دسته بندی

کلمپ ارت | قیمت روز و خرید آنلاین انواع سایز کلمپ ارت

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

کلمپ ارت

اگر برای اولین بار است این کلمه را شنیده اید، باید بدانید که کلمپ به تنهایی ابزاری مهم و کاربردی در صنعت‌های مختلف است که برای ثابت کردن قطعه‌های مختلف در محل‌های متفاوت و نیز متصل کردن قطعاتی به یکدیگر استفاده می‌شود. هم چنین ارت سیمی است برای محافظت در مدار که رنگ آن سبز است و برای ایمنی سیم کشی‌ها از آن استفاده می‌شود. اما کلمپ ارت چیست؟ با ما همراه باشید.

خرید کلمپ ارت

 

کلمپ ارت چیست؟

کلمپ ارت ابزاری برای برق‌کشی و سیستم ارتینگ مکان و یا ساختمان است که اصطلاحاً به آن صاعقه گیر نیز می‌گویند. کلمپ ارت، قطعات سیم و یا تسمه‌هایی که در سیستم برق‌کشی و ارت وجود دارد را نگه می‌دارد و یا متصل می‌کند. کلمپ ارت این سیم‌ها را با فشار کافی و اندازه و در جای صحیح خود نگه می‌دارد و یا نقش اتصال دهندگی دارد.

کلمپ ارت مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

از آن جایی که کلمپ ارت ابزاری مهم در برق‌کشی و سیستم ارتینگ است، پس مهم است که ویژگی‌های لازم و کافی را برای بهترین کیفیت داشته باشد. اولین ویژگی کیفیت مواد مصرفی آن است، این که از مواد مناسب و با کیفیتی ساخته شده باشد. زیرا اگر کیفیت خوبی نداشته باشد، به جز تغییر شکلی که خواهد داشت، هدایت الکتریکی را به درستی انجام نخواهد داد. دومین ویژگی آن شکل صحیح و استفاده مواد به‌اندازه کافی در ساخت آن است. اگر شکل آن مناسب نباشد و یا مواد مصرفی آن به‌ اندازه نیاز نباشد، در سیستم ارتینگ باعث اختلال و خسارت می‌شود. سومین ویژگی آن شیوه صحیح در تولید آن است. گاهی به شیوه سنتی آن را تولید می‌کنند که باعث محکم نبودن آن می‌شود و انسجام کافی را برای نگه‌داشتن ندارد و جریان الکتریکی را نیز به‌خوبی هدایت نمی‌کند.

کلمپ ارت چه انواعی دارد؟

کلمپ ارت‌ها به طور کلی دو نوع هستند. کلمپ ارت‌های نگهدارنده و یا کلمپ ارت‌های اتصال دهنده. کلمپ ارت نگهدارنده که نقش آن مشخص است و سیم‌های هدایت کننده را نگه می‌دارد. اما کلمپ ارت‌های اتصال دهنده انواع مختلفی دارند. از جمله کلمپ ارت اتصال به ارت، اتصال به استراکچر، اتصال به دکل، اتصال به بتن، کلمپ اتصال سیم به تسمه و بسیار نوع دیگر که همگی جهت اتصال استفاده می‌شوند.

قیمت کلمپ ارت

 

جنس کلمپ ارت چیست؟

کلمپ ارت بسته به استفاده‌ای که از آن می‌شود و فشاری که قرار است تحمل کند، جنس‌های مختلفی دارد. ممکن است مسی، آهنی و یا برنجی باشد که معمولاً نیز جنس آن برنج است که اما کیفیت آن همان‌طور که گفته شد بسیار مهم است.

قیمت کلمپ ارت چقدر است؟

کلمپ ارت علاوه بر جنس‌های متفاوت، اندازه‌های متفاوتی نیز دارد، پس بسته به جنس و اندازه آن قیمت کلمپ ارت‌ها متفاوت است و ممکن است قیمت کوچک‌ترین آن با جنس معمولی از 15 هزار تومان شروع شود و بزرگ‌ترین آن با جنس خوب به 200 هزار تومان برسد.

انواع کلمپ ارت

 
   

کلمپ ارت را از کجا باید تهیه کرد؟

از آن جایی که کلمپ ارت یک نوع ابزار است، قطعاً از ابزار فروشی‌های مرتبط با برق می‌توانید آن را تهیه کنید. هم چنین سایت‌های معتبری برای فروش آنلاین این نوع ابزار وجود دارد که با دادن اطلاعاتی از جمله جنس و اندازه آن به شما، می‌توانید خرید راحت و مطمئنی داشته باشید.

سوالات متداول

قیمت کلمپ ارت چقدر است؟

بسته به جنس و اندازه آن قیمت کلمپ ارت ها متفاوت است.

جنس کلمپ ارت چیست؟

ممکن است مسی، آهنی و یا برنجی باشد که معمولاً نیز جنس آن برنج است.

کلمپ ارت چه انواعی دارد؟

کلمپ ارت‌ها به طور کلی دو نوع هستند، یا کلمپ ارت‌های نگهدارنده هستند و یا کلمپ ارت‌های اتصال دهنده می‌باشند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید