دسته بندی

کابل کنترل افشان

مشاهده فیلترها

تعریف کابل کنترل افشان

در پروسه هدایت توان الکتریکی برای حرکت و بهره گرفتن از این جریان، همیشه کابل ها برای جا به جا کردن نیروی الکتریکی به کاربرده نمی شود. در طراحی های الکتریکی و دستگاه ها هنگام فرمان دادن و سنجیدن پارامترهای الکتریکی این کابل ها برای هدایت این سیگنال ها به کاربرده می شوند. مهمترین محصول آن میتوان به کابل فرمان 10 رشته اشاره کرد.
از بین کابل کنترل، کابل کنترل افشان دو مدل کلی دارند که شیلددار و بدون شیلد یا همان محافظ الکتریکی می باشند، عرضه می شوند. کابل هایی که شیلددار هستند به خاطر مکان هایی که اختلالات مغناطیسی بالایی دارند، پروسه هدایت سیگنال الکتریکی را نابسامان می کنند. کابل هایی با شیلد و یا محافظ الکتریکی در مکان هایی به کار برده می شوند که سیگنال هایی با دامنه ولتاژ پایین دارند.
وجود رشته ای به نام ارت در کابل کنترل افشان الزامی است و کارآیی آن خارج کردن همه ی امواج الکتریکی و الکترومغناطیسی بین ماشین های اصلی و مقصد کابل هدایت کننده سیگنال می باشد. 

خرید کابل کنترل افشان 

در هنگام خرید سیم و کابل، کابل های کنترل افشان در سطح مقطع های متفاوتی عرضه می شوند.

کابل کنترل افشان 1 در 7
کابل کنترل افشان 1،5 در 7
کابل کنترل افشان 1،5 در 12

همچنین در خرید این کابل ها باید به مواد به کاربرده در ساخت آن سیم ها دقت داشت که دارای کیفیت خوب و مناسبی باشد، به برند و شرکت عرضه کننده توجه کنیم، که سابقه کاری بالایی داشته باشند.
برای انتخاب سیم وکابل استاندارد با استفاده از کد رهگیری و وارد کردن کد در سامانه می توان از استاندارد بودن آن مطمعن شد.

قیمت کابل کنترل افشار

قیمت کابل کنترل افشان در اندازه های مختلف و نوع برند آن متفاوت است و بیشتر کابل ها را با استاندارد و گواهینامه  به صورت متری و قیمت مناسب از سایت نید صنعت خرید کرد.
بعد از بررسی محصولات در سایت می توان قیمت و مشخصات، شرایط پرداخت مبلغ و لحظه ارسال و دریافت محصول و فاکتور با مسئولان فروش در ارتباط باشید.

کابل کنترل افشان شیلدار

کاربرد کابل کنترل افشان

اغلب از کابل های کنترل یا فرمان برای هدایت سیگنال های آنالوگ و دیجیتال در قسمت های صنعتی به کاربرده می شود. کابل کنترل در مواقع استفاده به جریان های ولتاژ پایین و قدرت کم لازم دارد و احتیاجی به جریان ولتاژ بالا نیست و همچنین از کابل های افشان برای استفاده از تابلوهای فرمان کاربردی هستند.

جنس کابل کنترل افشان 

مواد به کار برده شده در کابل ها به منظور رسانا و هادی جریان، از مس آنیل شده می باشد. جنس عایق به کار برده شده در کابل از پی وی سی می باشد و آخرین روکش روی کابل کنترل از جنس پی وی سی است.
تعریفی که باید از کابل های کنترل بدانید این است که نام دیگر آن کابل فرمان است نحوه تشیص انواع آن از طریق طراحی تعداد رشته ها در دو طرف کابل می باشد. کابل هایی که تعداد رشته آن ها کم است از شیوه رنگ بندی متمایز و کابل هایی با تعداد رشته بالا از سیم تمام سفید و تمام مشکی با چاپ کد هایی که رنگ مخالف سیم هستند تشخیص داده می شوند.

شیوه خرید کابل کنترل افشان

هنگام خرید کابل کنترل افشار باید به نکات و پارامترهای چشم گیری دقت کرد ولی نباید به وزن کابل توجه کرد زیرا نشانگر میزان کیفیت کابل نمی باشد و حتی قیمت این کابل ها ربطی به کیفیت آن ها ندارد، چون بعضی از فروشگاه های اینترنتی کابل تقلبی را با قیمت کابل اصل برای فروش عرضه می کنند. برای مطالعه انواع کابل کنترل به سایت نید صنعت مراجعه فرمایید.

کابل افشان شیلدار

ویژگی های فنی کابل کنترل افشان

استاندارد کابل افشان  IEC 60227 می باشد.

کد شناسایی 60227 IEC 75H05VV-F , NYSLY است.

مواد ساخته شده این کابل هادی مس کلاس 5 با استاندارد ISIRI 3084 , IEC 60228

جنس عایق پی وی سی آن از نوع دی است.

نوع ST5 روکش پی وی سی در برابر روغن مقاومت ندارد.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالاها نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید