دسته بندی

قیمت سیم و کابل تلفن

مشاهده فیلترها

سیم و کابل تلفن

سیمی است برای تبادل و انتقال اطلاعات استفاده می شود که امروزه بسیار کاربردی می باشد انواع مختلفی دارد که از هر نوع برای موارد خاصی استفاده می‌شود. به همین دلیل باید با آن‌ها آشنا شوید و بدانید هر کدام چه تفاوتی با هم دارند.
در ضمن لازم است بدانید قیمت سیم تلفن چقدر است تا بتوانید انتخاب درست و مناسبی داشته باشید. ما در این قسمت انواع سیم‌های تلفن و نحوۀ قیمت‌گذاری آن را معرفی خواهیم کرد. سیم تلفن یکی از مجموعه سیم و کابل مخابراتی می باشد.

عوامل مؤثر بر قیمت سیم یا کابل تلفن

برای اینکه بتوان قیمت دقیقی برای کابل یا سیم تلفن تعریف کرد باید بدانید که قیمت این نوع سیم به عوامل متعددی بستگی دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید. یکی از فاکتورهای تأثیرگذار، جنس مغزی درون کابل است.
برخی سیم‌ها دارای مغزی مسی که تماما مس هستند که به آنها CCC گفته می شود و برخی دیگر دارای کابل آلومینیومی هستند با روکش مس هستند به انها CCA گفته می شود، علاوه بر این سطح مقطع کابل، نوع سیم، برند مورداستفاده و سایز می‌تواند این قیمت را تغییر دهد.

قیمت سیم تلفن

انواع سیم و کابل تلفن

سیم تلفن تک زوج

این کابل ها در کابل تلفن مخابرات نیز استفاده می شود، این سیم تلفن ضد نویز می باشد که برای تصویر و صدای با کیفیت بهتر استفاده می شود، قیمت سیم تلفن تک زوج بنا بر برند، تعداد رشته، نوع پوشش قابل تغییر می باشد.

سیم تلفن دو زوج

این سیم ها کاربرد زیادی دارد برای خطوط تلفن ساختمان، به دلیل  اتصال دو یا چند دستگاه استفاده می شود و هم بدون روکش و با روکش می باشد که تداخل مغناطیسی کمتر است.

کابل تلفن هوایی

یکی از انواع کابل تلفن، کابل تلفن هوایی می باشد. کابل تلفن هوایی خود به دو گروه تقسیم می شود یکیش کابل تلفن داخل ساختمان، و دومی کابل تلفن مهار دارو کابل تلفن بدون مهار هوایی نیز استفاده می شود.
سایز کابل داخل ساختمان بسار کوچک می باشد و کابل های هوایی مهار دار و بدون مهار بسیار بزرگتر می باشد، کابل تلفون هوایی ساختمان فقط در بازار به عنوان کابل هوایی شناخته شده است، کابل مخابراتی بیرون ساختمانی هوایی یکی از انواع کابل تلفن هوایی می باشد

کابل تلفن زمینی

یکی دیگر از سیم و کابل تلفن، برای انتقال امواج الکترومغناطیسی کابل تلفن زمینی می باشد؛ این کابل بر خلاف کابل هوایی که قابل دیدن می باشد این کابل ها رد زمین می باشد و دسترسی به این کابل ها مشکل می باشد.
برای نصب این کابل ها باید زمین را حفاری کنند که این زمان بر و هزینه زیادی دارد و برای تعمیر این کابل ها به مشکل است ولی از نظر ضاهری در شهر خیلی بهتر است و شهر با سیم و کابل شلوغ نمی شود. کابل مخابراتی بیرون ساختمانی ( زمینی) نیز یکی از اواع کابل زمینی می باشد.

کابل دولا

سیم دولا تلفنی یکی دیگر از نمونه‌های کابل‌هایی است که برای سیم‌کشی تلفن استفاده می‌شود. در این سیم، دو نوار مسی با رنگ‌های مختلف به یکدیگر پیج خورده‌اند. البته در این سیم‌ها می‌توان از تعداد بیشتری سیم مسی استفاده کرد تا ارتباط هرگز قطع نشود. قیمت سیم تلفن ثابت بسته به تعداد سیم‌ها متفاوت است.

سیم پیچ‌خورده بدون محافظ

از دیگر سیم‌های تلفن ثابت سیم‌های پیچ‌خوردۀ بدون محافظ است که اغلب کاربرد آن برای ساختمان‌های تجاری و مسکونی است و پهنای باند متفاوتی ندارند.
در این سیم‌ها هیچ‌گونه محافظی برای جلوگیری از تداخل سیگنال استفاده نمی‌شود، قیمت سیم تلفن نسبت به سیم‌های با مقیاس بزرگ‌تر بسیار کمتر و مقرون‌به‌صرفه است.

کابل دولای شیلددار

سیم‌های دولا دارای یک مدل دیگر هستند که به آن کابل تلفن تک‌زوج شیلددار گفته می‌شود. این مدل که مقیاس آن از نمونۀ قبلی بزرگ‌تر است برای برنامه‌های کاربردی و شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شود و برای مکان‌هایی مناسب است که عوامل محیطی زیادی وجود دارد.

فیبر نوری

 اگر قصد خرید سیم تلفن برای اینترنت را دارید، بهترین گزینه، کابل فیبر نوری است، در این کابل‌ها یک لایۀ پلاستیکی درون محافظ قرار می‌گیرد و در نتیجه برای انتقال داده‌ها به جای برق از قدرت نور استفاده می‌کند، در برابر تداخل سیگنال مقاوم است و باعث اتصال اینترنتی فوق سریع می‌شود.

کابل مخابراتی ژله‌دار

یکی از انواع سیم تلفن مخابراتی کابلی است که از مواد پلی‌اتیلنی به‌عنوان عایق در آن استفاده می‌کنند و برای بالاتر بردن مقاومت در فضاهایی که میان هادی‌ها قرار دارد ژل نفتی تعبیه شده است تا آسیب کمتری ببیند و در مقابل سرما و گرما بسیار مقاوم باشد، قیمت سیم تلفن ژله‌دار می‌تواند از سایر موارد مشابه بیشتر باشد.

کابل نواری

کابل دوقلوی تخت یا مسطح از جمله دیگر سیم و کابل مخابراتی است که می‌تواند به کمک سیم‌های عایق متعدد و موازی انتقال داده را به‌صورت هم‌زمان فراهم کند.
این کابل‌ها اغلب برای اتصال دستگاه‌های شبکه به یکدیگر به کار می‎روند، با این‌ وجود، خود این کابل‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و عملکردهای خاصی دارند.

عوامل مهم جهت خرید سیم تلفن

علاوه بر قیمت سیم تلفن باید به عوامل دیگری مانند پهنای باند، پیکربندی، سیم‌کشی محل، کاربری و موارد دیگر توجه کرد تا بتوان تصمیم درستی گرفت.
بهترین کار این است که برای خرید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید گزینه‌ای را خریداری کنید که با شرایط شما هم‌خوانی دارد و نیازهایتان را برآورده می‌کند

بهترین برند سیم تلفن

آشنایی با شرکت تولید کننده و برند مطرح بازار که دارای کیفیتی بالایی می باشد برای انتخاب کابل مناسب و خرید مطمئن بخصوص در متراژ بالا به شما کمک می کند.بهترین برند هایی که سیم تلفن ضد نویز باشد و در مقابل آسیب های خارجی مقاوم باشد مانند: سیم تلفن سیمیا، سیم تلفن مغان می باشد.

ساختار کابل تلفن

سیم و کابل تلفن بر مبنای تعداد زوج تولید می شود که سیم تک زوج که به سیم رانژه نیز معروف می باشد و دو زوج بیشتر تقاضا دارد، سیم و کابل تلفن دو زوج ک در روزمرگی منزل نیز از آنها استفاده می کنید، گوشی تلفن و پریز تلفن.
هر چقدر تعداد زوج های مورد استفاده در سیم و کابل بیشتر باشد مقدار نویز وارد شده در سیم و کابل کمتر می باشد پس کابل های مخابراتی از نظر تعداد زوج به 

  • چهار زوج، شش زوج، ده زوج
  • پانزده زوج، بیشت زوج، بیست و پنج زوج
  • سی و دو، پنجاه زوج، صد زوج، دویست زوج
    تولید می شود ولی سایز دو تا پانزده زوج کاربرد بیشتری دارد، کی از عوامی ک در خرید سیم تلفن باید به آن توجه نمود همشنوایی است که باعث کاهش کیفیت مکالکات صوتی می شود، استفاده از کابل دو زوج همشنوایی را کاهش می ده.
     

قیمت سیم تلفن تک زوج

سیم تلفن تک زوج همان سیم رانژه می باشد، قیمت سیم تلفن تک زوج بنابر عواملی قابل تغییر می باشد یکی از آنها برند و تولید کننده، نوسان بازار، کاربرد و کارایی و نوع سیم و کیفیت نیز بستگی در قیمت و انتخاب و خرید سیم تلفن تک زوج تاثیر دارد.

ترکیب رنگ سیم تلفن

سیم و کابل تلفن دارای 4 رنگ اصلی می باشد که در خانه ها تلفن های شمارا بهم وصل مس کند: رنگ قرمز، زرد، سیاه، سبز می باشد که این سیم ها را بصورت جفت برای هر تلفن استفاده می شود. هنگام استفاده رنگ ها مطابق استاندارد می تواند هنگام وصل کردن و عیب یابی سریع سیم به ما کمک کند.

 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید