگز کیفیت را قربانی هزینه ی کمتر نکنید. اگر چه کابل کواکسیال قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع کابل دارد اما دارای طول عمر مفید بیشتری بوده و به دلیل پهنای باند و سرعت خوبی که دارد میزان رضایت بیشتری را فراهم می کند. همچنین می توانید از نکاتی که برای خرید کابل هم محور بیان شد برای رضایت از خرید استفاده کنید و در بخش تماس با ما از راهنمایی مشاوران فروش ما نیز بهره مند شوید.

سوالات متداول

قیمت کابل کواکسیال چقدر است؟
 قیمت هر متر کابل کواکسیال با توجه به قیمت مواداولیه مورد استفاده در تولید، برند مد نظر و نوع کابل تعیین می گردد و یک مقدار ثابت برای تمام کابل ها نمی توان تعریف کرد.

قیمت کابل کواکسیال ایرانی چطور است؟
در ایران مراکز تولید کابل کواکسیال بر اساس استانداردهای جهانی فعالیت می کنند که  عرضه کننده انواع کابل مرغوب به بازار هستند. قیمت کابل کواکسیال ایرانی نسبت به نمونه های خارجی بهتر است و سازگاری بیشتری با نیازهای مشتریان ایرانی دارد.

قیمت نصب کابل کواکسیال با سایر کابل ها فرق می کند؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم؛ بله به دلیلی سختی نصب کابل های کواکسیال،  هزینه بیشتری جهت نصب آن متحمل خواهید شد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت کابل کواکسیال کدامند؟
عوامل مختلفی مانند نوع مواد اولیه استفاده شده، نوسان بازار، متراژ کابل درخواستی، نوع کابل تولیدی و شرکت تولید کننده آن در قیمت کابل موثر است.

کدام یک از کابل های کواکسیال قیمت بالاتری دارند؟
در بین کابل های کواکسیال آن دسته که از مس در تولیدشان استفاده شده است به دلیل قیمت بالای مس گران تر از سیم هایی با هادی آلومینیوم و غیره می باشند.

چطور می توانم قیمت کابل مورد نظر خود را بدست بیاورم؟
برای کسب اطلاع از قیمت کابل کواکسیال می توانید با مراجعه به فروشگاه ها یا نمایندگی ها با توجه به نوع کابل انتخابی خود قیمت هر متر از آن را بدست بیاورید. یا اینکه به وب سایت های فروش کابل مراجعه کنید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید