برچسب

دستگاه جوش هیوندای

شرکت هیوندای یکی از برترین برندهای جهانی در زمینه تولید ابزارآلات و تجهیزات صنعتی از جمله دستگاه‌های جوشکاری است. دستگاه جوش هیوندای از مواد اولیه بسیار باکیفیت ساخته می‌شود و در برابر آسیب‌های محیطی بسیار مقاوم است. این دستگاه‌ در مدل‌های گوناگونی تولید می‌شود و برای کارهای سبک و کوچک مانند جوشکاری درب و پنجره گرفته تا برای جوشکاری‌های عظیم مانند جوشکاری صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کابل‌های به‌کار رفته در دستگاه‌های جوش هیوندای به‌گونه‌ای هستند که در استفاده‌های طولانی مدت ذوب نمی‌شوند و در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند. دستگاه‌های جوش اینورتر هیوندای از محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران برخوردار هستند که با بهره‌گیری از تکنولوژی اینورتر، کیفیت بسیار بالای جوش نهایی را فراهم می‌آورند.

دستگاه جوش اینورتر هیوندای

اینورترهای جوشکاری پیشرفته‌ترین و جدیدترین نسل دستگاه‌های جوش هستند که با استفاده از منبع تغذیه برق شهری جریان بالای مورد نیاز برای جوشکاری را فراهم می‌کنند. با استفاده از تکنولوژی‌های جدید در تولید اینورتر جوشکاری هیوندای، ساخت این دستگاه‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر شده و هزینه خرید آن‌ها کاهش یافته‌است. مهم‌ترین مزیت اینورترهای جوشکاری عدم نیاز به برق سه‌فاز و صنعتی است. این دستگاه‌ها به راحتی و با استفاده از برق شهری قابل استفاده هستند. در اینورترهای جوشکاری از تکنولوژی‌های ماسفت و IGBT استفاده شده‌است که این امر کیفیت جوش بالایی را به ارمغان می‌آورد. موتور جوش هیوندا اینورتر کیفیت جوش بسیار خوبی را فراهم می‌کند و در مقایسه با دستگاه‌های جوش قدیمی که از وزن بالایی برخوردار بودند، به دلیل وزن کم و ابعاد مناسب حمل و نقل آسانی دارند. قیمت اینورتر هیوندای با توجه به تکنولوژی به‌کار رفته در آن متغیر است.

انواع دستگاه جوش هیوندای اینورتر

برای انجام جوشکاری بر روی قطعات مختلف باید از دستگاه جوش متناسب با ویژگی‌های آن قطعه استفاده کرد. اینورترها در دستگاه‌های مختلفی کاربرد دارند و به روش‌های جوشکاری تیگ، جوشکاری میگ و اینورتر جوشکاری الکترود انجام می‌شود. در ادامه به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم:

اینورتر جوش تیگ

برای جوشکاری قطعاتی از جنس فولادهای پرآلیاژ و پرکربن، آلومینیوم، مس، منیزیم و برخی فلزات دیگر بهترین جوشکاری روش تیگ است. جوشکاری به روش تیگ یکی از تخصصی‌ترین روش‌های جوش است که در آن از گاز آرگون که یک گاز خنثی است، استفاده می‌شود. استفاده از گاز آرگون در این روش، در محل جوش و حوضچه مذاب از نفوذ اکسیژن به محل جوش جلوگیری می‌کند و کیفیت بالای جوش را فراهم می‌آورد. دستگاه‌های اینورتر تیگ در دو نوع AC و DC موجود هستند که برای جوشکاری فلزاتی مانند منیزیم و آلومینیوم از نوع AC و کلیه فلزات دیگر از اینورتر تیگ DC استفاده می‌شود.

اینورتر جوش میگ

اینورتر میگ یا CO2 یکی دیگر از روش‌های مرسوم جوشکاری است که در آن از گاز CO2 همانند گاز آرگون در روش تیگ، استفاده می‌شود. استفاده از این گاز در جوشکاری از ورود اکسیژن به محل جوش جلوگیری می‌کند. از مزایای جوشکاری به این روش می‌توان به سرعت بالای جوشکاری و نداشتن سرباره در جوش اشاره کرد. استفاده از دستگاه جوش هیوندای اینورتر میگ با توجه به مزایای بسیاری که دارد، در مواردی که به مقاومت جوش بالا نیاز باشد، مناسب نیست.

اینورتر جوشکاری الکترود

آهن یکی از پرکاربردترین فلزها در صنایع مختلف است که اگر با عناصر دیگر نیز ترکیب شود، کاربردهای وسیع‌تری را ایجاد می‌کند. آلیاژهای آهنی که با عنوان فولاد شناخته می‌شوند، قابلیت جوش‌پذیری بسیار بالایی دارند. یکی از بهترین روش‌های جوش این فلزات استفاده از اینورتر جوشکاری الکترود است. بر روی الکترودهای اینورتر جوشکاری لایه‌ای وجود دارد که مانع رسیدن اکسیژن به حوضچه مذاب و محل جوش می‌شود و در نتیجه کیفیت جوشکاری در سطح بالایی باقی می‌ماند.

راهنمای خرید دستگاه جوش هیوندای

انتخاب یک دستگاه جوش متناسب با نیاز کار چندان آسانی نیست. توجه داشته باشید که ماندگاری و کیفیت جوش قطعات علاوه‌بر تجربه و مهارت جوشکار به کیفیت ابزار کار نیز وابسته است. اگر به فکر خرید یک دستگاه جوش هستید، بهتر است که فاکتورهای زیر را مورد توجه قرار دهید: