برچسب

دستگاه جوش جوشا

مشاهده فیلترها
 1. دستگاه جوش جوشا

در حال حاضر صنعت، ساخت و ساز، تولید و ... گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است. پس تمامی افراد با واژه جوشکاری و یا دستگاه جوش آشنایی دارند. برخی از افراد نیز در فعالیت‌های خود از این سیستم‌ها استفاده کرده‌اند. فرایند جوشکاری، تنها به اتصال فلزات ارتباط پیدا نکرده و امروزه انواع مختلف سرامیک‌ها، کامپوزیت و ... را نیز با استفاده از دستگاه‌های جوش به یکدیگر متصل می‌سازند. با این اوصاف می‌توان گفت دستگاه جوش جوشا یکی از پرکاربردترین تجهیزات برقی به شمار می‌رود که بسیاری از افراد در کسب و کارهای مختلف به آن نیاز پیدا می‌کنند.

در حال حاضر شرکت‌های تولید کننده بسیار زیادی به طراحی و ساخت انواع مختلف دستگاه‌های جوش اشتغال داشته و این محصولات را با کیفیت‌های مختلف و ویژگی‌ها و امکانات متعدد روانه بازار مصرف می‌نمایند.

در این مقاله به معرفی یکی از دستگاه‌های جوش پرکاربرد با عنوان دستگاه جوش جوشا یک دستگاه جوش ایرانی می باشد خواهیم پرداخت و برخی از کاربردها و مزایای این محصول را بیان خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال انتخاب و خرید دستگاه جوش مناسب هستید با ما همراه باشید .
 

دستگاه جوش جوش


دستگاه جوش جوشا چیست ؟

دستگاه جوش جوشا به یک وسیله برقی گفته می‌شود که می‌توانید از آن در فرآیند اتصال انواع مختلفی از مصالح فلزی و یا حتی غیر فلزی استفاده کنید. طی این فرایند دستگاه جوش جوشا قادر است جریان برق را به میله‌ای که الکترود نام گرفته است، اتصال دهد.

میله به کار رفته در این فرآیند از جنس آهک، سلولز، اکسید سدیم و ... به وجود آمده و می‌تواند میان اتصالات فلزی مد نظر شما ذوب شود. سپس فضاهای خالی را پر نموده و با سرعت سرد گردد تا اتصالی قدرتمند شکل بگیرد. این سیستم‌ها از انواع مختلفی برخوردار شده و از هر کدام می‌توانید در مصارف ویژه‌ای استفاده کرده و از مزایای خاص آن‌ها برخوردار شوید.

برای نمونه یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های جوش، دستگاه جوش اینورتر جوشا است. از این سیستم در فعالیت‌های صنعتی استفاده‌های فراوانی به عمل می‌آید. دستگاه جوش اینورتر جوشا این امکان و قابلیت را دارد که با جریان برق شهری AC و DC کار و فعالیت کند.

این سیستم با فناوری خاص و پیشرفته‌ای تولید شده و لذا از ابعاد و سایزهای کوچکتری نسبت به نوع قدیمی‌تر این تجهیزات برخوردار شده است .

موارد کاربرد دستگاه جوش جوشا

از دستگاه جوش جوشا می‌توانید به منظور ایجاد اتصالات مختلف در پروژه‌های متنوع ساخت و ساز استفاده کنید و یا این تجهیزات را در صنایع خودروسازی، کشتی سازی، ساخت مترو و قطارهای ریلی به کار گیرید.

صنایع شیمیایی و هواپیما سازی‌ها و .. از دیگر موارد مصرف و کاربردهای دستگاه جوش جوشا هستند. در صنایع از روش‌های مختلف جوشکاری استفاده شده و به جوشکاری با دستگاه جوش الکترود دستی، دستگاه جوش زیر پودری، دستگاه جوش با سیم و ... اقدام می‌گردد.
دستگاه جوش جوشا 202 یکی از محصولات پر کاربرد در کارهای ساختمانی و درب پنجرهف میز و صندلی سازی و اداره گاز و پتروشیمی می باشد.

مزایای استفاده از دستگاه جوش اینورتر جوشا

یکی از مهمترین عواملی که باعث کاربردهای وسیع دستگاه جوش اینورتر جوشا شده مزایا و ویژگی‌های مثبت این سیستم‌ها است. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

 •  سایز کوچک دستگاه 
  برای اینکه یک دستگاه جوش اینورتر جوشا بتواند جریان برق AC را به جریان برق DC تبدیل کند، فناوری خاصی در فرایند طراحی و تولید آن به کار گرفته شده است. با وجود این فناوری سایز و ابعاد این سیستم‌ها نیز کوچکتر شده و لذا این امکان را دارید که از آن‌ها در موقعیت‌ها و مکان‌های گوناگونی استفاده کنید .
   
 • دستگاه جوش جوشا به گونه‌ای طراحی و تولید شده که شما می‌توانید با استفاده از آن به کنترل و مدیریت مقدار دقیق جریان برق دست بزنید. امکان کنترل جریان برق به این سیستم‌ها نوعی انعطاف پذیری ویژه ارائه خواهد داد.

 

 • سیستم‌هایی انعطاف پذیر با کیفیت خروجی نهایی بالا 

 

طراحان و سازندگان دستگاه جوش جوشا سعی خود را به کار گرفته‌اند تا میزان قطعی‌های این سیستم در حین کار کردن را به حداقل ممکن و یا صفر کاهش دهند. پس با استفاده از این سیستم‌ها مشکلی در خروجی کار خود نخواهید داشت .

 • صرفه جویی در مصرف انرژی

  با وجود تاکید و تمرکز ویژه بر میزان مصرف انرژی و لزوم صرفه جویی در آن شاید بتوان یکی از مهمترین مزایا و ویژگی‌های مثبت دستگاه جوش جوشا را کاهش میزان انرژی مصرفی به شمار آورد.

  همان‌طور که می‌دانید دستگاه‌های مختلف جوشکاری با توان تولیدی متفاوتی طراحی و تولید شده‌اند. میزان توان تولیدی این سیستم‌ها با میزان مصرف انرژی آن‌ها در ارتباط مستقیم قرار گرفته و با در نظر گرفتن آن، مورد محاسبه و ارزیابی قرار می‌گیرد.

  به این ترتیب توان دستگاه‌های جوشکاری جوشا به نسبت میزان برقی که مورد استفاده قرار می‌دهند چیزی برابر با ۸۰ تا ۹۰ درصد است. بنابراین اگر این محصولات را در مصارف خود مورد استفاده قرار دهید نقش موثری در کاهش مصرف انرژی و هزینه‌هایتان خواهید داشت .

 • سرعت بالای کار
  دستگاه جوش جوشا با تکنولوژی ویژه‌ای ساخته شده است. نوع فناوری به کار رفته در تولید این محصول سبب شده تا شما بتوانید فرآیندهای جوشکاری مد نظر خود را با سرعتی بسیار بالا انجام دهید.

   
 • برخی از دستگاه‌های جوش به نحوی طراحی و تولید شده‌اند که در هنگام کار با آن‌ها و در مواجه شدن با نوسانات ولتاژ و جریان برق، قطعی بسیار زیادی را تجربه خواهید کرد. در واقع وجود نوسانات ولتاژ و جریان‌های زیاد سبب می‌شود که این سیستم‌ها به طور مداوم قطع شوند.
 • عدم قطعی دستگاه
   
 • بازدهی بسیار بالا
  استفاده از دستگاه­های جوش جوشا به شما کمک می‌کند تا در طولانی‌ مدت بازدهی بسیار بالایی را شاهد باشید. چرا که این سیستم‌ها به کاهش هزینه‌های برق شما کمک رسانده و کیفیت خروجی کارهایتان را نیز افزایش می‌دهند.
   

قیمت اینورتر و دستگاه جوش جوشا

هزینه‌های نگهداری از دستگاه جوش جوشا بسیار پایین بوده و قیمت آن‌ نیز نسبت به توانایی‌ها و قابلیت‌هایی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه در نظر گرفته شده است. قیمت اینورتر جوشا بنا بر نوسانات بازار قابل تغییر است برای اطلاع  دقیق از قیمت دستگاه جوش اینورتر جوشا و دستگاه جوش محک برند خوب ایرانی می باشد به سایت نید صنعت مراجعه نمایید.
بنابراین پیش از انتخاب و خرید دستگاه جوش مناسب باید با بهترین این محصولات آشنایی کافی داشته باشید و ویژگی‌های آن‌ها را بدانید تا کیفیت و کارایی قابل قبولی را تجربه کنید.