برچسب

اینورتر جوشکاری آروا

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

عملیات جوشکاری برای اتصال قطعات فلزی یا غیرفلزی کارایی دارد. در این فرآیند قسمت مورد نظر اتصال به کمک ابزار در هم فرو می‌روند و یک سطح هموار ایجاد می‌کنند. روش‌های بسیار زیادی برای انجام این فرآیند در طول زمان ایجاد شد که انجام بعضی از آن‌ها به سختی صورت می‌گرفت. اما امروزه با به‌وجود آمدن اینورترهای جوشکاری، فرآیند جوش قطعات به راحتی و با سرعت بیشتر میسر شده‌است. شرکت‌های بسیاری مانند رونیکس، آروا، ادون، محک و... دستگاه‌های اینورتر جوشکاری متنوعی را طراحی و به بازار عرضه می‌کنند. اینورتر جوشکاری آروا یکی از بهترین و پرکاربردترین دستگاه‌های جوش اینورتر در ایران است که در صنایع و مراکز مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته انجام عملیات جوشکاری را در مدت زمان کوتاه‌تر و با کیفیت بالاتر امکان‌پذیر می‌سازند.

دستگاه جوش اینورتر آروا

دستگاه‌های اینورتر اروا، دستگاه‌های بسیار پرکاربردی هستند که برای حل مشکلات ناشی از دستگاه‌های جوش قدیمی تولید شده‌اند. این دستگاه‌ها مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین نسل دستگاه‌های جوش هستند که به دلیل بکارگیری تکنولوژی اینورتر در آن‌ها از کیفیت جوش بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. دستگاه‌های اینورتر در مقایسه با سایر دستگاه‌های جوش وزن سبک‌تری دارند و به دلیل قابلیت حمل آسان در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در اینورتر آروا امکان تنظیم مقدار جریان و ولتاژ به‌منظور سهولت استفاده کاربران وجود دارد. اینورهای جوشکاری در انواع دستگاه جوش الکترود، دستگاه جوش آرگون یا تیگ و دستگاه جوش CO2 یا میگ موجود هستند که هرکدام از آن‌ها برای مصارف گوناگونی کارآیی دارند. برخی از مدل‌های اینورتر جوش آروا قابلیت انجام کار هر سه نوع جوشکاری را دارا هستند و برخی دیگر این توانایی را ندارند.

به‌طور کلی تمامی تجهیزاتی که نام اینورتر بر روی آن‌ها قرار دارد، نوعی مبدل هستند. اینورتر جوشکاری آروا نیز درواقع یک مبدل است که جریان برق متناوب AC را به جریان مستقیم DC تبدیل می‌کند. این تجهیزات با دریافت جریان متناوب و افزایش فرکانس، آن را به جریان مستقیم تبدیل می‌نمایند. در دستگاه‌های اینورتر آروا برای تقویت و تثبیت ولتاژ، از ترازیستورهایی استفاده شده‌است و به‌جای فناوری رکتیفایر، فناوری سیلیکون به کار رفته است. در بیشتر دستگاه‌های جوش اینورتر آروا، ترانزسیتورها قطعه‌ای به‌نام IGBT هستند. این نوع از دستگاه‌های جوش در حین کار آلودگی صوتی ایجاد نکرده و در انجام عملیات جوشکاری برق کمتری را مصرف می‌کنند.

انواع اینورتر جوشکاری آروا

35 نوع متفاوت از دستگاه‌های جوش اینورتر در سبد محصولات شرکت آروا وجود دارد. این دستگاه‌های جوش اینورتر با توجه به میزان آمپری که دارند برای مصارف مختلف صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تمامی دستگاه‌های اینورتر آروا از بهترین تکنولوژی روز بهره می‌برند و بدنه آن‌ها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. این دستگاه‌ها از لحاظ عایق‌بندی حرارتی سیم‌پیچ از کلاس F هستند؛ به این معنی که دستگاه دارای تحمل حرارتی 155 درجه سانتی‌گراد است. سیستم IGBT به‌کار رفته در اینورترهای جوشکاری آروت موجب عبور جریان بیشتر در دستگاه شده که نیاز به تعداد کمتری از ترانزیستورها را ایجاد می‌کند. برخی از بهترین مدل اینورتر اروا عبارتند از:

  • دستگاه جوشکاری اینورتر 200 مگا آروا مدل 2170
  • اینورتر جوشکاری ARC 200 TURBO آروا مدل 2103
  • دستگاه جوش اینورتر 200 آمپر سه برد آروا مدل 2111
  • اینورتر جوشکاری 220 سلولوزی آروا مدل 2161
  • دستگاه جوش اینورتر جوشکاری 315 آمپر آروا مدل 2119
  • اینورتر جوشکاری 215 آمپر ARC آروا مدل 2101

لوازم جانبی دستگاه جوش اینورتر آروا

دستگاه‌های اینورتر آروا همراه با لوازم و تجهیزات مورد نیاز جوشکاری در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. انبر الکترودگیر و کابل رابط از مهم‌ترین لوازم جانبی اینورترهای جوشکاری هستند که انبر الکترودگیر برای نگه‌داشتن الکترودها در سایزهای مختلف به کار می‌رود و کابل رابط وظیفه انتقال جریان به انبر و سپس الکترود را برعهده دارد. جنس کابل و انبر مورد استفاده در جوشکاری در کیفیت جوش بسیار مؤثر است.