دسته بندی

سیم برق مفتولی | خرید سیم مفتول خشک با بهترین قیمت

کالاهای موجود
مشاهده فیلترها

سیم برق مفتول یکی از محصولات مهمی است که با توجه به کاربرد وسیع آن در بخش‌های مختلف صنعتی، ساختمان‌سازی و غیره باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. زیرا هرگونه اخلال در تولید استاندارد این محصول می‌تواند حوادث خطرناکی را هم در زمینه سلامت و جان اشخاص و نیز در ابعاد مالی به همراه داشته باشد. همان طور که کیفیت سیم برق مفتولی از اهمیت زیادی برخوردار است به همان اندازه قیمت خرید آن نیز برای مشتریان به خصوص آن دسته از مصرف‌کنندگانی که از سیم برق مفتولی به مقادیر زیاد خریداری می‌کنند بحث مهمی تلقی می‌شود. در واقع قیمت خرید سیم برق مفتولی یکی از مواردی است که در انتخاب مشتریان تاثیر به سزایی دارد.

در این مقاله به بحث مهم خرید سیم مفتولی، قیمت و فروش سیم برق مفتولی پرداخته خواهد شد پس لطفا با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب

سیم ‌برق مفتول چیست؟

8 نکته طلایی در مورد خرید سیم برق مفتولی

فروش سیم برق مفتولی با کیفیت عالی

قیمت سیم برق مفتولی

نتیجه‌گیری

 

سیم ‌برق مفتول چیست؟

منظور از سیم مفتول خشک، سیمی است که از لحاظ فیزیکی انعطاف‌پذیری ناچیزی دارد. خشک بودن این نوع سیم مفتول به استفاده از هادی مسی باز‌می‌گردد که تا حد زیادی انعظاف سیم مفتول را در مقایسه با سیم افشان کاهش می‌دهد. همین ویژگی سیم خشک باعث شده است تا از آن بیشتر در سیم‌کشی‌های داخل تابلو و دستگاه‌های مختلف استفاده شود. این نوع سیم برای تعبیه در لوله‌های خرطومی شکل نیز کاربرد دارد. توجه داشته باشید کابل برق مفتولی نیز از بهم پیوستن این نوع سیم تشکیل می‌شود که جهت خرید کابل برق مفتولی باید به صفحه آن مراجعه کنید.

 پوشش خارجی سیم برق مفتولی خشک، معمولأ از جنس پی وی سی و پلیمر بوده و در رنگ‌های مختلف نیز به فروش می‌رسند. در مواردی از پوشش گالوانیزه هم در تولید این نوع سیم استفاده می‌شود. سیم مفتول خشک را می‌توان در دسته سیم‌های تک‌رشته‌ای قرار داد که از مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت و شرایط آب و هوایی مرطوب برخوردار است. به سیم برق مفتول خشک، به این دلیل که برای سیم‌کشی در زیر زمین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد به آن کابل زمینی هم گفته می‌شود. همچنین در استانداردهای مربوط به ساخت سیم برق مفتولی، به سیم برق مفتول خشک، NYRE گفته می‌شود.

از مزایای خرید سیم مفتول خشک، قیمت پایین‌تر آن در مقایسه با سایر سیم‌ها و آسانی نصب آن در مناطق مختلف است. در واقع سیم مفتول خشک را بدون این که نیازی به استفاده از روش‌های پیچیده و زمان‌بر سیم‌کشی باشد می‌توان در کم‌ترین زمان ممکن مورد استفاده قرار داد. همچنین سیم مفتول خشک، وزن زیادی ندارد و همین ویژگی باعث شده است تا برای تولید محصولات نوین که در آن کاهش وزن یکی از اولویت‌ها به حساب می‌آید به انتخاب‌های اول مشتریان تبدیل شود.

خرید سیم مفتولی

سیم مفتولی دو رشته چیست؟

سیم مفتولی دو رشته به آن دسته از سیم‌هایی گفته می‌شود که با داشتن دو سر مثبت و منفی و با قطر 0.5 در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. سیم دو رشته در مواردی مانند نصب بلندگو، سیم‌کشی ماشین، سیم‌کشی ساختمان و اتصال وسایل صوتی کاربرد دارد. سیم مفتولی دو رشته با عناوین سیم اسپیکر یا سیم برق دو رشته‌ای نیز شناخته می‌شود. عایق ان از جنس پلاستیک بوده و قطری در حدود 2 میلی‌متر دارد. جالب است بدانید که در سیم مفتولی دو رشته، به دلیل پیش‌بینی دو سر برای آن از دو نوع فلز مختلف نیز استفاده می‌شود. در قطب مثبت آن مس و در قطب منفی، آلومینیوم به عنوان رسانای برق مورد استفاده قرار می‌گیرند.  فلزی که در سیم مفتولی دو رشته مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار با کیفیت بوده به همین دلیل برای سیم‌هایی که قرار است در مدت زمان طولانی در مکانی تعبیه شوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سیم مفتولی دو رشته چیست

8 نکته طلایی در مورد خرید سیم برق مفتولی

در زمان خرید سیم برق مفتول لازم است به نکات زیر دقت داشته باشید تا خرید تان متناسب با نیاز و موقعیت مکانی تعبیه سیم باشد:

  1. در نظر گرفتن مساحت مکانی که قرار است با استفاده از سیم مفتول، جریان برق را انتقال بدهید.
  2. آشنایی با استانداردهای ملی و بین‌المللی در رابطه با تولید انواع سیم برق مفتول. لازم به ذکر است که هر نوع سیم برق مفتولی استانداردهای خاص خود را دارد که مشتری در زمان خرید باید به آن دقت داشته باشد.
  3. حتما در مورد جنس هادی به کار گرفته شده در داخل سیم مفتول از فروشنده سوال کنید چون همان طور که گفته شد هادی از جنس مس در مقایسه با سایر فلزها مانند آلومینیوم و قلع، از مقاومت بیشتری برخوردار است.
  4. قطر زیاد عایق دلیل بر کیفیت بالاتر محصول نیست. بنابراین با مشاهده سیم‌های ضخیم تصور نکنید محصول بهتری را خریداری می‌کنید. جه بسا که قطر زیاد عایق در افزایش وزن نهایی محصول نیز تاثیرگذار باشد.
  5. در زمان خرید از فروشنده درخواست کنید تا نمونه سیم مفتول بریده شده را به شما نشان بدهد. اگر هادی در بخش مرکزی سیم قرار گرفته باشد این نشان از کیفیت محصول دارد.
  6. اگر نسبت به سیم مفتول و ویژگی‌های آن آگاهی ندارید در زمان خرید، شخصی را که متخصص است به همراه خود به فروشگاه ببرید.
  7. در زمان خرید سیم مفتولی به سالم بودن و یکنواختی پوشش خارجی آن توجه داشته باشید.
  8.  برندهای معتبر و شناخته شده را برای خرید سیم مفتول انتخاب کنید.

فروش سیم برق مفتولی با کیفیت عالی

با توجه به تقاضای زیاد فعالان در عرصه صنعت، ساختمان سازی و غیره برای استفاده از سیم برق مفتولی، این محصول در کارخانه‌جات داخلی و با برندهای مختلف به فروش می‌رسند. محصولی که در داخل کشور به عنوان سیم برق مفتول به فروش می‌رسد ممکن است تولید داخل یا خارج از کشور باشد. بنابراین سوالی که مطرح می‌شود این است که فروش سیم برق مفتول خارجی آیا همراه با ضمانت‌نامه است؟ در واقع سیم برق مفتول خارجی را ترجیح بدهیم یا تولید داخل را؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه با ارتقای تکنولوژی مربوط به تولید سیم برق مفتول در داخل ایران و به کارگیری تجهیزات مدرن در زمان ساخت محصول، پیشنهاد ما به خریداران محترم این است که سیم برق مفتول را از برندهای معتبر داخلی تهیه کنند زیرا محصولات خارجی اغلب در ایران بدون ضمانت‌نامه معتبر به فروش می‌رسند در حالی که تولید داخل، با دسترسی به کارخانه تولیدکننده و نمایندگی‌های آن‌ها تضمین بهتری برای خریداران به همراه خواهد داشت.

قیمت انواع سیم برق مفتولی

قیمت سیم برق مفتولی!!

قیمت سیم برق مفتول تا حد زیادی تابع فلزی است که به عنوان هادی در آن به کار گرفته می‌شود. هادی در سیم برق می‌تواند از جنس مس، آلومینیوم و استیل باشد که از بین این سه، مس از همه گران‌تر و البته با کیفیت‌تر است. امروزه در بازار، سیم برق مفتولی که در آن از آلومینیوم استفاده شده نیز به وفور یافت می‌شود اما به این نکته باید دقت داشته باشید که  قیمت سیم برق آلومینیوم به دلیل ارزان بودن، خریدار را مجاز به استفاده از آن در هر بخش نمی‌نماید. بلکه باید با توجه به میزان جریان برقی که قرار است از سیم برق مفتولی عبور داده شود و قدرت مورد انتظار از آن، به خرید محصول مورد نظر خود بپردازید.  سیم برق مفتول از جنس آلومینیوم معمولا در مواردی که جریان برق با شدت معمولی از سیم عبور داده می‌شود گزینه مناسبی محسوب شده و شما می‌توانید با خرید و نصب آن با ایمنی و امنیت خاطر، آن بخش از صنعت و کار تولیدی را هدایت کنید.

در مورد قیمت سیم برق مفتول به این واقعیت نیز باید توجه داشت که همیشه قیمت‌ها تحت تاثیر نوسانات بین‌المللی نیز قرار می‌گیرند. بنابراین علاوه بر کیفیت محصول و مرغوبیت مواد اولیه به کار رفته در آن معیارهای دیگری نیز وجود دارند در قیمت نهایی سیم برق مفتول تاثیر می‌گذارند. قیمت پلیمر و پی وی سی نیز که به عنوان عایق در سیم برق مفتول عمل می‌کنند در قیمت تمام شده محصول نقش مهمی ایفا می‌کنند.   

 

نتیجه‌گیری

سیم‌برق مفتولی به دلیل کاربرد زیاد آن در صنایع مختلف یکی از محصولات مهمی محسوب می‌شود که علاوه بر تاثیر چشمگیر آن در ایجاد ایمنی برای محل‌های صنعتی، با کارکرد بهینه و سرعت مطلوب در تولید نیز در ارتباط است. اما گذشته از این مباحث، یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب محصول از سوی مشتریان، قیمت آن است. در این مجموعه سعی داریم محصولات خود را از جمله سیم برق مفتول را با قیمتی در اختیار شما مشتریان عزیز قرار بدهیم که علاوه بر امتیاز استفاده از محصول مرغوب، از نظر هزینه نیز برای شما مقرون به صرفه باشد. اگر برای تجهیز کارخانه، کارگاه یا عملیات ساختمانی به سیم برق مفتول نیاز دارید با واحد پشتیبانی ما در تماس باشید.

 

 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید