برچسب

قیمت دستگاه جوش رونیکس

دستگاه جوش رونیکس

دستگاه جوش تجهیزی ضروری برای جوش دادن و اتصال آهن، آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ است که تنوع گسترده‌ای دارد. این دستگاه کاربردی می‌تواند به صورت لیزری، شیمیایی یا الکتریکی باشد که با توجه به کارایی و نوع مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرآیند ساخت این دستگاه‌ها در طول زمان و با پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیاری داشته‌ که موجب افزایش بازدهی، سهولت و ایمنی در کار با آن‌ها گردیده‌است. شرکت رونیکس یکی از برترین تولیدکننده‌های انواع ابزارهای برقی، شارژی، دستی و جوشکاری است که محصولات خود را براساس دانش و تکنولوژی روز تولید و عرضه می‌کند. انواع دستگاه جوش رونیکس اغلب دارای ابعاد مناسب و وزن کم هستند که این امر امکان جابه‌جایی آن‌ها را ساده‌تر کرده‌است. انواع موتور جوش رونیکس قیمت و کیفیت قابل قبولی دارند به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع دستگاه جوش رونیکس

دستگاه‌های جوش رونیکس در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که هرکدام از آن‌ها با توجه به کاربردی که دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از سیستم HOT START در برخی از این مدل‌ها موجب افزایش کیفیت دستگاه جوش رونیکس و جلوگیری از اثرات منفی نوسانات برق بر روی اینورترها شده‌است. اینورتر رونیکس قیمت مطلوبی دارد و نظر کاربران بسیاری را به خود جلب کرده‌است. نید صنعت دارای انواع دستگاه جوش آرگون در مدل مختلف می باشد.در زیر به معرفی انواع موتور جوش رونیکس می‌پردازیم:

ترانس جوش رونیکس

ترانس جوش رونیکس یکی از ساده‌ترین انواع دستگاه‌های جوش است که با استفاده از ترانسفورماتور کاهنده عملیات جوشکاری را انجام می‌دهد. در این دستگاه‌ها میزان ولتاژ در حدود 10 تا 50 ولت و شدت جریان در حدود 50 تا 400 آمپر بوده که مقدار بهینه آن برای انجام عملیات در سطوح مختلف، متفاوت است. توجه داشته باشید که استفاده از ولتاژ پایین در دستگاه‌های جوشکاری سبب کاهش خطر برق‌گرفتگی کاربر و حفظ ایمنی او می‌گردد. ساختار این دستگاه به‌گونه‌ای است که از دو سیم‌پیچ اولیه و ثانویه تشکیل شده‌است. پس از اتصال دستگاه به جریان برق شهری، این جریان به سیم‌پیچ اولیه شده و سبب ایجاد یک میدان مغناطیسی در سیم‌پیچ ثانویه می‌شود؛ به این ترتیب، کنترل شدت جریان و ولتاژ امکان‌پذیر می‌گردد. یکی از بارزترین مزایای کار با این نوع از دستگاه جوش رونیکس قابلیت استفاده مداوم و طولانی مدت از آن بدون هیچ‌گونه آسیبی است.

دستگاه جوش رونیکس رکتیفایر

دستگاه جوشکاری رونیکس رکتیفایر شکل تکامل یافته ترانس جوشکاری است که یک سیستم یکسو کننده جریان الکتریسیته به آن اضافه شده‌است. قیمت رکتیفایر رونیکس در مقایسه با قیمت ترانس جوش رونیکس بالاتر بوده و از کیفیت جوش مطلوبی برخوردار است. از این دستگاه می‌توان در پروژه‌های سنگین و صنعتی بهره برد و مزیت عمده آن استفاده از دستگاه حتی در صورت عدم دسترسی به برق شهری است.

ژنراتور یا دینام جوش رونیکس

در ژنراتور یا دینام جوش از دینام به منظور ایجاد جریان الکتریکی مستقیم استفاده می‌گردد. در این دستگاه‌ها کیفیت جوش بسیار بالاتر از دستگاه‌های قدیمی است، اما در مقابل از آلودگی صوتی و هزینه‌های زیاد تعمیر و نگهداری نیز برخوردار است. این امر موجب محدودیت استفاده از دینام جوش شده و برای محیط‌های کاربری بسیاری مناسب نیست. برخی از این دستگاه‌ها ژنراتورهای احتراقی هستند که با استفاده از سوخت‌هایی از قبیل بنزین و گازوئیل کار می‌کنند. برای بازدید بیشتر از سایر موتور برق ها در برند های معتبر دیگر همچون موتور برق هیوندای به سایت نید صنعت مراجعه نمایید

موتور جوش یا اینورتر جوشکاری رونیکس

اینورتر جوش رونیکس از کاربردی‌ترین و پیشرفته‌ترین نسل دستگاه‌های جوش است که به سبب ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود سبب کاهش هزینه‌ها و آسان شدن عملیات جوشکاری می‌گردد. وجود اینورتر در این موتور جوش رونیکس موجب قوی‌تر شدن چند برابری جریان برق شده و می‌تواند شدت جریان بالای مورد نیاز دستگاه را تامین کند. اینورتر جوشکاری رونیکس با استفاده از یک سوئیچ حالت جامد و یک سری رکتیفایر به تبدیل جریان متناوب AC به جریان DC می‌پردازد. به کمک نرم‌افزار کامپیوتری موجود در اینورتر رونیکس می‌توان با توجه به نیاز به مقادیر مختلفی از شدت جریان و ولتاژ جهت جوشکاری سطوح متفاوت، به راحتی این مقادیر را کنترل کرد.

امروزه استفاده از تکنولوژی‌های جدید در ساخت اینورترهای جوشکاری موجب کاهش هزینه‌ها و قیمت اینورتر رونیکس و مقرون به‌صرفه‌تر شدن آن گردیده‌است. یکی از مزایای دستگاه جوش اینورتر رونیکس، استفاده از آن با برق شهری و عدم الزام به استفاده از برق صنعتی و سه‌فاز است. مینی اینورتر رونیکس از وزن کم و ابعاد مناسبی برخوردار است که امکان حمل و جابه‌جایی آن را آسان می‌سازد. در این دستگاه‌ها از تکنولوژی IGBT استفاده شده‌است که موجب افزایش کیفیت جوشکاری می‌شود. در طراحی انواع رونیکس اینورتر سری تاپ لاین، برترین فناوری‌های روز دنیا به کار رفته‌است تا بهترین دستگاه جوش رونیکس با عملکردی فوق‌العاده روانه بازار شود.