راهنمای خرید سیم برق و کابل برق و بهترین برند سیم و کابل

نکات و راه های یافتن و انتخاب بهترین سیم و کابل برق

بهترین سیم و کابل برق چیست؟ عنوانی که بشر همواره به دنبال آن بوده و نه تنها در مورد سیم و کابل برق بلکه در مورد تمامی هر آنچه در اطراف ما هست پرسیده می‌شود و به دنبال آن پرسشهایی مانند: ویژگی های سیم برق با کیفیت، بهترین برند سیم و کابل و سوالات متداول دیگری که پیش می‌آید.

با درک این موضوع که سیم وکابل برق مهمترین قسمت انتقال برق چه در ساختمان ها، چه در محیط های صنعتی و تجاری و خیلی مکانها و موارد دیگر است و مورد استقاده قرار می‌گیرد باید در انتخاب آن بسیار دقت کرد و به این موضوع توجه داشت.

اما ما در این مقاله با توجه به نیازبه درک و شناخت مناسب از انواع سیم و کابل مطالبی را قرار داده ایم که شما در هر زمانی بتوانید به عنوان یک راهنمای خرید سیم و کابل برق به آن رجوع کرده و با پارامترها و ویژگی هایی که باعث ایجاد تمایز در بین انواع سیم و کابل می‌شود آشنا شده و با دید باز و با اطلاعاتی کاربردی و مفید به استقبال خرید سیم و کابل برق بروید.

بهترین برند سیم و کابل

آشنایی با بهترین نوع سیم برق

قبل ازهر توضیحی باید به این موضوع واقف باشیم که سیم و کابل به صورت کلی با یکدیگر متفاوت هستند اگر بخواهیم به صورت خلاصه به این تفاوت ها بپردازیم باید گفت که، کابل ها دارای چند رشته هادی الکتریکی بوده و برای انتقال برق با ولتاژ ها و جریان های بالاتر هستند و اغلب کاربردی صنعتی دارند.

 اما سیم ها به این شکل نبوده و تک رشته هستند، اغلب برای مصارف خانگی و سبکی که نیاز به ولتاژ و جریان های بالایی ندارند.  

نکاتی که به کمک آنها می‌توانید بهترین سیم و کابل برق را انتخاب و خریداری کنید که به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

 1. کلاس هادی: یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت سیم و کابل برق بوده هادی های سیم و کابل  معمولا از جنس آلیاژ هایی مانند آهن آلومینیوم و یا مس است که در کلاس ها و سبک های مفتولی نیمه افشان و افشان تولید می‌شود.
 2. دامنه حرارتی در شرایط خم شو: این عنوان مربوط به کمترین وبیشترین دامنه حرارتی است که محصول در آن میتواند قرار گیرد پس عامل مهمی بوده و باید به دامنه حرارتی توجه کرد و از محصول با دامنه حرارتی مناسب استفاده کرد. در زمان هایی که محصول در مکان های متغیر وغیر ثابت مثل کانوایر ها مورد استفاده قرار میگیرد توجه ویژه ای به این موضوع می‌شود
 3. دامنه حرارتی در شرایط ثابت: در مکانهایی که ثابت هستند مانند ساختمان ها، لوله خرطومی ها، دستگاه های برقی و .. در زمان نصب وبعد از نصب ثابت باشد، این موضوع یکی دیگر از عواملی است که باید بسیار به آن دقت کرد.
 4. جریان مجاز و بیشترین جریان مجاز: جریان مجاز جریانی است که سیم میتواند عبور دهد و حداکثر جریان جریانی است که در صورت عبور از سیم را باعث ایجاد مشکل وآسیب دیدن سیم میشود پس در هنگام خرید سیم و کابل برق به جریان مجاز عبوری سیم و جریان مدار بسیار باید دقت کرد.

انواع سیم و کابل برق

سیم و کابل برق از هر نظر دارای تفائت های بسیاری بوده و به دلیل کاربرد های متفاوت در صنایع و مکان های مختف به شکل ها گونه ها و با جنس های مختلفی تولید شده است شما میتوانید برای اطلاع بیشتر و دقیق تر از انواع سیم و کابل برق حتما مطالعه‌ی محتوای انواع سیم و کابل را از دست ندهید.

راهنمای خرید سیم و کابل برق

کابل و سیم برق خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • شرایط و امکان نصب و اتصال راحت و آسان
 • ساختار و طراحی مناسب
 • وزن مناسب
 • داشتن هادی و عایق با کیفیت
 • تولید برند معتبر و مطمئن
 • سطح مقطع و ضخامت مناسب

آشنایی با بهترین برند سیم و کابل

یکی از مهمترین نکاتی که باید بسیار به آن توجه کرد خرید سیم و کابل از برندی معتبر و مطمئن است و برند ها و شرکت هایی که در ایران فعالیت کرده و طی سالیان توانسته اند محصولات خوبی در این زمینه راهی بازار کنند، عبارتند از برند های: افق البرز، کابل ابهر، خراسان افشار نژاد، مسین، سیمیا، رویان، مغان، همدان و یزد که برای مشاهده انواع سیم کابل در تمامی این برندها شما می‌توانید به سایت نید صنعت مراجعه کنید.

چه عواملی در انتخاب کابل وسیم برق با کیفیت موثر است ؟

اما همانطور که گفتیم علاوه بر قیمت سیم و کابل برق عوامل دیگری هم هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند که به آنها خواهیم پرداخت.

 • قیمت: عوامل بسیاری از جمله برند سیم و کابل، نوع عایق، متراژ مورد استفاده، سطح مقطع و همچنین نوع آلیاژ مورد استفاده در کابل که به ترتیب قیمت، مسی و آلومینیومی و آهن در قیمت سیم و کابل برق موثر هستند.
 • ساختار و نوع طراحی: در سیم و کابل تعداد و نوع لایه ها بسیار مهم است همچنین میزان جریان عبوری به دلیل اینکه لایه ها نحوه انتقال حرارت از هادی سیم به بیرون را تعیین می‌کنند.
 • شرایط نصب: کابل برق بسته به نوع کاربرد و محل نصب مور د استفاده است نصب در ارتفاع(هوایی)، زمین، زیر زمین و محیط های مختلفی که کابل ها نصب می‌شوند و همچنین شرایط دمایی در نصب بسیار مهم است و باید میزان دمای محل نصب را مورد توجه قرار داد.
 • ضخامت و طول سیم برق: سطح مقطع بیشتر یعنی انتقال جریان بیشتر و این به این معنی است که سیم و کابل مقاومت الکتریکی کمتری دارد و همین موضوع باعث انتقال جریان بهتر میشود و از طرفی هرچه طول و ضخامت کابل بیشتر باشد، هزینه انتخاب بهترین سیم و کابل برق نیز افزایش پیدا میکند.
 • نوع هادی کابل: سیم و کابل می‌تواند هادی های مختلفی داشته باشد که در ذهن عوام بهترین و مناسب ترین نوع هادی مسی است اما باید در نظر داشت در فواصل طولانی می‌توان با انتخاب سطح مقطع مناسب برای کابل از کابل های آلومینیوم استفاده کرد که می‌تواند بهترین انتخاب بوده و در مخارج نیز صرفه جویی کند.
 • جنس عایق: کابل ها در هرمکانی و شرایط جوی و فیزیکی ممکن است مورد استفاده قرار گیرند پس باید دارای عایقی محکم و سازگار با محل مورد استفاده باشند عایقی که بتواند هادی کابل را در برابر سرما، حرارت، آب و رطوبت، فشار و موارد دیگر حفظ نماید.

پر فروش ترین های سیم و کابل

بیشترین  فروش سیم و کابل برق، کابل 2.5*3، 2.5*2 و 4*2هستند که عمدتا همه برند ها استفاده کرده اما بیشترین خرید مربوط به این سایز ها از برندهای افق البرز و خراسان افشار نژاد می‌باشند.

با توجه به اینکه کیفیت فوق العاده و قیمت مناسب دغدغه همه‌ی فعالان در حوزه صنعت است شرکت نید صنعت با همکاری با تامین کنندگان درجه یک داخلی و بین المللی این امکان را به وجود آورده تا در کمترین زمان ممکن تمامی محصولات سیم و کابل به دست شما برسد.

راهنمای خرید سیم و کابل برق

با مطالعه تمام نکاتی که عنوان شده شما میتوانید کاملا با اطلاع و با چشمانی باز خریدتان را انجام دهید همچنین با ورود به سایت نید صنعت و استفاده از فیلتر های سایت به راحتی میتوانید سیم و کابل خود را یافته و انتخاب کنید و ضمن اینکه تیم پشتیبانی این شرکت همواره راهنمای مسیر خرید شما خواهند بود.

سوالات متداول انتخاب بهترین سیم و کابل برق

 • ویژگی های سیم و کابل برق خوب چیست؟

سیم و کابل خوب باید دارای هادی و عایق با کیفیت، وزن مناسب، قیمت مقرون به صرفه و نصب آسان باشد.

 • بهترین برند سیم و کابل چه برند هایی است؟

برند های بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت دارند اما می‌توان گفت: خراسان افشار نژاد، ابهر، افق البرز، مسین و سیمیا از بهترین برند های تولید سیم و کابل در کشور هستند.

 • در هنگام خرید سیم و کابل برق باید به چه نکاتی توجه داشت؟

در هنگام خرید سیم و کابل برق باید به جنس هادی و عایق، سطح مقطع، میزان جریان عبوری که از مهمترین عوامل هستند دقت کرد

 • روش تامین بهترین های سیم و کابل برق در اسرع وقت چه روش هایی هستند؟

امروزه فروشگاه های اینترنتی بهترین منبع برای تهیه انواع سیم و کابل برق با کیفیت و با بهترین قیمت هستند.

نظرات کاربران

شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. نقطه نظرات و تجربه خرید خود را با دیگران در میان بگذارید و نظر خود را ثبت نمایید