دسته بندی

کوپلینگ پنوماتیک

مشاهده فیلترها

کوپلینگ پنوماتیک

کوپلینگ‌های باد که با نام‌های کوپلینگ پنوماتیک یا کوپل کمپرسور  نیز شناخته می‌شوند یکی از انواع اتصالات پنوماتیکی هستند. کوپلینگ باد پنوماتیک برای اتصال سریع تجهیزات و ابزارهای بادی و انشعابات   به منبع هوای فشرده به کار می‌رود. به کمک کوپلینگ می‌توان ابزار مختلف را در حالی که تحت فشار قرار دارند به راحتی جدا کرد یا به اتصالات دیگر وصل نمود. این سیستم از دو بخش اتصال سریع یا همان مادگی و قسمت  تیپل یا  نر تشکیل شده است.  بخش مادگی روی شیلنگ یا منبع تأمین هوای فشرده و جزء نر بر روی ابزار یا تجهیز مصرف کننده باد نصب ‌می‌شودعلی رغم نصب آسان نر و مادگی کوپلینگ نیاز به دقت بالایی دارد. کوپلینگ مادگی پنوماتیک از طرف دنباله داخل شیلنگ نصب می‌شود وسپس از طریق بست محکم می‌شود و کوپلینگ نری پنوماتیک از سمت دیگر به تجهیزان وصل می‌شود.  

خرید کوپلینگ باد پنوماتیک

کوپلینگ باد پنوماتیک چه انواعی دارند؟

انواع مختلفی از کوپلینگ باد پنوماتیک وجود دارد که هر کدام بایموارد خاصی به کار می‌رود. به عنوان مثال  کوپلینگ یورو و اوریون از شناخته شده‌ترین موارد هستند. کوپلینگ‌های باد می‌توانند از مواد مختلفی از جمله فولاد، برنجی، استیل یا انواع آلیاژها تولید شوند. برخی از انواع کوپلینگ نیز قادر هستند تا دمای بالایی را تحمل کنند  که این دسته با عنوان کوپلینگ دما بالا شناخته می‌شوند. اورینگ و سیل اغلب انواع  کوپلینگ از NBR است که برای دمای بالا مناسب نیستند.

خرید کوپلینگ پنوماتیک

برای خرید کوپلینگ باد پنوماتیک دو پارامتر قطر داخلی و همچنین جریان هوا  از اهمیت بالایی برخوردار هستند. هر چه قطر داخلی که بر حسب میلی متر بیان می شود بیشتر باشد موجب  می‌ شود  تا ظرفیت هوا در سیستم بالاتر رود و هوای بیشتری وارد شده و اتلاف انرژی کمتر گردد. به همین دلیل در سیستم‌های پنوماتیک به منظور حمل و نقل هوا، شیلنگ و لوله‌هایی که قطر بیشتری دارند، توصیه می‌گردد. اما در بخش انتهایی که تجهیزات و اتصالات هوای فشرده شده به یکدیگر متصل می‌شوند اغلب لوله‌های باریک به کار می‌روند.

برای پیشگیری از هدر رفت هوای فشرده از اتصالات پنوماتیک با دریچه استفاده می‌شود. برای جلوگیری از مسدود شدن جریان هوا نیز در اتصالات نیمه دائمی کمتر از دریچه استفاده می‌شود. با این حال در صورت یکه لوله حاوی هوای فشرده باشد بایستی به درستی در هنگام جدا شدن نگه داشته شوند در غیر این صورت آسیب‌های جدی به وجود خواهد آمد.

قیمت کوپلینک پنوماتیک

قیمت کوپلینگ پنوماتیک

 با توجه به آنچه در مورد کوپلینگ باد پنوماتیک گفته شد کیفیت ساختت و جنس مواد تولیدی، نوع قطعه و البته برند تولیدی و وارداتی بودن، می تواند در قیمت نهایی موثر باشد. برای دریافت قیمت کوپلینگ باد پنوماتیک می‌توانید به صورت حضوری به مراکز مربوطه مراجعه نمایید. علاوه براین در سایت‌های فروش اینترنتی علاوه بر قیمت مشخصات قطعه نیز موجود است. سایت نید صنعت نیز با تمرکزی که بر روی کیفیت و نوآوری دارد یکی از مراجع معتبر برای دریافت لیست قیمت و خرید می باشد. لازم به ذکر است که به کیفیت و اصالت کالا توجه داشته باشید، چرا که قطعات نامناسب آسیب‌های جدی به سیستم وارد می‌کنند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید