دسته بندی

کابل مخابراتی بیرون ساختمانی (زمینی)

مشاهده فیلترها

قیمت کابل مخابراتی زمینی

برای خرید سیم تلفن یا کابل مخابرات زمینی باید به نکات مهمی توجه نمود که خریدی مطمئن داشته باشید. اصل بودن کالا یکی از دغدغه اصلی امروزه مردم می باشد که نید صنعت دارای سیم و کابل مخابراتی اصل می باشد، باید برند کابل مخابراتی زمینی نیز توجه نمود زیرا سابقه تولید و مطرح بودن برند از نظر کیفیت کالا بسیار امری مهم می باشد شرایط و نوسان بازار هم یکی از عوامل موثر بر قیمت کابل مخابراتی نیز می باشد.

کابل مخابراتی زمینی

کابل مخابراتی (تلفنی) زمینی  همانگونه که از نام آن مشخص است باعث ایجاد تماس تلفنی و ارسال دیتا  یکی از کابل هایی است  که در زمین است . این نوع کابل  خطرات کمتری نسبت به کابل هوایی دارد زیرا در زمین دفن می شود . کابل مخابراتی از صدمات وارد شده از حوادث محیط اطراف مانند باران ،طوفان و باد و وضعیت نامناسب جوی مصون است . این کابل  از زیبایی محیط نمیکاهد و از نویزها درامان است. کابل مخابراتی چون در زمین دفن است در صورت بروز مشکل ،رسیدگی و تعمیر آن کار نسبتا سختی است . کابل تلفنی زمینی کارایی بسیار بالایی در مخابرات دارد و توسط جعبه های تقسیم به ادارات ،ساختمان و... اتصال می شوند. کابل تلفنی از جنس مس هستند و میزان ضخامت آن ها با هم متفاوت است  ومختلف بودن ضخامت آن باعث متفاوت بودن کارایی آن می شود .در کل از این کابل های مخابراتی زمینی در همه ی مناطق شهر برای  برقراری ارتباط تلفنی  استفاده می شود.

انواع سیم و کابل مخابرات زمینی

کابل مخابراتی انواع مختلفی دارد که با شناخت و آگاهی آن از طریق این مقاله به شما این امکان را می دهد که بتوانید انتخاب درست و صحیحی داشته باشید.

  • کابل مخابراتی زمینی مسی

کابل مخابراتی مسی خود  به دو دسته تقسیم می شود :

کابل مخابراتی مسی ژله فیلد کانالی: یکی از مهمترین کابل های مخابراتی ، کابل مخابراتی مسی فیلد کانالی می باشد که با نشان اختصاری  CFC  نشان داده می شود وبه رنگ مشکی ،به این مدل کابل،کابل مخابراتی زمینی نامیده می شوند زیرا داخل کانال متصل می شود ،اما اگر مستقیما در خاک دفن شود بهتر شود .این محصول برای برقراری رابطه با مراکز مخابراتی به کاربرده می شود .همانطور که از نام آن مشخص است سیم استفاده  شده در این کابل از جنس مس مفتول است و ضخامت سیم رسانای آن 4/0، 6/0 ، 8/0 ، 9/0 mm  است . زوج رشته های موجود در آن 10 تا 1800 عدد متغیرمی باشد که یک لایه نوار پلی استر روی آن رشته ها وجود دارد . عایق آن پلی اتیلن و شیلد آن فویل آلومینیومی  که محافظ رشته های کابل می باشد و به یک سیم تخلیه تک رشته از جنس مفتول مسی وصل می باشد.

کابل مخابراتی مسی ژله فیلد خاکی: پرکاربردترین نوع کابل مخابراتی ژله فیلد خاکی می باشد .و از مدل BFC می باشد. کاربرد آن در مراکز مخابرات می باشد و به طور مستقیم در زیر خاک  دفن می شوند به این دلیل که مقاومت بالایی در مقابل رطوبت وچگونگی خاک دارند کابل مخابراتی ژله فیلد سیم هادی آن از جنس مس آنیل شده مفتولی ساخته شده وبسیار مستحکم و انعطاف پذیر می باشند . ضخامت این هادی 0.4 0.5 0.6  mm  می باشد .به طور معمول این کابل شامل پوشش داخلی ،خارجی،نوار پلی استر،نوار آلومینیوم ،ژله گرم و  آمورد است.

  • کابل مخابراتی زمینی نوری  

کابل مخابراتی زمینی نوری خاکی

کابل مخابراتی به شکل خشک و ژله ای خاکی با داشتن آرمور نصب آن در زیر خاک آسان است . کابل مخابراتی زمینی نوری خاکی مناسب مسافت های طولانی می باشد .کاربرد این کابل در شبکه های زیر ساخت و بین شهری می باشد و عایق آن در برابر رطوبت نخ ونوار جاذب می باشد .کابل مخابراتی نوری پوشش مقاوم ،فیبر نوری ،لوز تیوب ، ژله سرد ،فیلر ، نوار پلی استر ،آرمور ،روکش داخلی و بیرونی است .

مزایای استفاده از کابل مخابراتی(تلفن) زمینی

  • کیفیت ونوع ساخت کابل
  • نصب و راه اندازی
  • اتلاف حرارت کمتر
  • اندازه هادی
  • ایمنی و امنیت عمومی

خرید کابل مخابرات(تلفن) زمینی

در هنگام خرید کابل تلفنی دنبال برند هایی که این محصول را با کیفیت بالا تولید میکنند باید باشیم مانند برند خراسان افشار نژاد ،سیم و کابل همدان ،کرمان ،مغان، سیمیا، رسانا کابل نید صنعت دارای کابل مخابراتی مختلفی می باشد برای اطلاع قیمت سیم تلفن دو زوج فویلدار ب سایت نید صنعت مراجعه کنید.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید