دسته بندی

کمان اره

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

کمان اره دستی

یکی از انواع اره‌های دستی «کمان اره» نام دارد. البته این اره خودش به انواع مختلفی دسته بندی می‌شود. از آن برای انجام کارهای سبکی و دستی مثل هرس کردن درخت، بریدن لوله‌های pvc و یا فلز با ضخامت کم استفاده می‌شود. این اره سبک و قابل حمل است و نیازی به برق یا باتری هم ندارد. دستگیره آن به گونه‌ای طراحی شده است تا به راحتی بتوانید با حرکت آن روی جسم موردنظر، روی آن برش بزنید.

خرید کمان اره دستی

 

مشخصات کمان اره

کمان اره شامل کمان اره مویی، آهن‌بر و دستی است. فرق آن‌ها در تیغه‌هایی است که برای این ابزار استفاده می‌شود. اگر بخواهید شاخه‌های کوچک یا متوسط درخت را هرس کنید، قطعا به چنین ابزاری نیاز پیدا می‌کنید. برای آن دسته‌ای قورباغه‌ای درنظر گرفته شده است که به سمت تیغه منتهی می‌شود.

از نظر ابعاد و اندازه، همه کمان اره‌های موجود در بازار یکسان نیستند. برخی بزرگ و برای بریدن شاخه‌های متوسط و برخی کوچک‌ترند. به فراخور اندازه‌ای که دارند، کارکرد آن‌ها نیز با هم متفاوت می‌شود.

کاربرد کمان اره دستی چیست؟

اگر در حیاط خانه‌تان درخت دارید، برای برش زدن شاخه‌های اضافه به اره نیاز پیدا می‌کنید. همچنین زمانی که یک لوله پلی‌اتیلن را بخواهید برش بزنید، وجود اره کمان ضروری می‌شود. در چنین مواقعی استفاده از دستگاه‌های برقی کمی عجیب به نظر می‌رسد.

به طور کلی از کمان اره دستی می‌توان برای کارهای زیر استفاده کرد:

  • هرس کردن شاخه‌های متوسط یا کوچک درختان
  • جمع‌آوری هیزم
  • بریدن یک بوش قدیمی

چطور از کمان اره استفاده کنیم؟

از آنجایی که این اره نیازی به برق ندارد و دستگاه پیچیده‌ای هم نیست، کار کردن با آن بسیار ساده است. کافیست تیغه آن را روی جسم موردنظر قرار دهید. سپس آن را روی جسم محکم کرده و دسته را به صورت عقب و جلو حرکت دهید. قدرت این اره برای برش زدن به تیز بودن تیغه هم بستگی دارد.

زمان برش زدن کمان اره دستی روی سطح مورد نظر باید تیغه فقط روی یک خط حرکت کند. زمانی که شیار ایجاد شد، همان را تا انتها ادامه دهید تا برش ایجاد شود.

خرید ارهپ

 

نکاتی برای نگهداری کمان اره دستی

تیغه‌های قدیمی که در اثر اکسیداسیون کند شده‌اند، قدرت برش ندارند. بنابراین باید در محیط خشک نگهداری شوند. همچنین برای اینکه زمان حرکت دادن این اره روی چوب یا هر سطح دیگری، گیر نکند، آن را از چند ساعت قبل روغن‌کاری کنید. بعد از یک سال استفاده از تیغه اره، بهتر است آن را تعویض کنید تا با سرعت و دقت بیشتری سطح موردنظر شما را برش بزند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید