دسته بندی

خرید لوازم و ملزومات چاه ارت به صورت عمده و خرده

لوازم چاه ارت

لوازم چاه ارت به مجموعه‌ای از تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای حفر، تجهیز و بهره‌برداری از چاه‌های ارت اطلاق می‌شود. تجهیزات چاه ارت در بازار به‌صورت جداگانه عرضه می‌شوند و معمولا برای اجرای چاه ارت باید مجموعه‌ای از این لوازم را تهیه کرد. همچنین با توجه به نیاز و شرایط محل راه اندازی چاه ارت، ممکن است تعداد لوازم و تجهیزات مورد نیاز متغیر باشد. چاه‌های ارت به‌منظور حفاظت و ایمنی ساختمان‌ها و اهمیت استانداردهای مرتبط با ساخت و ساز، حفر می‌شوند. قیمت تجهیزات چاه ارت براساس نوع و کارایی این تجهیزات متفاوت است. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین لوازم چاه ارت می‌پردازیم.

 

صفحه مسی

صفحه مسی یکی از لوازم اساسی در راه اندازی چاه ارت است. این صفحه به‌صورت عمودی در قسمت پایین چاه و در جایی که سیم مسی متصل است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیم مسی بدون روکش

سیم مسی بدون روکش یکی از تجهیزات ارتینگ است. در اجرای چاه ارت برای انتقال سریع از سیم مسی با رسانایی قوی استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت سیم مسی بدون روکش و سایر تجهیزات مورد نیاز خود در وب‌سایت این فروشگاه به جست‌وجو بپردازید و یا با کارشناسان نید صنعت تماس بگیرید.

بنتونیت و مواد کاهنده مقاومت زمین

ماده بنتونیت ترکیبی از نمک و زغال سنگ است که به‌منظور پرکننده چاه ارت جهت پر کردن حفره‌ها و حفره‌های اطراف میله زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد کاهنده مقاومت زمین نیز در داخل چاه ارت ریخته می‌شوند. این مواد رسانایی بسیار بالایی دارند و موجب کاهش مقاومت الکتریکی زمین و افزایش بازدهی و راندمان سیستم ارت می‌شوند.

میله ارت

میله مسی به‌جای صفحه مسی در حفر چاه ارت استفاده می‌شود. از میله مسی در محیط‌هایی که حفاری در آن‌جا مشکل است، استفاده می‌شود تا ضربه زدن به زمین آسان شود.

شینه مسی

شینه مسی یکی از تجهیزات به‌کار رفته در اجرای چاه ارت است که برای اتصال چاه ارت به‌منظور عبور جریان از قسمت‌های مختلف پانل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابلشو مسی

کابلشو مسی نیز یکی از لوازم به‌کار رفته در چاه ارت است که برای اتصال کابل به سایر قسمت‌های ارت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابلشو مسی

 

دریچه بازدید چاه ارت / تابلو ارت

دریچه چاه ارت جعبه‌ای دارای یک شینه یا تسمه مسی است که در سه نوع تولید می‌شود. دریچه بتنی نوع اول این محصول بوده که درب و بدنه آن از جنس بتن است. نوع دوم، دریچه پلی اتیلن چاه ارت است که می‌تواند تا پنج تن فشار را تحمل کنید. نوع سوم نیز ارت پیت چدنی است که معمولا دایره‌ای شکل بوده و بر روی دیوار نصب می‌شود. سیمی که از چاه ارت خارج می‌شود را در داخل آن قرار می‌دهند. برای بازدید و سنجش اهم چاه ارت، می‌توان از این دریچه بازدید انجام داد.

انواع جوش صفحه ارت

حال به این می‌پردازیم که جوش سیم ارت چیست؟ جوش ارت به‌منظور اتصال صفحه ارت و سیم ارت انجام می‌شود. مهم‌ترین بخش در اجرای یک چاه ارت، ایجاد اتصال محکم و قوی در بین سیم ارت و صفحه مسی است. اگر اتصال این بخش سست باشد، سیستم ارتینگ کارایی خود را از دست می‌دهد. از این‌رو، در حفر چاه ارت باید به اتصال سیم و کابل به صفحه مسی توجه شود.

کلمپ ارت

کلمپ ارت نگه‌دارنده‌ای است که سیم‌ها و تسمه‌های موجود در سیستم ارتینگ را در جای مناسب خود و با فشاری مناسب، نگه می‌دارد. جنس این تجهیز براساس نوع کاربری و مقدار فشار وارد بر آن می‌تواند متفاوت باشد. کلمپ ارت اغلب از جنس برنج یا مس ساخته می‌شود. برای اتصال سیم‌ها به دیوار از این تجهیز استفاده می‌شود؛ به این صورت که کلمپ ارت با استفاده از پیچ به دیوار متصل می‌شود و سیم داخل شیار آن قرار می‌گیرد. سپس از طریق فشار، سیم در داخل شیار محکم شده و با استفاده از پیچ به دیوار اتصال می‌یابد.

خرید لوازم چاه ارت

امروزه با توجه به نوسانات و قطعی مکرر برق، بسیاری از افراد برای حفظ سیستم روشنایی و برق ساختمان و سایر تجهیزات به ایجاد سیستم ارت می‌پردازند. از این‌رو، خرید تجهیزات باکیفیت چاه ارت از اهمیت بسیاری برخوردار است. استفاده از تجهیزات باکیفیت شاید کمی گران به‌نظر برسد، اما هزینه چاه ارت را در مجموع کاهش داده و از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند. فروشگاه اینترنتی نید صنعت انواع لوازم چاه ارت با نازلترین قیمت از جمله  قیمت سیم ارت عرضه می‌کند. در این فروشگاه انواع ابزارآلات و تجهیزات صنعتی با ضمانت کیفیت و گارانتی به فروش می‌رسد. 

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید