دسته بندی

ترانس برق خانگی

مشاهده فیلترها

ترانس برق خانگی

ترانس برق انواع مختلفی دارد و علاوه‌بر مصارف در مقیاس صنعتی و کاربردهای گسترده، برای مصارف خانگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌طور کلی اگر با جریان برق سروکار داشته باشید، استفاده از ترانس برق برای حفاظت از دستگاه‌های الکترونیکی یک امر ضروری به حساب می‌آید. ترانس برق خانگی به هنگام نوسانات یا تداخل در برق شهری، به‌سرعت آن را تشخیص داده و به‌طور خودکار آن را رفع می‌نماید.

استابلایزر برق خانگی یا همان استابلایزر رله‌ای دستگاهی است که درصورت افت یا افزایش ولتاژ برق آن‌را برطرف می‌کند. طریقه کارکرد دستگاه استابلایزر خانگی به‌صورت دیجیتال است و به‌طور اتوماتیک به اصلاح تداخل در برق می‌پردازد. این دستگاه با جبران کردن نوسانات ولتاژ برق از وسایل برقی مهم در خانه مانند یخچال، فریزر، لباسشویی، کامپیوتر و دیگر لوازم برق با ارزش در خانه محافظت می‌کند.

خرید ترانس برق خانگی

انواع استابلایزر خانگی

استابلایزر مناسب خانه و پرکاربرد در چند مدل هستند که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم. قیمت استابلایزر با توجه به نوع کاربری و توان مصرفی دستگاه‌های الکترونیکی متفاوت است. دانستن خصوصیات انواع استابلایزر خانگی مهم است زیرا سلامت وسایل الکتریکی را تحت تاثیر قرار میدهند.

ترانس تقویت برق خانگی کل منزل

برای حفاظت از تمامی وسایل الکترونیکی موجود در خانه به‌جای استفاده از چند ترانس می‌توانید از یک استابلایزر خانگی دیواری به عنوان ترانس کلی که در زیر کنتور نصب می‌شود، استفاده کنید. این نوع از استابلایزر برای خانه، کلیه لوازم برقی خانه را پوشش می‌دهد و نوسات برق را اصلاح می‌کند. این ترانس باید به‌گونه‌ای انتخاب شود که بیشتر از توان کل لوازم مصرفی خانه باشد.

ترانس برق خانگی لوازم صوتی و تصویری

اغلب ترانس برق مورد استفاده برای حفاظت از لوازم صوتی و تصویری دارای چند پریز است که می‌توان هم‌زمان چند دستگاه را به آن متصل نمود. این مدل از چند دستگاه مانند کامپیوتر، تلویزیون و... محافظت می‌کند. ترانس برق کامپیوتر یکی از رایج‌ترین کاربردهای این تجهیز است.

ترانس برق یخچال

ترانس برق یخچال از انواع یخچال‎های معمولی تا سایدبای‌ساید در برابر نوسانات برق حفاظت می‌کند. این دستگاه در صورت کمتر یا بیشتر شدن ولتاژ مجاز آن را اصلاح کرده و به حالت نرمال باز می‌گرداند. بهتر است به‌جای استفاده از محافظ‌های معمولی برای حفاظت از وسایل برقی خود از استابلایزر استفاده کنید. توصیه می‌شود در صورت استفاده از ترانس برق خانگی قدیمی از ترانس‌های جدید و دیجیتال استفاده نمایید.

ترانس برق کولر گازی

از آن‎جایی که کولر گازی یکی از وسایل گران قیمت و پرمصرف در خانه است، خرید استابلایزر خانگی برای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از ترانس برای کولر گازی از ورود نوسانات به دستگاه جلوگیری کرده و مانع از آسیب دیدگی و خرابی آن می‌شود. این تجهیز نوسانات برق را رفع می‌کند و آن را در حالت نرمال قرار می‌دهد. ترانسی که برای کولر مورد استفاده قرار می‌گیرد در مقایسه با سایر ترانس‌های مورد استفاده دیگر لوازم برقی خانه از قدرت بالاتری برخوردار است. قیمت ترانس برق کولر گازی با توجه نوع آن متغییر می باشد. 

قیمت ترانس برق خانگی

مزیت استفاده از ترانس تقویت برق خانگی 

ترانس و یا استابلایزر برق ساختمان برای جبران نوسانات ولتاژ موجود در برق شهری استفاده می‌شوند و با کمک آن‌ها از آسیب به تجهیرات برقی جلوگیری می‌شود. می‌توان گفت مهم‌ترین مزیت استفاده از این دستگاه‌ها افزایش طول عمر تجهیزات برقی، افزایش راندمان کاری و جلوگری از آسیب به تجهیزات است. علاوه براین، استفاده از ترانس برق از تجهیزات الکتریکی در برابر برخورد صاعقه، افت ناگهانی ولتاژ، اتصال کوتاه و سایر مشکلات دیگر محافظت می‌کند.

کاهش هزینه برق

تجهیزات برقی برای کار با جریان متناوب سینوسی طراحی می‌شوند. از آن‌جایی که نوسانات بسیاری در برق شهری وجود دارد، جریان ورودی به تجهیزات دیگر یک جریان متناوب سینوسی کامل نیست. این امر موجب افزایش برق مصرفی تجهیزات برای کارایی مناسب و در نتیجه افزایش هزینه قبض برق می‌شود. ترانس برق با کنترل نوسان ولتاژ سبب می‌شود تا برق ورودی به تجهیزات به جریان سینوسی متناوت شباهت بیشتری داشته باشد و مصرف برق تجهیزات برقی معقول‌تر شود.

تثبیت برق شهری

برقی شهری دارای نوسانات بسیار زیادی است. به همین دلیل استفاده از ترانس و یا تثبیت کننده ولتاژ می‌تواند کارآیی و طول عمر تجهیزات برقی را افزایش دهد و از آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری نماید. تثبیت کننده ولتاژ برای کنترل کردن نوسانات برق شهری، مانع آسیب دیدن لوازم برقی می شوند. 

محافظت در برابر اتصال کوتاه

زمانی که برای سیستم الکترونیکی مشکلی پیش می آید مثلا قطعه ای خراب می شود احتمال اتصال کوتاه قطب های تغذیه می باشد که معروف به اتصال کوتاه یا short cirtcuit می باشد. درصورت بروز اتصال کوتاه، دستگاه بلافاصله خروجی را قطع می‌کند و از آسیب رسیدن به تجهیزات جلوگیری می‌کند.

نکاتی برای خرید ترانس برق خانگی

باوجود طیف وسیعی از لوازم برقی در خانه‌ها، خرید بهترین استابلایزر خانگی به یک امر ضروری تبدیل شده است. ترانس‌ها در هنگام نوسانات برق موجب بهبود عملکرد آن می‌شوند و از بروز مشکلات برای لوازم برقی خانگی جلوگیری می‌کنند. ازاین‌رو، انتخاب آن براساس نوع نیاز و کاربری از اهمیت بالایی برخوردار است.
در هنگام خرید ترانس برق برای لوازم برقی خانگی باید به جزئیات زیر توجه کنید. ظرفیت ترانسفورماتور باید با توجه به توان مصرفی دستگاه های الکتریکی منزل باشد. قبل از خرید نوع ترانسفورماتور باید تصمیم بگیرید که به کدام ترانسفورماتور (تک فاز یا سه فاز) احتیاج دارد.

  • بررسی ولتاژ ورودی و خروجی
  • تعداد فاز
  • میزان قدرت
  • کاربری ترانس
  • فرکانس

قیمت ترانس برق خانگی

دسته‌بندی ترانس‌ها

ترانس‌های برق در مدل‌های مختلفی وجود دارند و در امور متفاوتی مانند انتقال و مصرف انرژی الکتریکی و شبکه توزیع برق استفاده می‌شوند. به‌طور کلی ترانس‌ها براساس پارامترهایی مانند تعداد فاز، محدود ولتاژ، نوع هسته، محل نصب و آرایش سیم پیچی در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. ترانس ها را براساس نوع های گوناگون می توان تقسیم کرد. این نوعها شامل فرکانس، توان، جنس هسته، ساختار هسته و سیم پیچی،جنس عایق، کاربرد، تک فاز یا سه فاز، سطح ولتاژ و نوع خنک کنندگی می شوند. انواع ترانس ها براساس ویژگی آنها:

انواع ترانس براساس تعداد فاز

ترانس‌ها بر این اساس به دو نوع ترانس تک فاز و ترانس سه فاز تقسیم می‌شوند. ترانس‌های تک فاز از یک منبع برق با جریان متناوب AC استفاده می‌کنند و انرژی الکتریکی را از یک مدار به مدارهای دیگر انتقال می‌دهند. ترانس سه فاز از سه ترانس تک فاز تشکیل شده است که سیم پیچی اصلی آن به‌هم متصل شده و سیم پیچی ثانویه در پیکربندی منظمی قرار دارند. این ترانس‌ها در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند و عنوان ترانس صنعتی به آن‌ها اطلاق می‌شود. قیمت استابلایزر تک فاز خانگی در مقایسه با استابلایزر سه فاز پایین‌تر است.

انواع ترانس برطبق محدوده ولتاژ

به‌طور کلی ترانس‌ها براساس محدوده ولتاژ به دو نوع کاربری کاهنده و افزاینده  تقسیم می‌شوند. ترانس کاهنده برای تبدیل منبع تغذیه با ولتاژ بالا به خروجی با ولتاژ پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ترانس افزاینده ولتاژ خروجی بیشتر از ولتاژ ورودی است و بین ژنراتور و شبکه برق استفاده می‌شود.

ترانس‌ها براساس نوع هسته

 در ترانس‌ها با هسته هوا، اتصال شار در بین سیم پیچ اولیه و ثانویه از طریق هوا برقرار می‌شود. در ترانس‌ها با هسته آهنی سیم پیچ‌ها بر روی صفحات آهنی متعددی پیچیده می‌شوند که  بر روی هم قرار دارند. در این حالت یک مسیر اتصال قدرتمند برای تولید شار ایجاد می‌شود.

انواع ترانس براساس محل نصب

 نوع کاربری ترانس‌ها براساس مصارف خانگی و صنعتی متفاوت است که این امر سبب تفاوت در نصب آن‌ها نیز می‌شود. به‌طور کلی ترانس برق با توجه به محل نصب در دسته‌های ترانس قدرت، ترانس حفاظتی، ترانس اندازه‌گیری و ترانس توزیع قرار می‌گیرد.

  • برای استفاده در ولتاژهای بالا، ترانس قدرت مناسب است. این نوع از ترانس‌ها در ایستگاه‌های تولید برق مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • ترانس حفاظتی برای نگهداری و محافظت از قطعات برقی طراحی و تولید می‌شود. ترانس محافظ در مدارها از اجزا در برابر نوسانات ولتاژ محافظت می‌کند.
  • ترانس‌های اندازه‌گیری برای اندازه‌گیری و طبقه‌بندی جریان، ولتاژ و قدرت مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • در خطوط توزیع برای مصارف خانگی از ترانس توزیع استفاده می‌شود. این ترانس‌ها برای انتقال ولتاژ پایین استفاده می‌شوند و نصب آن‌ها به آسانی قابل انجام است. ترانس‌های توزیع تلفات مغناطیسی بسیار کمی دارند.

قیمت ترانس برق خانگی با توجه به برندهای معتبر بازار

ترانس‌های خانگی در مقایسه با محافظ‌ها قدرت حفاظت بیشتری دارند. از این‌رو، استفاده از ترانس برق خانگی برای محافظت از دستگاه‌های الکتریکی یک امر ضروری است. قیمت ترانس تثبیت کننده برق خانگی با توجه به پارامترهایی مانند شرکت سازنده، سطح ولتاژ خروجی و... متغیر است. به‌طور کلی قیمت استابلایزر خانگی با توجه به کارآیی آن ارزش صرف هزینه را دارد و از برخی از هزینه‌های جانبی مانند هزینه برق و تعمیر دستگاه‌های برقی در اثر نوسانات ولتاژ جلوگیری می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت انواع ترانس برق خانگی و استعلام قیمت ترانس برق خانگی قدیمی و اطلاع از برند های معتبر از جمله : استابلایزر فاراتل، استابلایزر امگا، استابلایزر دلتا، استابلایزر سارا، استابلایزر پرنیک  از طریق وبسایت فروشگاه آنلاین نید صنعت اقدام کنید و یا با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل نمایید. 

استابلایزر خانگی را چگونه نصب کنیم

برای نصب استابلایزر خانگی بهتر است به متخصص آن مراجعه و از آن کمک بگیریم و یا از دفترچه راهنمای آن استفاده کنیم. به محل نصب استابلایزر نیز باید توجه کنید محل نصب آن باید بدور از گرما و نور مستقیم خورشید ،گرد و غبار باشد و هوا نیز جریان داشته باشد.از گذاشتن وسایل و تجهیزات سنگین روی دستگاه استابلایزر اکیدا خودداری کنید  استابلایزر ها به دو صورت رومیزی و دیواری هستند. رومیزی ها برای یخچال تلوزیون استفاده می شود نصب آن ساده تر است یک دو شاخه که به پریز (برق شهری ) وصل می شود و دارای چند پریز برای انتقال جریان به مصرف کننده است باقی استابلایزر ها هم دارای برق ورودی و خروجی آنها مشخص شده است برای اطلاعات بیشتر جهت  نصب به این صفحه مراجعه نمایید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید